Drugoligaš iz Nevesinja savladao Glasinac 1936 u Sokocu

BANjALUKA - Fudbaleri Veleža iz Nevesinja u 19. kolu Druge lige Republike Srpske savladali su kao gosti Glasinac 1936 u Sokocu s 1:0 i preuzeli lidersku poziciju.

Izabranici Mijata Mišeljića do tri vrijedna boda došli su pogotkom Gorana Prodanovića u 33. minutu i sada se zahvaljujući boljoj gol razlici nalaze na čelnoj poziciji. Veteran je sjajno izveo slobodan udarac s više od 25 metara i pogodio gol Kristijana Krunića za slavlje, a ispostaviće se i konačan rezultat. Nije to bio jedini problem za Glasinac 1936 jer se prilikom parade povrijedio golman Krunić i nije mogao nastaviti utakmicu, pa je na gol morao igrač Kristijan Petrić, koji je do kraja meča ostao nesavladan. Nevesinjcima je naruku išao i rezultat iz Bileće, gdje su u derbiju kola domaći Hercegovac i do ovog kola vodeće Jedinstvo iz Brodca, igrali neriješeno 1:1. Domaćin je poveo u 36. minutu pogotkom Gorana Milidragovića, što je izazvalo erupciju oduševljenja na Gradskom stadionu na kojem je bilo više od 500 gledalaca. I kada se činilo da će sva tri boda ostati u Bileći u 90. minutu dosuđen je kazneni udarac za goste, koji je u pogodak pretvorio Srđan Kalajdžić.

Priliku da se približe samom vrhu propustili su fudbaleri Romanije i Stakorine, koji su na gostovanjima protiv Vlasenice i Rudara 1925 igrali neriješeno, 1:1, odnosno 0:0. Do važnih bodova u borbi za opstanak na gostovanju došla je Mladost iz Rogatice koja je savladala doskorašnjeg prvoligaša Budućnost iz Pilice s 3:2.

U grupi zapad vodeći Borac iz Kozarske Dubice je kao gost protiv imenjaka u Šamcu igrao neriješeno, 0:0. Kiks izabranika Rade Drvenice iskoristila je Gorica iz Šipova, koja je na svom terenu pobijedila Proleter iz Teslića s 2:0 i sada za liderom zaostaje samo četiri boda. Trnska Sloga je na svom terenu pobijedila Polet 1926 iz Broda s 3:0, a susret je obilježio Dorian Kuruzović, koji je postigao sva tri pogotka i to u periodu između 16. i 25. minuta. Domaćin je mogao da pobijedi i ubjedljivije, međutim u 49. minutu Vladimir Tučić je promašio jedanaesterac.

PROLETER (T)  0 (0)

Strijelci: 1:0 Bogosavljević u 55, 2:0 Jović u 59. minutu.

Stadion: Gorice u Šipovu.

Gledalaca: 150.

Sudija: Filip Sredojević (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Jovanović (Proleter, Teslić).

Igrač utakmice: Stefan Bogosavljević (Gorica).

GORICA: Ilić 7, Peno 7 (od 87. minuta Rakita -), Halaba 7 (od 46. minuta Džafer 7), Mitrić 7, Sakan 7, Sivonjić 7, Čišija 7 (od 85. minuta Grahovac -), R. Jović 7,5, Malinović 7 (od 87. minuta Šobić -), Perak 7 (od 85. minuta Jakšić -), Bogosavljević 7,5. Trener: Duško Sakan.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić 6, Kuzmanović 6 (od 70. minuta Nesterović -), Jovanović 6, Ristić 6, E. Osmić 6 (od 82. minuta Sekulić -), T. Osmić 6, Markuljević 6 (od 58. minuta Vukmirović 6), Nikolić 6, Jotanović 6, Sekulić 6, Kuzmanović 6. Trener: Darjan Grbić.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Vrhovac, Zelenković (Ukrina), Petković, Budimović (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Marko Radoja (Ukrina).

UKRINA: Ninković 6,5, Vučić 6,5, Rajak 6 (od 74. minuta Jugović -), Kulaga 6 (od 59. minuta Ilić 6), Hadžikadunić 6,5, Vučić 6,5, Tatić 6 (od 74. minuta Bosić -), Vrhovac 6 (od 59. minuta Simić 6), Zelenković 6,5 (od 90. minuta Pejičić -), Đurić 6,5, Radoja 7. Trener: Milivoje Vidović.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Bekić 7, Đogić 6,5, Petrović 6,5, Đ. Nišić 6,5, Budimović 6,5, Knežić 6,5, Erceg 7, L. Nišić 6,5, Petković 6,5, Knežević 6,5, Hamzić 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

***

SLOGA (T)         3 (3)

POLET 1926      0 (0)

Strijelac: 1:0 Kuruzović u 16, 2:0 Kuruzović u 23, 3:0 Kuruzović u 25. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Igrač utakmice: Dorian Kuruzović (Sloga, Trn) 8,5.

