Druge lige Republike Srpske: Sjajna partija fudbalera Stakorine u duelu protiv Gubera

BANjALUKA - Fudbaler Stakorine iz Čajniča Aleksandar Milović obilježio je šesto kolo u drugim fudbalskim ligama Republike Srpske, pošto je u pobjedi svog tima nad Guberom iz Srebrenice od 4:1 učestvovao sa sva četiri gola.

Milović je tresao protivničku mrežu u 13, 30, 38. i 53. minutu i postao prava noćna mora za golmana gostiju, iskusnog Miljana Bodirogu. Jedini pogodak za Srebreničane, koji su u Čajniče doputovali sa samo 11 fudbalera postigao je Stefan Lemez u 58. minutu.

Fudbaleri Drine HE nastavili su da terorišu svoje rivale u grupi istok. Ovog puta slavili su na gostovanju u Rogatici, gdje su savladali Mladost s 2:1. Tako su Višegrađani zabilježili šestu uzastopnu pobjedu i zadržali maksimalan učinak. Domaći su do vođstva došli u 27. minutu, kada je sudija Dalibor Lukić pokazao na bijelu tačku, a Marko Maljukan je penal pretvorio u pogodak. U nastavku susreta preokret. U 60. minutu Miloš Pejović je izjednačio na 1:1, a trijumf gostima donio je Dalibor Damjanović u 85. minutu.

U grupi zapad banjalučki Naprijed je nastavio s odličnim partijama i u ovom kolu je na stadionu u “Obilićevu” savladan Proleter iz Teslića s 2:1. U veoma nervoznom susretu na kojem je pokazano 10 žutih i dva crvena kartona Naprijed je do prednosti doveo iskusni Siniša Radoja, koji je bio precizan iz jedanaesterca dosuđenog u 42. minutu. Gosti se nisu predavali i u 72. minutu stigli su do izjednačenja, a mrežu Bojana Dobrijevića zatresao je Nemanja Đukarić. Osam minuta kasnije Radoja je drugim pogotkom donio pobjedu Naprijedu i ostanak na prvom mjestu na tabeli s dva boda prednosti u odnosu na Crni vrh iz Jaružana, koji je u jednom od derbija kola na svom terenu savladao Jedinstvo iz Žeravice s ubjedljivih 4:1.

Prvu utakmicu u sezoni odigrala je novogradska Sloboda, koja je na gostovanju u Dubrava kod istoimenog domaćina poražena s 0:3. Gosti su stigli sa samo 13 fudbalera od kojih je čak devet bilo mlađe od 21 godine i već sada je jasno da im predstoji grčevita borba za opstanak.

Parovi sedmog kola koje se igra u subotu i nedjelju, 30. septembra i 1. oktobra, grupa zapad: Jedinstvo (Ž) - Čelinac, Brdo - Crni vrh, Proleter (T) - Progres, Gorica - Naprijed, Tekstilac - Sloga (T), Sloboda (NG) - Polet 1926, FSA Prijedor - Dubrave, Borac (Š) - Sloga (S), grupa istok: Drina HE - Jedinstvo (BR), Vlasenica - Mladost (R), Guber - Jedinstvo (R), Podrinje (J) - Stakorina, Proleter (D) - Hercegovac, Zadrugar (DC) - Ilićka 01, Rudar 1925 - Budućnost (P), Glasinac 1936 - Mladost (G).

Sudija: Bojan Tomić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Kutić, Jusić (Čelinac), Stanković, Mitrović (Borac, Šamac).

Crveni karton: Denis Jusić (Čelinac) u 90+2. minutu, Gabrijel Blagojević (Borac, Šamac) u 88. minutu.

Igrač utakmice: Aleksandar Materić (Čelinac) 7,5.

ČELINAC: Jović 7, Rađenović 7, Materić 7,5, Kutić 7, Dubravac 7, Knežević 6,5 (od 48. minuta Popović 6,5), Tomić 7, Jusić 7, Ilić 6,5 (od 79. minuta Orašanin -), Krminac 7, Babić 6,5 (od 39. minuta Bajić 6,5). Trener: Borislav Vrhovac.

