Druge lige Republike Srpske: Naprijed od starta krenuo naprijed

BANjALUKA – Fudbaleri Naprijeda u prvoj utakmici poslije deset godina u drugoligaškoj konkurenciji savladali su Čelinac sa 3:0 i tako najavili da će biti tvrd orah za sve rivale u grupi zapad.

Banjalučani su, predvođeni mladim stručnjakom Nebojšom Anđelićem, “skockali” veoma dobru ekipu, koja je od starta sezone pokazala da će ići samo naprijed.

- Mogli smo postići i više golova, ali zadovoljan sam rezultatom. Poslije 10 godina, drugoligaški fudbal se vratio na “barutanu”. Kvalitetno smo odradili pripreme i spremni ušli u prvenstvo, a to smo  u ovoj utakmici pokazali. Već poslije prvih 10 minuta imali smo vođstvo od 2:0. Nastavili smo u istom tempu što je na kraju rezultiralo našom sigurnom pobjedom. Promašili smo nekoliko izglednih situacija i rezultat je možda mogao biti i drugačiji, ali sreća u tim nekim momentima nije bila na našoj strani. Zadovoljni smo sa otvaranjem prvenstva i tri boda na našem kontu - rekao je Kremenović.

Komšijski derbi odigran u Žeravici između Jedinstva i Dubrava završen je bez pogodaka. Svih 90 minuta igralo se čvrsto bez mnogo prilika, pa su se na kraju ekipe morale zadovoljiti podjelom poena.

U grupi istok doskorašnji prvoligaš Podrinje iz Janje deklasiralo je Rudar 1925 iz Ugljevika sa 8:1 i pokazalo od starta da im je jedini cilj u ovoj sezoni da osvoje titulu i da se ekspresno vrate u elitu Republike Srpske. Izabranicima Nebojše Gligića na ovom meču sve je polazilo za nogom i gosti mogu da budu srećni što se kući nisu vratili i sa dvocifrenim brojem lopti u svojoj mreži. Fudbaleri Gubera iz Srebrenice su na svom terenu savladali Glasinac 1936 iz Sokoca sa 2:0 i pokazali da će biti znatno bolji nego prošle sezone kada su jedva sačuvali opstanak. U 17. minutu Aljo Smajilović je pogodio za vođstvo, da bi u 89. Nemanja Marinković, samo dva minuta po ulasku u igru, postigao gol za konačnih 2:0.

Jedan od velikih favorita u ovoj grupi Drina HE iz Višegrada je pokazala da ima visoke ambicije. Iako nisu uspjeli za ovaj susret da registruju četvoricu Brazilaca koji su sa njima odradili pripreme, savladali su nekadašnjeg prvoligaša Budućnost iz Pilice sa 2:0. Golove su postigli iskusni dvojac, Dalibor Damjanović u petom i Bojan Marković u 75. minutu.

U premijernom kolu nisu odigrana tri susreta. U grupi zapad odgođeni su mečevi u Jaružanima između Crnog vrha  i Poleta 1926 i u Derventi, gdje je trebalo da se sastanu Tekstilac i Sloboda iz Novog Grada. U grupi istok 30. avgusta biće odigran susret u Dvorovima između Proletera i Zadrugara iz Donjeg Crnjelova.

Parovi drugog kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 26. i 27. avgusta: grupa zapad: FSA Prijedor – Tekstilac, Borac (Š) – Gorica, Sloga (S) – Proleter (T), Dubrave – Brdo, Polet 1926 – Jedinstvo (Ž), Sloga (T) – Crni vrh, Naprijed – Progres, Čelinac – Sloboda (NG) odgođeno, grupa istok: Jedinstvo (BR) – Zadrugar (DC), Rudar 1925 – Proleter (D), Glasinac 1936 – Podrinje (J), Mladost (G) – Guber, Budućnost (P) – Vlasenica, Ilićka 01 – Drina HE, Hercegovac – Mladost (R), Stakorina – Jedinstvo (R).

***

STAKORINA              1 (0)

JEDINSTVO (BR)       1 (0)

Strijelci: 1:0 Milović u 49. 1:1 Pavlović u 52. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Gledalaca: 300.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 7.