SLOGA (TRN): Gašić -, Grozdanić 7 (od 46. minuta Ne. Jokanović 7), Javorac 7, Kuruzović 8,5 (od 57. minuta Todorić -), Ni. Jokanović 7 (od 77. minuta Marčetić -), Ivić 7, Domuzin 7, Telić 7, Tučić 6,5 (od 65. minuta Savić -), Gaćeša 7, Kukić 7 (od 46. minuta Milinović 7). Trener: Predrag Majkić.

POLET 1926: Vukičević 6, Đorđević 6, Petrić 6, Đekanović 6, P. Bardak 6, Žarić 6, Milošević 6, Vasić 6 (od 31. minuta Teodosić 6), Ignjatić 6, S. Bardak 6, Žarić 6. Trener: Bojan Petrić.

***

BORAC (Š)        0

BORAC (KD)      0

Stadion: Gradski u Šamcu.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Blagojević, Nišić, Dujmušić, Jaćimović, D. Maslić, Mićić, Pupčević, Pavlović (Borac, Šamac), J. Pamplona, Bunić, Jaćimović, Kovačević (Borac, Kozarska Dubica).

Crveni kartoni: Perica Mićić (Borac, Šamac) u 90+6. minutu, Alesandro Jaćimović (Borac, Kozarska Dubica) u 86. minutu.

Igrač utakmice: Marijan Maslić (Borac, Šamac) 7.

BORAC (ŠAMAC): M. Maslić 7, Nišić 6,5, Jaćimović 6,5, Dakić 6,5 (od 46. minuta Pavlović 6,5), Dujmušić 6,5, Marčeta 6,5, Mićić 5, Sjenčić 6,5, Pavlović 6,5 (od 78. minuta Pupčević -), D. Maslić 6,5 (od 85. minuta Arsenić -), Blagojević 6,5. Trener: Mladen Radović.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): J. Pamplona 7, Bunić 6,5, Dalić 6,5, S. Pamplona 6,5 (od 46. minuta Kovačević 6,5), Pejičić 6,5, Tomaš 6,5, Jaćimović 5, Hinestroza 6,5 (od 88. minuta Palasios -), Pekić 6,5, Lončar 6,5, Pralica 6,5. Trener: Rade Drvenica.

***

ČELINAC         3 (2)

BSK           0 (0)

Strijelci: 1:0 Jusić u 24, 2:0 Dubravac u 43, 3:0 Kuzmanović u 65. minutu.

Stadion: Sportski centar u Čelincu.

Gledalaca: 300.

Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška) 7.

Žuti kartoni: Bosančić, Orašanin, Babić (Čelinac), Mikić, Dragoljić, Trninić (BSK).

Igrač utakmice: Miloš Kuzmanović (Čelinac).

ČELINAC: Jović 7, Rađenović 7, Amidžić 7, Dubravac 7,5, Kuzmanović 7,5, Tomić 7 (od 75. minuta Materić -), Orašanin 7 (od 70. minuta Krminac -), Jusić 7,5 (od 66. minuta Subić -), Šikanić 7, Bosančić 7 (od 66. minuta Knežević -), Babić 7 (od 75. minuta Gavrić -). Trener: Danijel Peulić.

BSK: Gojić 5,5, Mikić 5,5, Milosavljević 5,5, Stojičić 5,5 (od 79. minuta Babić -), Dragoljić 5,5, Trninić 5,5, Jović 5,5, Dojčinović 5,5 (od 70. minuta Pušić -), Gračanin 5,5 (od 89. minuta Kulišić -), Šteković 5,5, Trivan 5,5 (od 70. minuta Lemić -). Trener: Željko Vranješ.

***

BRDO                  1 (0)

SLOGA (S)         1 (1)

Strijelci: 0:1 Kondić iz penala u 22, 1:1 Bundalo u 90+5. minutu.

Stadion: “Vedro polje” u Hambarinama.

Gledalaca: 70.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5.

Žuti kartoni: Karupović, Stević, trener Alkić, Sarhatlić, Miljević, Kadirić, (Brdo), Todorić, Zukanović, V. Nježić (Sloga, Srbac).

Crveni karton: Vahid Karupović (Brdo) po završetku utakmice.

