Famos korača ka opstanku

D.D.

BANjALUKA – Fudbaleri Famosa napravili su značajan korak u borbi za opstanak u Prvoj ligi Republike Srpske nakon što su savladali Kozaru na svom terenu sa 3:1.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u prvom poluvremenu iako su gosti imali dva dobra pokušaja preko Aleksandra Malbašića i Dejana Glišića.

Domaći tim je poveo u 10.minutu iz penala koji je uspješno realizovao Mladen Perović. U 37.minutu Adnan Vranešić je bio na pravom mjestu i poslao je loptu u mrežu da bi u finišu prvog dijela Danel Blažić pogodio za 3:0.

Kozara je u nastavku ostala bez Filipa Šćekića koji je isključen, ali su u finišu meča postigli počasni gol preko Alena Čamdžića.

U drugom meču Ljubić je golom Miloša Mišića savladao Alfa Modriču.

29. kolo: Ljubić- Alfa Modriča 1:0 , Famos – Kozara 3:1,  subota: 16,30 časova: Rudar Prijedor – Zvijezda 09, Željezničar Sport tim – Podrinje (J), Tekstilac – Laktaši, nedjelja: Sloboda (MG) – Slavija (16,30), Sutjeska – Krupa (19), Drina (Z) – Sloboda (NG) igra se 10. maja u 17 časova, Radnik – Omarska igrano u petak uveče.