Žuti kartoni: Ćevriz (Stakorina), Simić, Marić, Krsmanović, Vasilić, Lukić, Pavlović, Mitrović (Jedinstvo, Brodac).

Igrač utakmice: Dragan Đorđić (Jedinstvo, Brodac) 7,5.

STAKORINA: Bojanović 6,5, D. Jovanović 6,5, Katana 6 (od 46. minuta Popović 6), Đ. Jovanović 6,5, Mrdak 6,5, Milović 7, Ristanović 6 (od 80. minuta Ćevriz -), Tadić 6,5, Simović 6 (od 75. minuta Tošić -), Nešković 6,5, Miličević 6,5. Trener: Miroslav Furtula.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 7,5, Vasilić 6,5, Račanović 6,5, Perković 6,5, Pavlović 7, Mitrović 6,5, Lukić 6,5, Krsmanović 6,5, Kalajdžić 6,5, Lazić 6 (od 88. minuta Simić -), Marić 6,5. Trener: Zoran Stajić.

***

JEDINSTVO (R)         4 (2)

HERCEGOVAC  0 (0)

Strijelci: 1:0 Blagojević u 19, 2:0 Blagojević u 44, 3:0 Ristić iz penala u 50, 4:0 Damjanović u 68. minutu.

Stadion: “Lugovi” u Roćeviću

Gledalaca: 250.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 7.

Žuti kartoni: Blagojević (Jedinstvo, Roćević), Jokanović, Ivković (Hercegovac).

Igrač utakmice: Filip Blagojević (Jedinstvo, Roćević) 8.

JEDINSTVO (ROĆEVIĆ): Bogićević – (od 84. minuta Gotovac -), D. Pisić 7, Mih. Pisić 7, Ristić 7,5, Rosić 7 (od 64. minuta Milošević -), Blagojević 8 (od 84. minuta Savić -), Milošević 7, Kostić 7, Drašković 7, Milj. Pisić 7 (od 64. minuta Alempić -), Damjanović 7,5. Trener: Goran Škiljević.

HERCEGOVAC: Dželatović 5,5, Begenišić 5,5, Ivković 5,5, Jokanović 5,5, Kešeljević 5,5, Vujović 5,5 (od 88.  minuta Stajić -), Milidragović 5,5 (od 79. minuta Albijanić -), Ilić 5,5 (od 72. minuta Milošević -), Milojević 5,5, Sudžum 5,5, Komnenić 5,5. Trener: Rajko Milenić.

***

MLADOST (R)   2 (2)

ILIĆKA 01                3 (3)

Strijelci: 1:0 Lukić iz penala u 3, 1:1 Todorović u 6, 2:1 Lukić u 20, 2:2 Krsmanović u 43, 2:3 Krsmanović u 45. minutu.

Stadion: SRC “9. januar” u Rogatici.

Gledalaca: 20.

Sudija: Dejan Popović (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Nikolić, Debelnogić, Ćaćić (Mladost), Arsić, Ristić (Ilićka 01).

Crveni kartoni: Danilo Kojić (Mladost, Rogatica) u 58. trener Mladen Simsija (Mladost, Rogatica) u 85. minutu, Marko Ristić (Ilićka 01) u 89. minutu.

Igrač utakmice: Miloš Krsmanović (Ilićka 01) 8.

MLADOST (ROGATICA): Kojić 5, Nešković 6,5, Ćaćić 6,5, Obradović – (od 10. minuta B. Marijanović 6,5, od 83. minuta Kušić -), Tomić 6,5, Lukić 7,5, V. Marijanović 6,5 (od 78. minuta Andrić -), Debelnogić 6,5, Božović 6,5, Popovac 6,5, Nikolić 6,5. Trener: Mladen Simsija.

ILIĆKA 01: Jeftić 7, Antunović 7, Ristić 5, Stankić 7, Todorović 7,5, Arsić 7, Krsmanović 8, Božić 7, Krstić 7, Trivunović 7, Bojić 7. Trener: Radivoje Nikolić.

***

DRINA HE                   2 (1)

BUDUĆNOST (P)       0 (0)

Strijelci: 1:0 Damjanović u 5, 2:0 Marković u 75. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad) 6,5.