BORAC (ŠAMAC): Đurić 6,5, M. Ignjatović 6,5, Petrović 6,5, Jaćimović 6,5, Popović 6,5, S. Ignjatović 6,5, Marčeta 6,5, Dakić 6 (od 58. minuta Đurić 6), Blagojević 6 (od 87. minuta Arsenić -), Mitrović 6,5, Stanković 6 (od 54. minuta Pupčević 6). Trener: Mladen Radović.

***

DUBRAVE           3 (0)

SLOBODA (NG) 0 (0)

Strijelci: 1:0 Matić u 49, 2:0 Matić u 51, 3:0 Matić u 53. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Gledalaca: 60.

Sudija: Dejan Radić (Modriča) 6,5.

Igrač utakmice: Bane Matić (Dubrave).

DUBRAVE: Hamzić -, D. Kisin 7, Velagić 7, Kvrgić 7, Matić 8,5 (od 79.  minuta Glamočić -), Meris Demo 7 (od 75. minuta V. Kisin -), Sikimić 7 (od 75. minuta Puzić -), Čehajić 7, Nikić 7 (od 79. minuta Malešević -), Brkić 7, Malbašić 7 (od 81. minuta Turanović -). Trener: Igor Miljević.

SLOBODA (NOVI GRAD): Blanuša 5,5, Mijatović 5,5, Makivić 5,5, Mulalić 5,5, Bešir 5,5, Milaković 5,5, Ekić 5,5, Vujanović 5,5, Majkić 5,5, Elijazović - (od 11. minuta Selimagić 5,5), Bokan 5,5. Trener: Josip Kovačević.

***

POLET 1926      0

TEKSTILAC    0

Stadion: Gradski u Brodu.

Gledalaca: 180.

Sudija: Milan Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Petrić, S. Grozdanić, M. Grozdanić (Polet 1926), Aleksić, Trninić, Duspara (Tekstilac).

Igrač utakmice: Bojan Petrić (Polet 1926) 7.

POLET 1926: Valensija 6,5, Pejičić 6,5, Petrić 7, M. Grozdanić 6,5, Jovičić 6,5, S. Grozdanić 6,5, Kostadinović 6,5, Lekić 6,5, Milošević 6,5, Marinković 6,5, Eskaraga 6,5. Trener: Bojan Petrić.

TEKSTILAC: Plisnić 7, Marić 6,5, Aleksić 6,5, Trninić 6,5, Duspara 6,5, Trivan 6,5, Ignjić 6,5, Sedlar 6,5 (od 72. minuta Dragoljić -), Teheda 6,5, Santos Karneiro 6,5, Simić 6,5. Trener: Zoran Bujić.

***

SLOGA (T)         1 (1)

GORICA   3 (2)

Strijelci: 0:1 Sivonjić u 27, 1:1 Domuzin u 32, 1:2 Peno u 43, 1:3 Sivonjić u 47. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Bojan Džepina (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Ivić, Gaćeša (Sloga, Trn), Sakan (Gorica).

Igrač utakmice: Marinko Sivonjić (Gorica) 8.

SLOGA (TRN): Delić 6, Grozdanić 6 (od 46. minuta Savatić 6), Tučić 6 (od 60. minuta Milinović 6), Janković 6, Savanović 6 (od 46. minuta Pilipović 6), Domuzin 7, Ni. Jokanović 6, Ivić 6, Tomičić 6, Gaćeša 6, Šteković 6. Trener: Predrag Majkić.

GORICA: Kokošar 6,5, Peno 7,5, Gračanin 7, Mitrić - (od 21. minuta Gajanović 7, od 88. minuta Jakšić -), Sakan 7, Sivonjić 8, Mešić 7, Prole 7 (od 75. minuta Rakita -), Pastir 7 (od 80. minuta Grahovac -), Dojčinović 7, Jović 7. Trener: Duško Sakan.

***

NAPRIJED                 2 (1)

PROLETER (T)  1 (0)

Strijelci: 1:0 Radoja iz penala u 42, 1:1 Đukarić u 72, 2:1 Radoja u 80. minutu.

Stadion: Naprijeda u Banjaluci.

Gledalaca: 50.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: pomoćni trener Bijelić, Kremenović, Brkić, Bundalo (Naprijed), S. Kuzmanović, B. Kuzmanović, T. Osmić, trener Grbić, Ostojić, Simić (Proleter, Teslić).

Crveni karton: Saša Kuzmanović (Proleter, Teslić) u 76. minutu, pomoćni trener Nemanja Rašić (Proleter, Teslić) u 90+4. minutu.

