Borac junački pao u predivnom ambijentu

M.Z.

BANjALUKA - Fudbaleri Borca nisu uspjeli da se domognu trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije jer su poraženi i u revanšu od Austrije sa 1:2, pred svojim navijačima.

Gradski stadion bio je ispunjen do posljednjeg mjesta, podrška sa tribina nije izostajala tokom svih 90 minuta, momci u crveno-plavim dresovima dali su sve od sebe, ali su na kraju morali da čestitaju ekipi iz Beča.

Po dosta sparnom vremenu Borac je bolje otvorio meč, ozbiljno zaprijetio nekoliko puta, ali nije uspijevao da nađe put do protivničke mreže dok je i prečka bila saveznik Austrijanaca u 40. minutu nako šuta Zorana Kvržića.

Veliko oduševljenje na stadionu desilo se u 49. minutu kada je Hoze Kortez postigao gol. Ipak, samo dva minuta kasnije slavlje domaćih prekinuo je Gruber golom za izjednačenje dok je u 65. minutu stadion umuknuo jer je Austrija povela sa 2:1 preko Polstera. Domaći se ni tada nisu predavali, stvorili su nekoliko prilika do kraja meča, ali nisu stigli do izjednačenja.

Tok meča

90+5 - Kraj utakmice.

90+3 - Žuti karton Pejović u Borcu, Polster i Husković kod Austrije

90+3 - Čarke na terenu kod korner zastavice na Borčevoj polovini. Srećom brzo se smirilo

85 - Peta izmjena u Austriji. Izašao Gruber ušao Husković

81 - Ponovo velika prilika za Vranješa čiji je šut izblokiran

78 - Peta izmjena u Borcu. Fedora Predragovića zamijenio je Jovo Lukić

78 - Žuti karton u ekipi Borca. Vranješ

75 - Trostruka izmjena u Austriji. Iz igre su izašli Galvao, Fišer i Jukić dok su ušli Glavotić, Genuš, Brauneder

73 - Izmjena u Borcu. Teren je napustio Šušić, a ušao Nikola Pejović

72 - Kulašin u izglednoj prilici, nije se snašao

71 - Kortez ponovo u prilici, ali je bio izblokiran, a nakon kornera Ćalić nije bio precizan

65 - Novi šok. Austrija vodi sa 2:1. Strijelac Manuel Polster

62 - Žuti karton za igrača Austrije Pocmana

61- Kolosalna prilika za Vranješa koji se našao u odličnoj prilici nakon kontranapada kojeg je povukao Terzić, ali je poslao loptu preko gola ikao je bio oči u oči sa golmanom

59 - Trostruka izmjena u Borcu. Glasnim aplauzom navijači su pozdravili svog ljubimca Stojana Vranješa koji se vratio u Borac ovog ljeta i ovo su mu prve minute na terenu. Zamijenio je Milana Makarića, dok je u istom minutu Enver Kulašin ušao umjesto Nemanje Mihajlovića, a Vasilije Terzić zamijenio Jakova Blagaića.

40 - PREČKA za Borac. Kvržić je potegao sa 18 metara, ali nije imao sreće

39 - Borac na mukama. Dobar pokušaj gostiju, Ćetković imao manjih problema, ali je ukrotio loptu. U nastavku napadu fudbaleri Austrije su tri puta pokušali, ali srećom po Borac lopta nije završila u golu

38 - Centaršut Korteza sa lijeve strane, Makarić zakasnio na drugoj strani

33 - Žuti karton za igrača Borca Hozea Korteza

30 - Prisilna zamjena u ekipi Austrije. Izašao povrijeđeni Ranfltl ušao Pocman

27 - Odlična prilika. Blagaić se probio po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, ali je slabo šutirao po zemlji u golmana gostiju

23 - Sredina poluvremena. Bez izglednijih prilika u nekoliko posljednjih minuta

16 - Kortez u prodoru, bez pravog centaršuta ka golu gostiju

15 - Prvi pokušaj šuta Austrije ka golu Borca. Fic nije bio opasan

11 - Predragović izblokiran u izglednoj prilici pred golom Austrije

9 - Žuti karton. Manfred Fišer

4 - minut. Sjajne prilike za Borac, Prvo je nakon centaršuta Blagaića iz slobodog udarca glavom pokušao Ćelić, ali je golman odbranio dok je potom u nastavku napada bila nova prilika, ali Mihajlović iskosa nije bio precizan

20.30 - Utakmica je počela.

20.26 - Fudbaleri Borca dočekani su gromoglasnim aplauzom navijača koji su ispunili tribine Gradskog stadiona.

20.10 - Navijači Borca popularni Lešinari polako zagrijavaju dlanove da pruže podršku svojim ljubimcima koji će uskoro da istrče na teren.

20.00 - Do početka utakmice ostalo je još pola sata, a tribine stadiona samo što nisu ispunjene do posljednjeg mjesta dok ostali navijači polako pristižu. Vremenske prilike ne idu na ruku fudbalerima jer je u Banjaluci trenutno 30 stepeni Celzijusa.

19.55 - Gostujući tim imaće podršku svojih navijača koji su smješteni na jednom dijelu istočne tribine. Njih se skupilo oko 400

19.30 - Trener Borca Vinko Marinović odlučio se za sljedećih 11 na ovom meču. Gol će čuvati Ćetković, a ispred njega biće defanzivna četvorka Kvržić, Ćelić, Šušić i Herera. U veznom redu su Barski, Predragović, Mihajlović, Blagaić i Kortez dok je najistureniji Makarić. Za Austriju će igrati Frihtl, Meisi, Handl, Galvao, Ranfltl, Polster, Holand, Jukić, Gruber, Fic i Fišer.

18.30 - S vjerom da će eliminisati bečku Austriju navijači Borca polako stižu na Gradski stadion gdje će od 20.30 časova davati veliku podršku svom voljenom klubu.

Prvi meč završen je pobjedom Bečlija koji su slavili sa 1:0 i to golom koji je postignut 20 sekundi prije isteka četvrtog minuta sudijske nadoknade.

Upravo ta dosta dobra igra i relativno povoljan rezultat daju nadu Banjalučanima da mlgu proći dalje.

Fudbaleri će imati ogromnu podršku sa tribina jer su ulaznice odavno rasprodate i mnogo je onih koji nisu došli do vrijednog komadića papira da podrže "crveno-plave" u drugom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Ostanite uz Glas Srpske i tekstualni prenos utakmice koju ćemo pratiti iz minuta u minut....