Žuti kartoni: Grujić (Drina HE), S. Radić, P. Radić (Budućnost, Pilica)

Igrač utakmice: Dalibor Damjanović (Drina HE) 7.

DRINA HE: Tomić 6,5, Tasić 6,5, Ristivojević 6,5 (od 61. minuta Sa. Lozo -), Pljevaljčić 6,5, Damjanović 7, Marković 7 (od 82. minuta Majdov -), Sekulić 6,5 (od 87. minuta Šimšić -), Okuka 6,5, Pejović 6,5, Grujić 6,5, Batinić 6,5 (od 46. minuta Simić 6,5). Trener: Dragan Vulević.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 6, Pantić 6, Josipović 6, Marković 6, Cvjetinović 6, Lukić 6, Simić 6, P. Radić 6, Ivanović 6, Milovanović 6, Krezović 6. Trener: Dalibor Krezović

***

VLASENICA             4 (1)

MLADOST (G)   1 (1)

Strijelci: 1:0 D. Janjušević u 40, 1:1 Nikolić u 45, 2:1 Avdalović (autogol) u 63, 3:1 Fehratović u 73, 4:1 Mitrović u 84. minutu.

Stadion: Gradski u Vlasenici.

Gledalaca: 60.

Sudija: Luka Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Stupar, Petrović (Vlasenica).

Igrač utakmice: Veljko Mitrović (Vlasenica) 7,5.

VLASENICA: Drakulić 7, Vidović 7, Petrović 7 (od 65. minuta Tešić -), Mijatović 7, Matić 7, Mitrović 7,5, N. Kovačević 7 (od 65. minuta Fehratović -), Stupar 7 (od 82. minuta Todorović -), Majstorović 7, D. Janjušević 7,5 (od 44. minuta M. Janjušević -), Tomić 7 (od 82. minuta M. Kovačević -).  Trener: Pavle Golijan.

MLADOST (GACKO): Matković 6, Avdalović 6, Mrković 6, Kandić 6, Lozo 6. Elek 6 (od 86. minuta Filipović -), Slijepčević 6 (od 88. minuta Šarenac -), Nikolić 6,5, Krstojević 6, Nerić 6 (od 75. minuta Stajić -), Tepavčević 6. Trener: Veselin Slijepčević.

***

GUBER                          2 (1)

GLASINAC 1936       0 (0)

Strijelci: 1:0 Smajilović u 17, 2:0 Marinković u 89. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Bogičević, Jašarević, Mujić (Guber), Pajević, Lončarević, Kapović, Lizdek (Glasinac 1936).

Crveni karton: Dragan Lončarević (Glasinac 1936) u 56. minutu.

Igrač utakmice: Aljo Smajilović (Guber) 7,5

GUBER: Bodiroga 7, Zekić 7, Avramović 7, Petrović 7, Mujić 7 (od 87. minuta Marinković -), Smajilović 7,5, Bogičević 7 (od 73. minuta Lemez -), Jašarević 7, Kosanić 7 (od 90. minuta Novaković -), Grujičić 7, Andrić 7. Trener: Davor Krsmanović.

GLASINAC 1936: Krunić 6, J. Vuković 6 (od 50. minuta Rajić 6), Pajević 6, S, Novosel 6 (od 82. minuta Marić -), Vitomir 6, L. Novosel 6 (od 71. minuta M. Vuković -), Šuka 6,5, Lizdek 6, Mi. Vujičić 6, Lončarević 6, A. Pejanović 6 (od 50. minuta Kapović 6). Trener: Ognjen Kreštalica.

***

PODRINjE (J)    8 (3)

RUDAR 1925                 1 (0)

Strijelci: 1:0 Đurić u 20, 2:0 Stevanović iz penala u 38, 3:0 Stević (autogol) u 40, 4:0 Jovičić u 49, 4:1 Arsenović u 58, 5:1 Đurić u 62, 6:1 Stankić u 65, 7:1 Mehmedović u 85, 8:1 Stankić u 89. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: : 300.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 7

Žuti kartoni: Alić, Mehanović (Podrinje, Janja), Radovanović (Rudar 1925).

Igrač utakmice: Vinko Đurić (Podrinje, Janja) 8.

