Evropa za dobojsku Slogu sve bliže

Darko Pašagić

MODRIČA – Fudbaleri Sloge nastavili su sjajnim proljećnim izdanjima. Ako u ovom ritmu izdrže do kraja sezone, Dobojlije će prvi put u istoriji izboriti plasman na međunarodnu scenu.

Izabranici Vlade Jagodića u prvom kolu trećeg kruga šampionata, odnosno u 23. prvenstvenoj rundi, savladali su Tuzla siti sa 3:1. Bila im je ovo treća prvenstvena pobjeda ovog proljeća uz dva remija.

Da je sa razlogom proglašen za najboljeg fudbalera Republike Srpske samo dva dana ranije, Dejan Vidić je potvrdio u 12. minutu kada je doveo Slogu do prednosti. Isti igrač u 45. minutu nije odustajao i iskoristio je kiks gostujuće odbrane na čelu sa golmanom Edinom Lolićem te postigao drugi pogodak čime se na samo gol zaostatka primakao najboljem strijelcu lige Nemanji Bilbiji iz Zrinjskog. U 54. minutu Srđan Grabež je povisio na 3:0, a utješni pogodak za premijerligaša iz Siminog Hana, koji se grčevito bori za opstanak, postigao je Irfan Hadžić.

- Znao sam da će ovo biti veoma teška utakmica iz energetskih razloga. Tuzla siti nas je pobijedila sa 3:0 u ovoj sezoni i nismo se trudili da im se revanširamo istom mjerom, već samo da ih dobijemo. Imali smo i dozu sreće, koju smo vjerovatno i zaslužili. Možda je gol rivala malo zakomplikovao situaciju u samom finišu utakmice, ali nema šta da zamjerim igračima – naglasio je Jagodić.

Iako su u samom vrhu tabele i imaju velike šanse za izlazak u Evropu iskusni stručnjak je rekao da je cilj ostvaren poslije ove pobjede.

- Pred početak sezone cilj nam je bio opstanak u Ligi, mislim da smo ga sada i matematički obezbijedili. O svemu ostalom pričaćemo poslije reprezentativne pauze na koju mirno idemo. Neke igrače sam u ovom duelu svjesno odmorio, a debitovao je mladi Marko Brnović i na tome mu čestitam. Nadam se da će uskoro debitovati i Momčilo Mrkaić – dodao je Jagodić.

Ostali rezultati 23. kola: Zrinjski – Željezničar 2:0 (Mulahusejnović 79, Ćuže 89) Sarajevo – GOŠK 4:0 (Hasić 35, Čataković 43, Beganović 74, 90+1)

Posušje – Široki Brijeg 1:0 (Petrović 23), Borac – Zvijezda 09 igrano sinoć, Velež – Igman igrano sinoć.

Parovi 24. kola, koje se igra subotu, 30. marta: Zvijezda 09 – Široki Brijeg, GOŠK  - Posušje, Tuzla siti – Sarajevo, Igman – Sloga (D), Željezničar – Velež, Borac – Zrinjski.

***

SLOGA     3 (2)

TUZLA SITI    1 (0)

Strijelci: 1:0 Vidić u 12, 2:0 Vidić u 45, 3:0 Grabež u 54, 3:1 Hadžić u 79. minutu

Stadion: "Dr Milan Jelić" u Modriči.

Gledalaca: 400.

Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo) 7.

Žuti kartoni: Veselinović (Sloga, Doboj), Nikić (Tuzla siti).

Igrač utakmice: Dejan Vidić (Sloga, Doboj) 8.

SLOGA (DOBOJ): Šćekić 7, Nikolić 7 (od 70. minuta Batar -), A. Redžić 7, Predragović 7 (od 63. minuta Karać -), Veselinović 7 (od 63. minuta Mrzić -), Popara 7 (od 83. minuta Perković -), Milanović 7, Kvesić 7 (od 83. minuta Brnović -), Grabež 7,5, Varga 7, Vidić 8. Trener: Vlado Jagodić.

TUZLA SITI: Lolić 6, Nikić 6, Bihorac 6 (od 90+2. minuta H. Redžić -), Delimeđac 6, Šukilović 6 (od 46. minuta Hadžić 6,5), Mehanović 6, Pantelić 6 (od 90+2. minuta Hodžić -), Karjašević 6, Osmić 6 (od 70. minuta Nukić -), Kobiljar 6 (od 85. minuta Jašaragić -), Sušić 6. Trener: Samir Adanalić.

6 golova: Kiš (Zrinjski),

5 golova: Hebibović, M. Ramić (Igman), Kamenar, D. Begić (Posušje), Kvržić (Borac), Jović (Sloga, D), Mekić (Željezničar), Gulijašvili (Velež), Hasukić (GOŠK), Ćuže (Zrinjski)...