Fudbaleri BSK-a minimalno savladali mrkonjićku Slobodu

G.S.

BANjALUKA - Povratnik u prvoligaško društvo banjalučki BSK zabilježio je i drugu pobjedu u šampionatu Srpske. Popularni “romantičari” u posljednjoj utakmici trećeg kola savladali su Slobodu iz Mrkonjić Grada sa 1:0 i tako su stigli do treće pozicije na tabeli i sedmog boda.

Jedini pogodak u 41. minutu postigao je napadač Miloš Perović poslije odlične asistencije najboljeg aktera susreta Vukana Đorđevića. U borbenoj, ali na momente i gruboj, odnosno nervoznoj utakmici viđena su i dva crvena kartona, a obje ekipe meč su završile sa deset igrača na terenu. Prvo je gostujući fudbaler Hoze Huan Fontemaki u 24. minutu, zbog brutalnog starta nad kapitenom “romantičara” Aleksandrom Radulovićem na sredini terena zaradio direktno isključenje.

I domaćin je u sudijskoj nadoknadi drugog dijela susreta ostao sa igračem manje na terenu, jer je Mihajlo Savanović kao posljednji igrač odbrane domaćina na 17 metara srušio rezervistu Mrkonjićana Ognjena Soldata, pa je dobio direktni crveni karton. Ilija Danilović nije iskoristio “slobodnjak” za izjednačenje, šutirao je jako loše, preko gola.

***

BSK 1 (1)

SLOBODA (MG) 0 (0)

Strijelac: 1:0 Perović u 41. minutu.

Stadion: Gradski u Banjaluci.

Gledalaca: 350.

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Jagodić (BSK), Mitrić (Sloboda, Mrkonjić Grad).

Crveni kartoni: Mihajlo Savanović (BSK) u 90+2. minutu,  Hoze Huan Fontemaki (Sloboda, Mrkonjić Grad) u 24. minutu.

Igrač utakmice: Vukan Đorđević (BSK) 7.

BSK: Modić 6,5, Šaula 6,5 (od 46. minuta Runić 6,5), Moconja 6,5, Radulović 7, Jagodić 6,5, Samardžija 6,5, Đorđević 7 (od 89. minuta Stojičić -), Perović 7, Savanović 5, Terzić 6,5 (od 78. minuta Petrović -), Kujundžić 6,5 (od 61. minuta Erić -). Trener: Bojan Puzigaća.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković 6,5, Danilović 6,5, Bobić 6,5, Nikodinović 6 (od 84. minuta Ešba -), Zekanović 6,5, Luis 6 (od 67. minuta Jakešević -), Mitrić 6 (od 67. minuta Soldat -), Fontemaki 5, Jotić 5 (od 61. minuta Lazendić -), Babić 6 (od 46. minuta Radić 6), Nenad 6,5.