PODRINjE (JANjA): Ružić 7 (od 76. minuta Papić -), Jovanović 7, Mehanović 7 (od 59. minuta Stankić 8), Sušić 7 (od 59. minuta Mehmedović 7,5), Jovičić 7,5 (od 70. minuta Ibrašimović -), Stevanović 7,5, Alić 7, Jahić 7, Arifović 7, Đurić 8 (od 70. minuta Krajišnik -), Mitrović 7. Trener: Nebojša Gligić.

RUDAR 1925: Stevanović 5, Bumbić 5, Cvijetinović 5 (od 46. minuta Mišo Gajić 5), Tomić 5, Marković – (od 24. minuta Radovanović 5), Cvijić 5, Arsenović 6,5, Mićo Gajić 5, Cvijić 5, Vidaković 5, Stević 5 (od 61. minuta Đurić -). Trener: Nenad Stevanović

***

NAPRIJED        3 (2)

ČELINAC         0 (0)

Strijelci: 1:0 Radoja u 4, 2:0 Bundalo u 6, 3:0 Radoja u 65. minutu.

Stadion: Naprijeda u Banjaluci.

Sudija: Milan Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Bundalo, Kremenović (Naprijed), Bajić, Jusić (Čelinac).

Igrač utakmice: Siniša Radoja (Naprijed) 8.

NAPRIJED: Dobrijević 7, Kremenović 7, Miladinović 7, Bundalo 7,5, Dakić 7 (od 54. minuta Savić 7), Grujić 7 (od 86. minuta Kobas -), Radoja 8 (od 86. minuta Bojinović -), Gojić 7 (od 75. minuta Gojić -), Janjić 7, Trninić 7 (od 75. minuta Vidimlić -), Vuklišević 7. Trener: Nebojša Anđelić.

ČELINAC: Jović 6, Rađenović 6, Materić 6 (od 73. minuta Amidžić -), Dubravac 6, Kuzmanović 6, Jusić 6 (od 75. minuta Suvajac -), Jagodić 6, Bajić 6, Ilić 6 (od 64. minuta Orašanin -), Babić 6, Krminac 6. Trener: Borislav Vrhovac.

***

PROGRES 2 (1)

SLOGA (T)         3 (1)

Strijelci: 1:0 Nikić, 1:1 Domuzin u 45+6, 1:2 Domuzin u 51, 1:3 Ivić u 65, 2:3 Dukić u 83. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu,

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5.

Žuti kartoni: M. Budić, predstavnik kluba Popović, Dukić, Aleksić, Stojanović (Progres), Marjanović, Delić (Sloga, Trn).

Igrač utakmice: Dragan Domuzin (Sloga, Trn) 8.

PROGRES: Zeljković 6,5, Svjetlanović 6,5 (od 52. minuta Vučić 6,5), Kulišić – (od 14. minuta Stojanović 6,5), Glamočić 6,5, Nikić 7, M. Budić 6,5, P. Budić 6,5, Dukić 7, Aleksić 6,5, Đukarić 6,5, Barišić 6,5. Trener: Stefan Marković.

SLOGA (TRN): Delić 7, Grozdanić 7 (od 62. minuta Savanović -), Marjanović 7, Janković 7, Domuzin 8, Jokanović 7, Ivić 7,5, Vuković 7 (od 76. minuta Šarić -), Tomičić 7 (od 68. minuta Tučić -), Gaćeša 7 (od 76. minuta Blagojević –), Marinović 7. Trener: Predrag Majkić.

***

JEDINSTVO (Ž)        0

DUBRAVE           0

Stadion: SC “Drago Kovačević” u Žeravici.

Gledalaca: 400.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5,

Žuti kartoni: As. Hamzić, Ćetojević, Đogić, Đurđić, Erceg (Jedinstvo, Žeravica), Borković, Popović (Dubrave).

