Druge lige Republike Srpske: Naprijed posrnuo u Obilićevu

Darko Pašagić

BANjALUKA - Jesenji šampion i lider Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, Naprijed doživio je prvi poraz ove sezone na svom terenu, što su iskoristili njegovi najbliži pratioci da mu se primaknu.

Banjalučani su u Obilićevu izgubili od Brda iz Hambarina sa 0:1 i to im je bio drugi uzastopni poraz. Strijelac odlučujućeg pogotka za goste bio je američki internacionalac Čigozi Okori, koji je zatresao mrežu izabranika Nebojše Anđelića u 78. minutu.

Domaćin je u ovom susretu u zapisniku od 20 fudbalera imao čak 12 mlađih od 21 godine i sigurno je da su očekivali trijumf, međutim, Brdo je ostvarilo važnu pobjedu i napravilo značajan pomak na tabeli.

Kiks Banjalučana iskoristili su, prije svega, fudbaleri Crnog vrha iz Jaružana, koji su kao gosti savladali Čelinac sa 2:0, te sada zaostaju samo tri boda za vodećom ekipom. Odličan posao napravila je i trnska Sloga, koja je na svom terenu bila ubjedljiva protiv teslićkog Proletera i slavila sa 5:1. Tako su izabranici Predraga Majkića sada na četiri boda iza Naprijeda i samo bod iza Crnog vrha. Do ubjedljivog trijumfa došli su zahvaljujući odličnoj igri Stefana Trivana, ali i trojice brazilskih internacionalaca u svojim redovima.

U grupi istok vodeća Drina HE u gostima je savladala Jedinstvo iz Roćevića sa 2:1 i sada je odmakla najbližem pratiocu Proleteru četiri boda. Četa iz Dvorova na gostovanju u Pilici igrala je neriješeno (0:0) protiv Budućnosti i tim kiksom napravila korak unazad od osvajanja titule. Važne bodove u borbi za izlazak iz opasne zone osvojio je Hercegovac iz Bileće koji je na svom terenu sa ubjedljivih 4:0 savladao Guber iz Srebrenice. U ovoj grupi odgođen je susret između Jedinstva iz Brodca i rogatičke Mladosti, a datum odigravanja ovog meča još nije poznat.

Parovi 21. kola, koje se igra u subotu i nedjelju: grupa zapad: Borac (Š) - Čelinac, FSA Prijedor - Sloga (S), Sloboda (NG) - Dubrave, Tekstilac - Polet 1926, Gorica - Sloga (T), Proleter (T) - Naprijed, Brdo - Progres, Jedinstvo (Ž) - Crni vrh, grupa istok: Glasinac 1936 - Jedinstvo (BR), Rudar 1925 - Mladost (G), Zadrugar (DC) - Budućnost (P), Proleter (D) - Ilićka 01, Podrinje (J) - Hercegovac, Guber - Stakorina, Vlasenica - Jedinstvo (R), Drina HE - Mladost (R).

CRNI VRH                   2 (1)

Strijelci: 0:1 Materić (autogol) u 18, 0:2 Arežina u 60. minutu.

Stadion: Čelinca u Čelincu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Bajić, Tomić, Trifković, Materić (Čelinac), Kukić (Crni vrh).

Crveni karton: Aleksandar Materić (Čelinac) u 81. minutu.

Igrač utakmice: Dragan Arežina (Crni vrh) 7,5.

ČELINAC: Milanović 6, Rulić 6 (od 46. minuta Orašanin 6), Materić 5, Bajić 6, Dubravac 6, Stojanović 6, Tomić 6, Trifković 6, Krminac 6, Tepić 6 (od 64. minuta Džombić -), Babić 6. Trener: Dalibor Teinović.

CRNI VRH: Račić 7, Petrović 7, Šavija 7, Damjanić 7 (od 86. minuta Jovandić -), Subić 7, Zelenika 7, Grujić 7 (od 75. minuta Savičić -), Arežina 7,5, Kukić 7 (od 64. minuta Cvijetić -), Vukosavljević 7, Grabovac 7. Trener: Predrag Tatić.

***

PROGRES            2 (2)

JEDINSTVO (Ž) 1 (0)

Strijelci: 1:0 M. Budić u 10, 2:0 Kahrić u 25, 2:1 Galić u 54. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu.

Gledalaca: 70.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Dukić, M. Đuranović (Progres), Ćetojević, Đogić (Jedinstvo, Ž).