Igrač utakmice: Milan Bundalo (Brdo) 7.

BRDO: Vidović 6,5, Trkulja 6 (od 81. minuta Karajica -), Harambašić 6,5, Karupović 5, Miodragović 6,5, Stević 6 (od 76. minuta Kadirić -), Sarhatlić 6,5, Isaković 6 (od 46. minuta Kuridža 6,5), Bundalo 7, Krneta 6 (od 58. minuta Vujatović 6,5), Miljević 6 (od 76. minuta Dedić -). Trener: Mirza Alkić.

SLOGA (SRBAC): Dabić 7, Zukanović 6,5, V. Nježić 6,5, Karamehić 6,5, Todorić 6,5, I. Nježić 6,5, Šervel 6,5, R. Zelenac 6,5, Travar 6,5, G. Zelenac 6 (od 87. minuta Šarić -), Kondić 7. Trener: Slavko Vujić.

***

DUBRAVE 4 (3)

PROGRES 2 (1)

Strijelci: 0:1 M. Budić u 19, 1:1 Kvrgić u 34, 2:1 Šakić u 35, 3:1 Tomičić u 38, 3:2 Vidović u 74, 4:2 Savanović u 86. minutu.

Stadion: “Dubrava” u Dubravama.

Gledalaca: 130.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 7.

Žuti kartoni: Radosavac, Malbašić (Dubrave), Nikić, Kutić, Trifković, Barišić, M. Budić, predstavnik kluba Popović, Vasiljević, Dukić (Progres).

Crveni karton: Milan Šakić (Dubrave) u 56. minutu.

Igrač utakmice: Obrad Tomičić (Dubrave) 7,5.

DUBRAVE: Hamzić 6, Lukajić 7, Sanjicki 7, Kvrgić 7,5 (od 70. minuta Puzić -), Šakić 5, Tomičić 7,5 (od 75. minuta Čehajić -), Radosavac 7, Nikić (od 46. minuta Savanović 7,5), Grujić 7 (od 70. minuta Borković -), B. Kisin 7,5, Malbašić 7. Trener: Siniša Đurić.

PROGRES: Milanović 5,5, Dukić 6, Trifković 6, Nikić 6, M. Budić 7, P. Budić 6,5, Vidović 7 (od 89. minuta Vasiljević -), Kutić 6, Đukarić 6 (od 89. minuta Glamočić -), Barišić 6,5, Đuranović 6. Trener: -

***

FSA PRIJEDOR        4 (2)

CRNI VRH                   1 (1)

Strijelci: 0:1 Milaković u 16, 1:1 Kovačević u 18, 2:1 Mikić u 42, 3:1 Knežević u 56, 3:1 Sadžak u 85. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Sudija: Milan Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Cvijetić (Crni vrh).

Igrač utakmice: Borislav Mikić (FSA Prijedor) 7,5.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 7, Rečević 7, Rudak 7, Golić 7 (od 86. minuta Milinković -), Kovačević 7,5 (od 86. minuta Vujčić -), Marinović 7 (od 83. minuta Crnobrnja -), Mikić 7,5 (od 89. minuta Grbić -), Sadžak 7,5, Knežević 7,5, Babić 7, Mršić 7 (od 89. minuta Tadić -). Trener: Nenad Bašić.

CRNI VRH: Račić 5,5, Milaković 6,5 (od 72. minuta Crnogaća -), Aulić 5,5 (od 62. minuta Rogić -), Šavija 6, Đukanović 5,5 (od 62. minuta Vukosavljević -), Subić 6, Zelenika 6, Grabovac 6 (od 72. minuta Stanković -), Mizdrak 6 (od 53. minuta Diljević 6), Cvijetić 6, Rogić 6. Trener: Dalibor Balaban.

***

GLASINAC 1936       0 (0)

VELEŽ (N)                  1 (1)

Strijelac: 0:1 G. Prodanović u 33. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Ninković, Novosel, Vuković (Glasinac), Pantić (Velež, Nevesinje)

Igrač utakmice: Goran Prodanović (Velež, Nevesinje) 7.

GLASINAC 1936: Krunić 6,5 (od 34. minuta Petrić 6,5), Pajević 6,5, Deurić 6,5, Novosel 6,5 (od 61. minuta Čortan -), Vitomir 6,5 (od 46. minuta Vuković 6,5), Ninković 6,5, Škobo 6,5, Šuka 6,5, Lizdek 6,5, Lončarević 6,5 (od 73. minuta Novosel 6,5), A. Pejanović 6,5 (od 61. minuta Gladanac -). Trener: Ognjen Kreštalica.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 6,5, Gutić 6,5, Popović 6,5, Petković 6,5, Vukosav 6,5, G. Prodanović 6,5, Kljakić 6,5 (od 61. minuta Bratić -, od 81. minuta Radojičić -), Drašković 6,5, Milošević 6,5 (od 46. minuta Vujičić 6,5), Pantić 6,5 (od 46. minuta Šarenac 6,5), S. Prodanović (od 81. minuta Andrijašević -). Trener: Mijat Mišeljić.