Igrač utakmice: Adis Hamzić (Dubrave) 6,5.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vojvodić 6,5, Babić 6 (od 46. minuta Šakotić 6,5), Đogić 6, Vranić-Budimović 6 (od 65. minuta Gavrić -), As. Hamzić 6,5, Budimović 6 (od 46. minuta Knežić 6), Erceg 6,5, Diljević 6 (od 85. minuta Delibašić -), Petković 6,5, Đurđić 6,5, Ćetojević 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

DUBRAVE: Ad. Hamzić 6,5, D. Kisin 6,5, Velagić 6,5, Hadžialagić 6 (od 69. minuta Pivač -), Matić 6,5, Sikimić 6,5, Demo 6 (od 77.  minuta Turanović -), Popović 6,5, Nikić 6 (od 56. minuta Borković -), Šikuljak 65 (od 77. minuta V. Kisin -), Malbašić 6 (od 69. minuta Čehajić -). Trener: Igor Miljević.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 7

Žuti kartoni: Vidović, Isaković, Krneta, Trkulja (Brdo), G. Zelenac, Travar, V. Nježić (Sloga, Srbac).

Igrač utakmice: Predrag Travar (Sloga, Srbac) 7,5.

BRDO: Vidović 6, Trkulja 6, Harambašić 6, Isaković 6, Miodragović 6, Stević 6 (od 78. minuta Vojniković -), Marmat 5, Bundalo 6, Miljević 6 (od 60. minuta Karajica 6), Krneta 6, Dedić 6 (od 46. minuta Kuridža 6, od 87. minuta Krivdić -). Trener: Mirza Alkić.

SLOGA (SRBAC): Smiljanić 7, Zec 7, Šarić 7, V. Nježić 7, Đaković 7, I. Nježić 7, R. Zelenac 6,5 (od 63. minuta Cvijetić -), Remić 7, Travar 7,5, G. Zelenac 6,5 (od 90+3. minuta Grbić -), Kondić 7. Trener: Željko Babić.

***

PROLETER (T)  1 (1)

BORAC (Š)                  0 (0)

Strijelac: 1:0 B. Kuzmanović u 28. minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Sudija: Igor Grbić (Laktaši) 6,5.

Žuti kartoni: Nikolić, pomoćni trener Rašić (Proleter, Teslić), Ignjatović, Perić, Ćosović, Dujmušić, Bijelić (Borac, Šamac).

Igrač utakmice: Božo Kuzmanović (Proleter, Teslić) 7.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić 6,5, Vukmirović 6,5 (od 46. minuta Aleksić 6,5), Nikolić 6,5, E. Osmić 6,5, B. Kuzmanović 7 (od 82. minuta Jovanović -), T. Osmić 6,5 (od 61. minuta M. Sekulić -), Radešić 6,5, Stanković 6,5, Simić 6,5, S. Kuzmanović 6,5, A.  Sekulić 6,5 (od 64. minuta Ostojić -). Trener: Darjan Grbić.

BORAC (ŠAMAC): Đurić 6,5, Petrović 6,5, Popović 6, S. Ignjatović 6, Blagojević 6 (od 35. minuta Majić 6), Marčeta 6 (od 30. minuta Perić 6), Dujmušić 6, Ćosović 6, M. Ignjatović 6,5, Mitrović 6, Bijelić 6,5. Trener: Mladen Radović.

***

GORICA            3 (0)

FSA PRIJEDOR        1 (1)

Strijelci: 0:1 Knežević u 8, 1:1 Dojčinović u 68, 2:1 Šobić u 79, 3:1 M. Jović u 83. minutu.

Stadion: Gorice u Šipovu.

Gledalaca: 350.

Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška) 7.

Žuti kartoni: Stegić, Sadžak, Despot (FSA Prijedor).

Igrač utakmice: Bojan Dojčinović (Gorica) 7,5.

GORICA: Ilić 6,5, Peno 7, Gračanin 7 (od 71. minuta Jakšić -), Sakan 7, Sivonjić 7, Čišija 7, R. Jović 6,5 (od 50. minuta Šobić 7,5), Dojčinović 7,5, Perak 7, M. Jović 7,5, Mešić 7 (od 63. minuta Prole -). Trener: Duško Sakan.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6, Rečević 6, Rudak 6 (od 87. minuta Paspalj -), Despot 6, Dobrijević 6, Sadžak 6, Marinović 6 (od 75. minuta Grbić -), Mikić 6 (od 87. minuta Damjanović -), Knežević 7, Stegić 6, M. Mršić 6. Trener: Nenad Bašić.