Engleska briljirala protiv Senegala, u četvrtfinalu izlazi na megdan sa Francuskom

DOHA - Engleska je lako izašla na kraj sa Senegalom, prvakom Afrike, ostvarivši pobjedu od 3:0.

Senegalci su bili sasvim solidni do pred kraja prvog poluvremena, međutim, u kratkom roku primili dva gola (Henderson i Kejn), da bi u nastavku Mendija savladao i Saka.

Engleska je do velike prednosti stigla u završnici prvog poluvremena.

U 38. minuti Kane je odlično proigrao Belinghama koji je probio lijevi bok i poslao povratnu loptu na “penal” Hendersonu koji je odličnim udarcem sa 11 metara svladao Mendija.

U posljednjim sekundama prvog dijela previše Senegalaca je krenulo u napad, a nakon izgubljene lopte Belingham je povukao protivnapad, proslijedio loptu za Fodena koji je vidio da ga prati Kane i uposlio svog kapetana koji je izbio sam pred Mendija i rutinirano ga svladao za 2-0.

Dvoboj je rezultatski zaključen u 57. minuti kada je Saka povisio na 3-0 iskoristivši odličan prodor Fodena po lijevoj strani i dodavanje kroz noge kapetana Senegala Kulibalija.

Mladi napadač Arsenala spremno je dočekao loptu u sredini kaznenog prostora i sigurno realizirao priliku.

Engleska će tako u četvrtfinalu igrati protiv branioca naslova Francuske koja je ranije u nedjelju sa 3-1 nadigrala Poljsku.