Igrač utakmice: Miljan Budić (Progres) 7,5.

PROGRES: Filipović 7, Halaba 7, Kahrić 7,5, Stupar 7 (od 56. minuta Aleksić 7), M. Budić 7,5, P. Budić 7 (od 61. minuta Stojanović -, od 88. minuta Marić -), Svjetlanović 7, Dukić 7, Ž. Đukarić 7, Barišić 7, M. Đuranović 7. Trener: -.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vojvodić 6,5, Đogić 6,5, Budimović 6,5 (od 71. minuta Hajdarević -), Šakotić 6,5 (od 46. minuta Vranić-Budimović 6,5), Hamzić 6,5, Knežić 6,5 (od 88. minuta Ilišević -), Erceg 6,5, Diljević 6,5 (od 46. minuta Gavrić 6,5), Petković 6,5, Ćetojević 6,5 (od 88. minuta Delibašić -), Galić 7. Trener: Velimir Stojnić.

Sudija: Igor Grbić (Laktaši) 6,5.

Žuti kartoni: Miladinović, Radoja (Naprijed), Marmat, Mijić (Brdo).

Igrač utakmice: Čigozi Okori (Brdo) 7,5.

NAPRIJED: Dobrijević 6,5, Radić 6, Miladinović 6, Ma. Bundalo 6,5 (od 81. minuta Bojinović -), Ljubičić 6,5 (od 65. minuta Grujić -), Radoja 6,5, Šupić 6, Kremenović 6,5, Dragoljić 6, Janjić 6 (od 65. minuta Hadžić -), Vuklišević 6. Trener: Nebojša Anđelić.

BRDO: Vidović 7, M. Trkulja 7, Isaković 7 (od 46, minuta Karupović 7), Miodragović 7, Stević 7, Marmat 7 (od 63. minuta Okori 7,5), Mi. Bundalo 7, Miljević 7, Dedić 7, Arauho 7 (od 63. minuta Mijić -), Alveš 7 (od 75. minuta D. Trkulja -, od 81. minuta Dragić -). Trener: Mirza Alkić.

***

SLOGA (T)                   5 (2)

PROLETER (T)  1 (1)

Strijelci: 1:0 Đukanović u 8, 2:0 Trivan u 33, 2:1 Nikolić u 45, 3:1 Mendeš u 62, 4:1 Souza u 65, 5:1 Milinović u 90. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Gledalaca: 175.

Sudija: Dejan Radić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Trivan (Sloga, T), Sekulić, pomoćni trener Rašić (Proleter, T).

Igrač utakmice: Stefan Trivan (Sloga, T) 7,5.

SLOGA (TRN): Delić 7, Grozdanić 7 (od 75. minuta Šarić -), Pilipović 7 (od 63. minuta Mikić -), Da Silva 7 (od 66. minuta Golić -), Mendeš 7,5 (od 75. minuta Milinović -), Trivan 7,5 (od 63. minuta Javorac -), Souza 7,5, Ivić 7, Tomičić 7, Gaćeša 7, Đukanović 7,5. Trener: Predrag Majkić.

PROLETER (TESLIĆ): Ristić 5, Đukarić 5, Nikolić 5,5, T. Osmić 5, Aleksić 5 (od 75. minuta Vukmirović -), Pavlović 5 (od 87. minuta Jovanović -), Radešić 5, Simić 5, S. Kuzmanović 5 (od 82. minuta Mahmutović -), Sekulić 5 (od 87. minuta Babić -), B. Kuzmanović 5 (od 75. minuta Ostojić -). Trener: Darjan Grbić.

***

POLET 1926                1 (1)

GORICA            0 (0)

Strijelac: 1:0 S. Grozdanić u 2. minutu.

Stadion: Gradski u Brodu.

Gledalaca: 350.

Sudija: Filip Sredojević (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Arias, Petrić (Polet 1926), Mitrović (Gorica).

Crveni karton: Vladimir Mitrić (Gorica) u 90+1. minutu.

Igrač utakmice: Srećko Grozdanić (Polet 1926) 7.

POLET 1926: Pamplona 6,5, Pejičić 6,5, Petrić 7, M. Grozdanić 6,5, Arias 6,5, Lučanović 6,5, S. Grozdanić 7, Palasios 6,5, Lekić 6,5, Marinković 7 (od 84. minuta Žarić -), Tomičević 6,5 (od 72. minuta Ignjatić -). Trener: Bojan Petrić.