Igrač utakmice: Siniša Radoja (Naprijed) 8.

NAPRIJED: Dobrijević 6,5, Kremenović 7, Vuklišević 7, Miladinović 7, Bundalo 7, Grujić 7 (od 85. minuta Bojinović -), Savić 7 (od 90+3. minuta Kobas -), Radoja 8, Janjić 7 (od 62. minuta Ljubičić -), Trninić 7, Brkić 7. Trener: Nebojša Anđelić.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić 6, Đukarić 7, Ristić 6,5, E. Osmić 6,5, T. Osmić 6,5, Aleksić 6 (od 62. minuta Ostojić -), Radešić 6, Stanković 6, Simić 6 (od 80. minuta Sekulić -), S. Kuzmanović 6, B. Kuzmanović 6. Trener: Darjan Grbić.

***

PROGRES 1 (0)

BRDO                  1 (1)

Strijelci: 0:1 Bundalo u 41, 1:1 Trifković u 85. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu.

Gledalaca: 30.

Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Aleksić, Barišić (Progres), Dedić, Vujatović, Vojniković, Behlić, Miodragović, Bundalo (Brdo).

Igrač utakmice: Dejan Trifković (Progres) 7.

PROGRES: Zeljković 6,5, Trifković 7, Glamočić 6,5, Kahrić 6 (od 46. minuta Halaba 6), Nikić 6 (od 80. minuta Dukić -), M. Budić 6,5, P. Budić 6 (od 46. minuta Vučić 6), Marjanović 6,5, Aleksić 6,5, Đuranović 6,5, Barišić 6,5. Trener: Stefan Marković.

BRDO: Vidović 6,5, Trkulja 6,5, Harambašić 6,5, Vujatović 6,5, Miodragović 6,5, Stević 6 (od 90+2. minuta Ž. Kuridža -), Marmat 6,5, D. Kuridža 6 (od 88. minuta Krivdić -), Bundalo 6,5, Dedić 6 (od 82. minuta Behlić -), Karajica 6 (od 46. minuta Vojniković 6). Trener: Mirza Alkić.

***

CRNI VRH                   4 (2)

JEDINSTVO (Ž)        1 (1)

Strijelci: 1:0 Zelenika u 10, 2:0 Kukić iz penala u 15, 2:1 Erceg iz penala u 25, 3:1 Damjanić u 53, 4:1 Kukić u 77. minutu.

Stadion: Crnog vrha u Jaružanima.

Gledalaca: 150.

Sudija: Srđan Landup (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Damjanić, Subić (Crni vrh), Erceg, Ćetojević (Jedinstvo).

Igrač utakmice: Miloš Kukić (Crni vrh) 8.

CRNI VRH: Radetić 6,5, Savičić 7 (od 79. minuta Đukanović -), Šavija 7, Damjanić 7,5, Subić 7 (od 85. minuta Stanković -), Zelenika 7,5, Grujić 7, Arežina 7, Kukić 8 (od 79. minuta Crnogaća -), Amidžić 7, Grabovac 7 (od 79. minuta Milaković -). Trener: Dalibor Balaban.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vojvodić 5,5, Babić 5,5 (od 61. minuta Hajdarević -), Đogić 5,5, Vranić-Budimović 5,5, Hamzić 5,5, Budimović 5,5 (od 74. minuta Gavrić -), Erceg 6,5 (od 85. minuta Delibašić -), Diljević 5,5, Petković 5,5, Đurđić 5,5, Ćetojević 5,5 (od 85. minuta Ilišević -). Trener: Velimir Stojnić.

***

MLADOST (G)   6 (3)

RUDAR 1925       0 (0)

Strijelci: 1:0 Pušara u 7, 2:0 Ćeranić u 30, 3:0 Nikolić u 43, 4:0 Ćeranić u 73, 5:0 Ćeranić iz penala u 75, 6:0 Ćeranić u 88. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Gledalaca: 70.

Sudija: Darko Kusmuk (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Ćeranić (Mladost, Gacko), Mićo Gajić, Tomić, Marković, Jović (Rudar 1925).

Crveni kartoni: Ilija Marković (Rudar 1925) u 75. minutu, Nemanja Stević (Rudar 1925) u 75. minutu, predstavnik kluba Nenad Stevanović (Rudar 1925) u 75. minutu.