***

DRINA HE                  1 (1)

PODRINjE (T)   1 (0)

Strijelci: 1:0 Se. Lozo u 45, 1:1 Jovanović u 83. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Sudija: Milan Tadić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Stanojčić, Pljevaljčić, Sekulić (Drina HE) Fetahović (Podrinje, Tršić).

Igrač utakmice: Nikola Jovanović (Podrinje, Tršić) 7.

Drina HE: Tomić 6,5, Ristivojević 6,5, Pljevaljčić 6,5, Stanojčić 6,5, Damjanović 6,5, Marković 6,5 (od 86. minuta Terzić -), Sekulić 6,5, Se. Lozo 7, Vrećo 6,5, Simić 6,5, Gračanin 6,5. Trener: Jadranko Janjić.

PODRINjE (TRŠIĆ): Petrović 6,5, Josipović 6,5, Tešić 6,5, Krstić 6,5, Huskić 6,5, Fetahović 6,5 (od 79. minuta Katić -), Hasanović 6,5, D. Aćimović 6,5 (od 79. minuta Jovanović 7), Krajšumović 6,5, Novaković 6,5 (od 46. minuta Matić -), M. Aćimović 6,5. Trener: Milan Stevanović.

***

ILIĆKA 01                3 (0)

PROLETER (D)  1 (1)

Strijelci: 0:1 N. Rakić u 25, 1:1 Omić u 48, 2:1 Stankić iz penala u 58, 3:1 Arsić u 85. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Božić, Krsmanović, Marijanac 78', Antunović (Ilićka 01), Jović, Arnautović (Proleter, Dvorovi).

Crveni karton: Daniel Jović (Proleter, Dvorovi) u 79. minutu.

Igrač utakmice: Milovan Arsić (Ilićka 01)

ILIĆKA 01: Mićanović 7, Dobrijević 7, Omić 7,5, Stankić 7,5, Božić 7, Arsić 7,5, Krsmanović 7, Baljak 7, Tomić - (od 26. minuta Marijanac 7), Petrović 7 (od 90. minuta Markanović -), Krstić 7. Trener: Radivoje Nikolić.
PROLETER (DVOROVI): Ilić 6, Sekulić 6, Jović 5, Mrkajić 6, Vasić 6, N. Rakić 6,5, Arnautović 6 (od 88. minuta Magazin -), S. Rakić 6,5, Odžaklić 6,5, Simić 6, Maksimović 6 (od 59. minuta Matijević 6). Trener: Dragan Matić.

***

VLASENICA   1 (1)

ROMANIJA      1 (0)

Strijelci: 1:0 S. Stupar u 27, 1:1 Blagojević u 81. minutu.

Stadion: Gradski u Vlasenici.

Gledalaca: 100.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Mijatović, trener Golijan, Drakulić, N. Kovačević, Janjušević, S. Stupar, Matić, Majstorović (Vlasenica), Simanić, Jovanović, Koroman, Lučić, Motika, Čvoro (Romanija).

Igrač utakmice: Marko Blagojević (Romanija) 7.

VLASENICA: Drakulić 6,5, Mijatović 6,5, Matić 6,5, Mitrović 6,5, S. Stupar 7, N. Kovačević 6,5 (od 79. minuta Tešić -), Majstorović 6,5, M. Kovačević 6,5, Janjušević 6,5, Vidović 6,5, Krsmanović 6,5 (od 46. minuta Fehratović -). Trener: Pavle Golijan.

ROMANIJA: Lučić 6,5, Jovanović 6,5, Koroman 6,5 (od 61. minuta Motika -), Čvoro 6,5 (od 74. minuta Gluhović -), Košarac 6,5, Simanić 6,5, Lukić 6,5, Cicović 6,5, Elek 6,5, Blagojević 7, Đ. Stupar 6,5 (od 87. minuta Trobok -). Trener: Sretko Vuksanović.

***

MLADOST (G)   2 (1)

GUBER                          1 (1)

Strijelci: 0:1 Ćirković u 22, 1:1 Ćeranić u 45, 2:1 Mrković u 86. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Slijepčević, Ćeranić, Šarenac (Mladost, Gacko), O. Smajilović, Kosanić, Čirak (Guber).