GORICA: Ilić 6,5, Peno 6,5, Mitrić 6, Sakan 6,5, Sivonjić 6, Pastir 6 (od 80. minuta Nerac -), Šobić 6 (od 46. minuta Jovičić 6), Jakešević 6, Grahovac 6 (od 61. minuta Prole -), Jakšić 6, Vučković 6,5. Trener. Duško Sakan.

***

DUBRAVE           2 (0)

TEKSTILAC              0 (0)

Strijelci: 1:0 M. Demo u 60, V. Kisin u 75. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Gledalaca: 250.

Sudija: Srđan Landup (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Budimlić, D. Kisin, trener Miljević (Dubrave), Tadić (Tekstilac).

Igrač utakmice: Meris Demo (Dubrave) 7,5.

DUBRAVE: Drinić 7, D. Kisin 7, Budimlić 7, Hadžialagić 7 (od 84. minuta Timarac -), Vučinić 7, Kvrgić 7 (od 59. minuta V. Kisin 7,5), Matić 7 (od 59. minuta M. Demo 7,5), Talić 7, Sikimić 7 (od 76. minuta Šikuljak -), Malbašić 7 (od 76. minuta Bencuz -), Nikić 7. Trener: Igor Miljević.

TEKSTILAC: Plisnić 6, Aleksić 6, Trninić 6 (od 70. minuta Stupar -), Babić 6, Komljenović 6, Tadić 6 (od 86. minuta Knežević -), Travar 6, Slijepčević 6 (od 81. minuta Živanić -), Stojčić 6, Ignjić 6, Hamzić 6. Trener: Goran Pijetlović.

***

SLOGA (S)                   0 (0)

SLOBODA (NG) 1 (0)

Strijelac: 0:1 Vejnović u 57. minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5.

Žuti kartoni: G. Zelenac, Šarić, Đaković, Cvijetić (Sloga, S), Vejnović, Zec, Palavesinjo (Sloboda, NG).

Crveni karton: Goran Zelenac (Sloga, S) u 87. minutu.

Igrač utakmice: Nemanja Vejnović (Sloga, S) 7.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6,5, Zukanović 6,5 (od 78. minuta Bjelonić -), Aćić 6,5, Šarić 6 (od 73. minuta Sarić -), Grbić 6 (od 73. minuta Cvijetić -), V. Nježić 6,5, Karamehić 6,5, Šervel 6, Đaković 6, R. Zelenac 6,5, G. Zelenac 5 (od 65. minuta Remić -). Trener: Slavko Vujić.

SLOBODA (NOVI GRAD): Fajković 7, Vejnović 7, Bokan 6,5, Ekić 6,5, Palavesinjo 7, Pavić 6,5, Aldabe 7, Makivić 6,5, Jaćimović 7, Zec 7, Pralica 7. Trener: Ernest Šabić.

***

BORAC (Š)                  3 (2)

FSA PRIJEDOR        1 (0)

Strijelci: 1:0 Dakić u 8, 2:0 Marčeta u 31, 2:1 Knežević iz penala u 57, 3:1 Arsenić u 78. minutu.

Stadion: Gradski u Šamcu.

Gledalaca: 300.

Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu) 7.

Žuti kartoni: Dakić, Marčeta, Jaćimović, Nišić (Borac, Š), Krneta (FSA Prijedor).

Igrač utakmice: Stefan Arsenić (Borac, Š) 7,5.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 7, Jaćimović 7, Bijelić 7, Blagojević 7 (od 72. minuta Petrović -), Marčeta 7,5, Dakić 7,5 (od 46. minuta Nišić 7), Ćosović 7 (od 82. minuta N. Bogdanović -), Popović 7 (od 72. minuta Sjenčić -), Pupčević 7 (od 78. minuta S. Bogdanović -), Arsenić 7,5, Mitrović 7. Trener: Milorad Ilišković.

FSA PRIJEDOR: Zmijanjac 6 (od 78. minuta Milunić -), Paspalj 6 (od 46. minuta M. Mršić -), Crnobrnja 6, Ogboke 6, V. Mršić 6, Knežević 6,5, Vujčić 6, Milinković 6, Dobrijević 6, Krneta 6, Drljača 6. Trener: Nenad Bašić.