Igrač utakmice: Rajko Ćeranić (Mladost, Gacko) 9.

MLADOST (GACKO): Miljanić -, Avdalović 7, Žarković 7 (od 46. minuta Zirojević 7), Mrković 7, Kandić 7 (od 63. minuta Krstojević -), Elek 7, Nikolić 7,5, Ćeranić 9, Pušara 7,5 (od 61. minuta Stajić -), Sudžum 7, Tepavčević 7 (od 61. minuta Šarenac -). Trener: Veselin Slijepčević.

RUDAR 1925: Stevanović 5, Cvijetinović 5, Tomić 5, Cvijić 5, Marković 5, Arsenović 5, Mićo Gajić 5, Jocić 5, Vidaković 5, Mišo Gajić 5 (od 46. minuta Radovanović 5), Stević 5. Trener: -.

***

BUDUĆNOST (P)       3 (0)

ZADRUGAR (DC) 6 (4)

Strijelci: 0:1 Pavić u 7, 0:2 Karaman u 11, 0:3 Karaman u 24, 0:4 Mario Maksimović u 40, 1:4 Ristić u 50, 2:4 Josipović u 60, 2:5 Mario Maksimović u 63, 3:5 Ristić u 74, 3:6 Todorović u 78. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Gledalaca: 60

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Simić, Maletić (Zadrugar, Donje Crnjelovo)

Igrač utakmice: Mlađen Karaman (Zadrugar, Donje Crnjelovo) 8.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 5,5, Lukić 5,5, Ristić 7, P. Radić 5,5, Marković 5,5 (od 46. minuta Pantić 5,5), Josipović 6,5 (od 75. minuta Sekanić -), Ivanović 5,5, Milovanović 5,5, Đurić 5,5, Krezović 6, Vasić 5,5. Trener: Dalibor Krezović.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): Đokić 7, Maletić 7, Vićić 7, Đokić 7, Odžaklić 7, Pavić 7,5, Marko Maksimović 7, Vuković 7, Mario Maksimović 8 (od 81. minuta Jolović -), Karaman 8 (od 69. minuta Todorović -), Simić 7. Trener: Velibor Vujić.

***

ILIĆKA 01                0 (0)

PROLETER (D)  5 (3)

Strijelci: 0:1 S. Rakić u 10, 0:2 Pavlović u 14, 0:3 Pavlović u 43, 0:4 N. Rakić u 49, 0:5 Arčaba u 74. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Tomić, Antunović (Ilićka 01), Arčaba (Proleter, Dvorovi).

Igrač utakmice: Siniša Pavlović (Proleter, Dvorovi) 8.

ILIĆKA 01: Mićanović 5, Čelik 5, Antunović 5, Ristić 5, Stankić 5, Todorović 5 (od 52. minuta Marijanac 5), Arsić 5 (od 46. minuta Tomić 6), Krsmanović 5, Božić 5 (od 52. minuta Petrović 5), Krstić 5, Bojić 5. Trener: Radivoje Nikolić.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan -, Mrkajić 7, Vasić 7, N. Rakić 7,5 (od 82. minuta Vukomanović -), Arnautović 7, S. Rakić 7,5, Magazin 7, Barjaktarević 7, Pavlović 8 (od 64. minuta Arčaba -), Grujičić 7, Lukić 7 (od 73. minuta Mojić -). Trener: Dragan Matić.

***

HERCEGOVAC  3 (1)

PODRINjE (J)    2 (2)

Strijelci: 0:1 Sušić u 7, 1:1 Vuković u 20, 1:2 Stankić u 34, 2:2 Begenišić u 56, 3:2 Kešeljević u 77. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Gledalaca: 200.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 6,5.

Žuti kartoni: Jokanović, Komnenić, Salatić, M. Vujović (Hercegovac), Stevanović, Nasufović, Mehmedović, Sušić (Podrinje, Janja).

Igrač utakmice: Aleksandar Begenišić (Hercegovac) 7,5.

HERCEGOVAC: Dželatović 7, Begenišić 7,5, Popadić 7, Andrić 7, Komnenić 7, Jokanović 7, F. Vujović 7, Ilić 7 (od 65. minuta M. Vujović -), Vuković 7,5 (od 65. minuta Milojević -), Salatić 7, Đorđić 7 (od 65. minuta Mišeljević 7,5). Trener: Rajko Milenić.

