Finale završnice Omladinske lige BiH: Kozara u Premijer ligi

G.S.

DOBOJ - Juniori Kozare iz Gradiške plasirali su se u Premijer ligu pošto su u finalu završnice Omladinske lige BiH savladali Slaviju iz Istočnog Sarajeva poslije boljeg izvođenja penala s 5:4 (1:1).

Na utakmici koja je odigrana po veoma teškom i sparnom vremenu na stadionu "Luke" u Doboju "sokolovi" su poveli u 13. minutu pogotkom Lazara Stjepića. Poslije toga Gradiščani su zaigrali mnogo agresivnije, a takva igra urodila je plodom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Aleksandar Komlenić izjednačio na 1:1.

Iako je u nastavku meča bilo po nekoliko lijepih pokušaja s obje strane mreže su ostale netaknute i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Precizni s "bijele tačke" za Kozaru bili su Aljoša Blagojević, Admir Sadiković, Marko Dakić i Slađan Savić, dok su za Slaviju pogađali Vasilije Gojković, Lazar Stjepić i Strahinja Maksić. Junak u penal lutriji bio je kapiten Kozare, golman Pavle Glišić, koji je odbranio penale Mladenu Cvijetiću i Gabrijelu Čelanu.