Fudbaleri Borca protutnjali kroz Konjic i deklasirali Igman

KONjIC – Fudbaleri Borca prije odgođenog susreta drugog kola Premijer lige BiH najavljivali su da im je jedini cilj pobjeda i to su i ostvarili.

Na Gradskom stadionu u Konjicu lakše nego što se očekivalo savladali su domaći Igman sa 4:0 i tako ssu se probili na drugo mjesto na tabeli.

Gosti iz Banjaluke poveli su već u četvrtom minutu. Grešku odbrane Igmana iskoristio je Enver Kulašin, ali je njegov šut golman Konjičana Aldin Ćeman odbio u stativu.

Lopta se došla do mladog Pavla Đajića, čiji je šut Ćeman kratko odbio. Na loptu je natrčao Kulašin i sa nekih pola metra smjestio u mrežu. U 20. minutu zaprijetio je Kulašin, ali mu je lota nezgodno odskočila i završila u Ćemanovim rukama.

Četiri minuta kasnije Banjalučani su uduplali prednost. Akciju je započeo Kulašin, nastavio Sandi Ogrinec, koji je odlično uposlio Stojana Vranješa, a iskusni "vuk" je smjestio u mrežu za 2:0.

U 29. minutu pokušao je Aldin Mešić da ugrozi gol gostiju, ali je njegov šut završio preko gola. Minutu kasnije Ogrinec je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali golman Igmana je bio na visini zadatka. U 42. minutu Kulašin je imao još jednu sjajnu priliku, ali je njegov šut pogodio stativu.

U nastavku susreta Banjalučani su igrali mirno, a domaći fudbaleri su sve više bili nervozni. U 55. minutu zbog simuliranja Stefan Denković je dobio drugi žuti karton, pa je prije vremena morao u svlačionicu.

Borac je brojčanu prednost na terenu krunisao u 69. minutu.

Ogrinec je još jednom bio asistent, a drugi pogodak postigao je Kulašin. U 80. minutu solo akcija Davida Čavića, koji je loptu prihvatio na polovini igrališta. Stuštio se kao golu domaćina, na kraju prevario i Ćemana za 4:0.

Banjalučani prvenstvenu trku nastavljaju u nedjelju od 19,45 časova, kada na Gradskom stadionu dočekuju Željezničar.

Već narednog četvrtka, u okviuru drugog kola grupne faze Lige Konferencije "crveno-plavi" će od 18,45 časova biti gosti na Kipru, gdje će igrati sa domaćim Apoelom.