PODRINjE (JANjA): Ružić 6,5, Jovanović 6,5, Sušić 7, Jovičić 6,5 (od 36. minuta Jašarević 6,5, od 78. minuta Vuković -), Stevanović 6,5, Alić 6,5 (od 82. minuta Ibrašimović -), Arifović 6,5, Stankić 7, Mehmedović 6,5, Mitrović 6,5, Nasufović 6,5 (od 82. minuta Karijašević -). Trener: Nebojša Gligić.

***

STAKORINA    4 (3)

GUBER                1 (0)

Strijelci: 1:0 A. Milović u 13, 2:0 A. Milović u 30, 3:0 A. Milović u 38. 4:0 A. Milović u 53, 4:1 Lemez u 58. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Adilović (Stakorina).

Igrač utakmice: Aleksandar Milović (Stakorina) 9.

STAKORINA: Adilović 7, Racković 7 (od 55. minuta Gigović 7), A. Milović 9, Lukić 7, T. Tadić 7 (od 46. minuta Simović 7), Đ. Jovanović 7, D. Jovanović 7, Kajević 7 (od 69. minuta D. Tadić -), Ćevriz 7 (od 55. minuta Tomić 7), Nešković 7, Mrdak 7 (od 69. minuta Todorović -). Trener: Miroslav Furtula.

GUBER: Bodiroga 6, Zekić 5,5, Avramović 5,5, Marinković 5,5, Petrović 5,5, A. Smajilović 5,5, Mujić 5,5, Jašarević 5,5, Lemez 6, Kosanić 5,5, Gvozdenović 5,5. Trener: Milorad Kosanić.

***

JEDINSTVO (R)         1 (1)

VLASENICA             4 (0)

Strijelci: 1:0 Ristić iz penala u 23, 1:1 Kostić (autogol) u 58, 1:2 Matić u 61, 1:3 Stupar u 70, 1:4 Fehratović u 82. minutu.

Stadion: “Lugovi” u Roćeviću.

Sudija: Radoš Mihajlović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Mijatović, Petrović, N. Kovačević, Tešić, Majstorović (Vlasenica).

Igrač utakmice: Danijel Matić (Vlasenica) 7,5.

JEDINSTVO (ROĆEVIĆ): Gotovac 5,5, Dar. Pisić 5,5, Dan. Pisić 5,5 (od 30. minuta Drašković 5,5), Ristić 6, Mičić 5,5 (od 75. minuta L. Milošević -), Rosić 5,5 (od 75. minuta Alempić -), Da. Milošević 5,5, Kostić 5,5, Dr. Milošević 5,5, M. Pisić 5,5, Damjanović 5,5 (od 89. minuta Savić -). Trener: Goran Škiljević.

VLASENICA: Drakulić 7, Tešić 7, Vidović 7, Matić 7,5, Petrović 7, N. Kovačević 7 (od 84. minuta Vuković -), Stupar 7,5 (od 86. minuta Slijepčević -), Mijatović 7, Fehratović 7,5, Tomić 7, M. Kovačević 7. Trener: Pavle Golijan.

***

MLADOST (R)   1 (1)

DRINA HE         2 (0)

Strijelci: 1:0 Maljukan iz penala u 27, 1:1 Pejović u 60, 1:2 Damjanović u 85. minutu.

Stadion: SRC “9. januar” u Rogatici.

Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Tomić, Maljukan (Mladost, Rogatica), Leonardo, Pejović, Damjanović (Drina HE).

Igrač utakmice: Miloš Pejović (Drina HE) 7,5.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 6,5, Milovanović 6,5, Elek 6,5, Maljukan 7, Tomić 6,5 (od 46. minuta Košarac 6,5), Ćaćić 6,5, Marijanović 6,5, Kušić 6,5, Obradović 6,5, Debelnogić 6,5, Minić 6,5. Trener: Dragan Jovanović.

DRINA HE: Tomić 7, Tasić 7, Pljevaljčić 7, Damjanović 7,5, Marković 7, Sekulić 7, Okuka 7 (od 46. minuta Andre Meurer 7), Pejović 7,5, Grujić 7 (od 52. minuta Eduardo 7), Vulević 7 (od 46. minuta Leonardo 7), Lozo 7 (od 88. minuta Šimšić -). Trener: Dragan Vulević.