***

JEDINSTVO (R)                   1 (1)

DRINA HE                            2 (2)

Strijelci: 0:1 Vulević u 14, 0:2 Okuka u 26, 1:2 S. Damjanović u 39. minutu.

Stadion: “Lugovi” u Roćeviću.

Gledalaca: 200.

Sudija: Milan Tadić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Krstić, Vidaković (Jedinstvo, R), Okuka, Pejović (Drina HE).

Igrač utakmice: Luka Vulević (Drina HE) 7,5.

JEDINSTVO (ROĆEVIĆ): Bogićević 6,5, Dan. Pisić - (od 28. minuta Rosić 6,5), Mih. Pisić 6,5, Ristić 6,5, Mičić 6,5, Blagojević 6,5, Alić 6,5, Vidaković 6,5, Drašković 6,5, S. Damjanović 7, Krstić 6,5. Trener: Goran Škiljević.

DRINA HE: Nikić 7, Pejović 7, Pljevaljčić 7, D. Damjanović 7, Marković 7, Sekulić 7, Okuka 7,5 (od 65. minuta Grujić -), Ćirković 7, Sang Von 7 (od 90. minuta Majdov -), Vulević 7,5 (od 81. minuta Lozo -), Ranitović 7. Trener: Dragan Vulević.

***

STAKORINA                       2 (1)

VLASENICA                       1 (0)

Strijelci: 1:0 Ristanović u 44, 1:1 Petrović u 57, 2:1 Milović u 64. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Gledalaca: 150.

Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: O. Gigović, Lukić (Stakorina), M. Kovačević, Petrović (Vlasenica).

Igrač utakmice: Aleksandar Milović (Stakorina) 7,5.

STAKORINA: Bojanović 7, N. Simović 7 (od 46. minuta O. Gigović 7), D. Jovanović 7, B. Gigović 7, Đ. Jovanović 7, Milović 7,5, Ristanović 7,5 (od 71. minuta Čevriz -), D. Simović 7 (od 67. minuta Katana -), Nešković 7, Lukić 7, Mrdak 7 (od 88. minuta D. Tadić -). Trener: Konstantin Katana.

VLASENICA: Drakulić 6,5, Mijatović 6,5, Vidaković 6,5, Petrović 7, Vuković 6,5 (od 75. minuta Slijepčević -), Matić 6,5, Stupar 6,5, Tomić 6,5, Gadžunović 6,5, Erdelić 6,5. M. Kovačević 6,5. Trener: Pavle Golijan.

***

HERCEGOVAC            4 (1)

GUBER                                   0 (0)

Strijelci: 1:0 Begenišić u 40, 2:0 Mrkaić u 54, 3:0 Jokanović u 76, 4:0 Đ. Milojević u 87. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Sudija: Ljubomir Gajić (Bijeljina) 6,5.

Žuti karton: Jokanović (Hercegovac).

Crveni karton: Stefan Lemez (Guber) u 44. minutu.

Igrač utakmice: Tripo Jokanović (Hercegovac) 7,5.

HERCEGOVAC: Aleksić -, Begenišić 7,5, Andrić 7, Popadić 7, Đorđić 7, Mrkaić 7,5 (od 61. minuta Ilić -), F. Vujović 7 (od 73. minuta Polić -), N. Milojević 7 (od 73. minuta Đ. Milojević -), Jokanović 7,5, Kešeljević 7 (od 61. minuta M. Vujović -), Komnenić 7 (od 78. minuta Albijanić -). Trener: Rajko Milenić.

GUBER: Bodiroga 5,5, Lazarević 5,5, Maksimović 5,5, Grujičić 5,5, S. Mujić 5,5, Čirak 5,5, Kosanić 5,5, Bektić 5,5, E. Mujić 5,5, Lemez 5, Bogičević 5,5. Trener: Milorad Kosanić.

***

ILIĆKA 01                3 (2)

PODRINjE (J)    2 (0)

Strijelci: 1:0 G. Stankić u 37, 2:0 Arsić u 43, 2:1 Stojanović u 61, 3:1 Arsić u 86, 3:2 Vuković u 90+1. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 6,5.

Žuti kartoni: Bojić, G. Stankić, N. Antunović, Arsić, Franjić, trener Nikolić, Petrović (Ilićka 01), Nasufović, D. Stankić, Mehanović (Podrinje, J).

Crveni karton: Abid Mehanović (Podrinje, J) u 80. minutu.

Igrač utakmice: Milovan Arsić (Ilićka 01) 8.

