Fudbaleri Famosa savladali Romaniju: “Motoristi” se revanširali

G.S.

ISTOČNO SARAJEVO - Fudbaleri Famosa iz Istočne Ilidže u trećoj kontrolnoj utakmici ove zime, drugoj protiv paljanske Romanije, ostvarili su prvu pobjedu.

Poslije poraza od popularne “vučice” 0:3 i od Sutjeske iz Foče 1:2, izabranici Darka Vojvodića savladali su četu Milana Gutovića sa 2:0 i tako im se revanširali za startni poraz u pripremnom periodu.

Bila je ovo znatno drugačija utakmica od prve ova dva rivala, koja je odigrana prije 14 dana. Tada je Romanija dominirala, a sada Famos, koji je bio bolji. Početnu inicijativu realizovao je u desetom minutu golom Ognjen Stjepanović. Uslijedio je period nešto bolje igre Romanije, koji nije bio krunisan pogotkom. U drugom dijelu susreta treneri obje ekipe uveli su veliki broj novih igrača, a drugi pogodak za “motoriste” postigao je Ilhan Lokvančić u 71. minutu.