FK Borac "vidi" Evropu

Darko Dragičević

BANjALUKA - Borac je napravio veliki korak ka novom plasmanu u evropska takmičenja, nakon što je u derbiju Premijer lige BiH savladao Željezničar sa 2:0 i sačuvao prednost u odnosu na rivale.

Banjalučki tim je tako nastavio pozitivan niz u duelima sa sarajevskim jer je ovo već osmi međusobni meč u kojem Borac nije doživio poraz. Ove sezone ostvarili su tri pobjede u duelima sa Željezničarom.

Nakon opreznog početka derbija , prvi su zaprijetili domaći. Alej Jurilj je imao dobru šansu u 26.minutu i nije uspio da pošalje loptu u mrežu.

Mladi Enver Kulašin je zatim još jednom pokušao u 32.minutu, a Muftić je odlično odbranio. Golman Željezničara se istakao i nakon drugog pokušaja Jurilja

U drugom dijelu ritam je pao a Željezničar je krenuo malo otvorenije u nastavku. Ipak pravih prilika nije bilo sve do 72. minuta.

Momčilo Mrkaić je odlično reagovao na ubacivanje Nedjeljka Piščevića i postigao je 10. gol u sezoni.
Veoma brzo domaći su došli do 2:0 i to opet nakon prekida. Ninković je izveo korner a najbolje se snašao Nedeljko Piščević koji je zatresao mrežu.

U narednom kolu Borac gostuje kod Veleža u Mostaru.