ILIĆKA 01: Jeftić 7, Čelik 7, N. Antunović 7, Ristić 7, G. Stankić 7,5, Todorović 7, Arsić 8, Krsmanović 7 (od 88. minuta Ćimić -), Franjić 7 (od 67. minuta Božić -), Bojić 7, G. Antunović 7 (od 54. minuta Petrović 7). Trener: Radivoje Nikolić.

PODRINjE (JANjA): Sulejmanović 6,5, Jovanović 6,5, Nasufović 6,5 (od 67. minuta Ibrašimović -), Mehanović 5, Perković 6,5, Mehmedović 6,5 (od 67. minuta Vuković -), Stojanović 7, Arifović 6,5, D. Stankić 6,5, Stevanović 6,5, Savić 6,5. Trener: Nebojša Gligić.

***

BUDUĆNOST (P)                 0

PROLETER (D)            0

Stadion: “Pilica” u Pilici.

Gledalaca: 100.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Milovanović, Lukić, Radovanović (Budućnost, P)

Igrač utakmice: Stevo Jokić (Budućnost, P) 6,5.

BUDUĆNOST (PILICA): Jokić 6,5, Radovanović 6 (od 77. minuta N. Marković -), D. Marković 6,5, Lukić 6,5, Ristić 6, Milovanović 6,5 (od 90+1. Nikolić -), P. Radić 6,5, Ivanović 6,5, Đurić 6, Krezović 6,5, Vasić 6,5 (od 77. minuta Pantić -). Trener: Dalibor Krezović.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan 6,5, Klasanović 6,5, Mrkajić 6, Arčaba 6,5 (od 88. minuta Matijević -), Arnautović 6, Lukić 6,5, Magazin 6, Ilić 6, Grujičić 6 (od 57. minuta Sekulić -), Maletić 6,5, Lakić 6 (od 63. minuta Pavlović -). Trener: Dragan Matić.

***

MLADOST (G)             3 (1)

ZADRUGAR (DC)          1 (0)

Strijelci: 1:0 Ćeranić u 9, 1:1 Erić u 59, 2:1 Nikolić u 63, 3:1 Ćeranić u 84. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Gledalaca: 40.

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Igrač utakmice: Rajko Ćeranić (Mladost, G) 8.

MLADOST (GACKO): Miljanić 7, Avdalović 7, Antelj 7, Mrković 7, Kandić 7 (od 84. minuta Zirojević -), D. Lozo 7, Slijepčević 7, Goranović 7 (od 46. minuta Vuković 7), Nikolić 7,5, Ćeranić 8, Sudžum 7 (od 75. minuta Šarenac -). Trener: Željko Popović.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): Jolović 6, Novaković 6, Vićić 6, Mitrović 6, Marić 6, M. Maksimović 6, Matović 6, Erić 7, Šavija 6 (od 46. minuta Simić -), Karaman 6,5, Simić 6. Trener: Velibor Vujić.

***

GLASINAC 1936                 1 (0)

RUDAR 1925                          1 (0)

Strijelci: 1:0 Ninković u 53, 1:1 B. Cvijić u 59. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Gledalaca: 80.

Sudija: Radoš Mihajlović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: A. Pejanović, Rajić (Glasinac 1936), Stević, Bumbić, Jović, N. Cvijić, Radovanović (Rudar 1925).

Crveni karton: trener Ognjen Kreštalica (Glasinac 1936) po završetku utakmice:

Igrač utakmice: Branislav Cvijić (Rudar 1925) 7.

GLASINAC 1936: Krunić 6,5, Čortan 6,5, Vuković 6,5 (od 73. minuta Debelnogić -), Pajević 6,5, Deurić 6,5 (od 49. minuta Ninković 7), Kapović 6,5 (od 61. minuta Rajić -), Škobo 6,5, Šuka 6,5, Mi. Vujičić 6,5, Lončarević 6,5, A. Pejanović 6,5 (od 73. minuta Ćirjanić -). Trener: Ognjen Kreštalica.

RUDAR 1925: Jakovljević 6,5, Bumbić 6,5, Lazić 6,5, Marković 6,5, Jović 6,5, Mićo Gajić 6,5 (od 71. minuta N. Cvijić -), B. Cvijić 7 (od 81. minuta Radovanović -), Davidović 6,5, Gvozdenac 6,5, Stević 6,5, Koprivica 6,5. Trener: Boris Panić.