Crveni karton: Ragib Čirak (Guber) u 77. minutu.

Igrač utakmice: Bojan Mrković (Mladost, Gacko) 7.

MLADOST (GACKO): Miljanić 6,5, Avdalović 6,5, Mrković 7, Kandić 6,5, Slijepčević 6,5 (od 62. minuta Šarenac -), Goranović 6,5, Nikolić 6,5, Ćeranić 7, Pušara 6,5, Zirojević 6,5 (od 75. minuta Žarković -), Zečević 6,5 (od 90+3. minuta Krstojević -). Trener: Veselin Slijepčević.

GUBER: Marinković 6, Gvozdenović 6, O. Smajilović 6, Jurošević 6, Čirak 5, Petrović 6, A. Smajilović 6, Bogičević 6, Lemez 6, Kosanić 6, Ćirković 6,5. Trener: Milorad Kosanić.

***

BUDUĆNOST (P)       2 (0)

MLADOST (R)   3 (2)

Strijelci: 0:1 Planinčić u 12, 0:2 Ćaćić u 21, 1:2 Milovanović u 52, 1:3 Ćaćić u 67, 2:3 Ivanović u 78. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Lukić, Stjepanović, Radovanović (Budućnost, Pilica), Krsmanović, Planinčić, Nešković (Mladost, Rogatica).

Igrač utakmice: Nemanja Ćaćić (Mladost, Rogatica) 8.

BUDUĆNOST (PILICA): Simić 6,5, Savić 6,5, Marković 6,5, Stjepanović 6,5, Lukić 6,5, Radovanović 6,5, Radić 6,5, Josipović 6,5, Ivanović 7, Milovanović 7, Krezović 6,5. Trener: Dalibor Krezović.

MLADOST (ROGATICA): Kojić 7, Nešković 7, Ćaćić 8, Planinčić 7,5, Kušić 7, Tomić 7, Krsmanović 7, Spajić (od 83. minuta Cvijetić -), Mihajlović 7, Đorem 7, Nikolić 7. Trener: Dragan Jovanović.

***

RUDAR 1925       0

STAKORINA    0

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Davidović, Stević, Jelić, Bumbić, Simikić, (Rudar 1925), Ristanović, Furtula, Nešković, Racković (Stakorina).

Igrač utakmice: Nemanja Maksimović (Rudar 1925) 7.

RUDAR 1925: Maksimović 7, Bumbić 6,5, Božić 6,5, Tojić 6,5 (od 52. minuta Arsenović 6,5), Simikić 6,5, Jelić 6,5 (od 58. minuta N. Cvijić 6,5), B. Cvijić 6,5, Davidović 6,5, Marković 6,5, Stević 6,5, Jović 6,5 (od 71. minuta Stjepić -). Trener: Goran Ljubojević.

STAKORINA: Bojanović 7, Milovanović 6,5, Popović 6,5, Racković 6,5 (od 83. minuta T. Tadić -), Mrdak 6,5, Ristanović 6,5 (od 77. minuta Davidović -), Kajević 6,5 (od 46. minuta Furtula 6,5), D. Simović 6,5, Jovanović 6,5, Nešković 6,5, N. Simović 6,5. Trener: Igor Joksimović.

***

HERCEGOVAC  1 (1)

JEDINSTVO (BR)      1 (0)

Strijelci: 1:0 Milidragović u 36, 1:1 Kalajdžić iz penala u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Gledalaca: 500.

Sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad).

Žuti kartoni: Andrić, M. Vujović (Hercegovac), Lukić, Vučić, Stevanović, Tomić, Šikuljak, Đorđić (Jedinstvo, Brodac).

Igrač utakmice: Goran Milidragović (Hercegovac) 7.

HERCEGOVAC: Milanović 6,5, Milidragović 7 (od 78. minuta Dangubić -), Andrić 6,5, Komnenić 6,5, F. Vujović 6,5, Mrkaić 6,5, Ivković 6,5 (od 72. minuta Salatić -), Ilić 6,5, M. Vujović 6,5, Jokanović 6,5 (od 85. minuta Puhalo -), Sudžum 6,5. Trener: Rajko Milenić.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 6,5, Lukić 6,5 Jevtić 6,5 (od 58. minuta Šikuljak 6,5), Stevanović 6,5, Račanović 6,5 (od 75. minuta Mitrović -), Tomić 6,5, Vučić 6,5, Vasilić 6,5, Kajaldžić 7, Dukić 6,5, Krsmanović 6,5. Trener: Borislav Tonković.