Druge lige Republike Srpske: Jedinstvo zaustavilo Drinu HE

BANjALUKA - Fudbaleri Drine HE u sedmom kolu Druge lige Republike Srpske, grupa istok neočekivano su poraženi na svom terenu od Jedinstva iz Brodca s 2:3.

Tako ni Višegrađani više nemaju maksimalan učinak, jer su izabranici Dragana Vulevića u prvih šest kola imali svih šest pobjeda. Ujedno ostali su i bez prvog mjesta na tabeli. Domaćin je poveo u 23. minutu, a strijelac je bio štoper Nebojša Sekulić. Devet minuta kasnije gosti iz Brodca stigli su do izjednačenja, a strijelac je bio Dejan Jovanović. Isti igrač u 54. minutu režirao je potpuni preokret. Jedinstvo je uvećalo prednost u 84. minutu pogotkom Nemanje Marića, a Višegrađani su ublažili poraz drugim golom Sekulića u 90. minutu.

Kiks Višegrađana iskoristio je Proleter iz Dvorova, koji je svom terenu pobijedio Hercegovac iz Bileće s 2:0 i zasjeo na prvo mjesto. Oba gola za domaće postigao je Siniša Pavlović, a mrežu je zatresao u 64. i 73. minutu. Priliku da pretekne Drinu HE imala je i Vlasenica, koja je neočekivano na svom terenu poražena od rogatičke Mladosti s 0:1, a jedini pogodak postigao je Dositej Obradović u 70. minutu.

U duelu dvije jedine ekipe bez pobjede Budućnost iz Pilice je kao gost u Ugljeviku savladala Rudar 1925 s 3:0.

U derbiju grupe zapad odigranom u Šipovu između Gorice i banjalučkog Naprijeda mreže su ostale netaknute. I pored remija drugoligaš iz Obilićeva zadržao je prvo mjesto, ali se sada sa njim izjednačio Crni vrh, koji je na gostovanju u Hambarinama savladao Brdo sa 4:1.

Parovi osmog kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 7. i 8. oktobra, grupa zapad: Čelinac - Sloga (S), Dubrave - Borac (Š), Polet 1926 - FSA Prijedor, Sloga (T) - Sloboda (NG), Naprijed - Tekstilac, Progres - Gorica, Crni vrh - Proleter (T), Jedinstvo (Ž) - Brdo, grupa istok: Jedinstvo (BR) - Mladost (G), Budućnost (P) - Glasinac 1936, Ilićka 01 - Rudar 1925, Hercegovac - Zadrugar (DC), Stakorina - Proleter (D), Jedinstvo (R) - Podrinje (J), Mladost (R) - Guber, VIŠEGRAD: Drina HE - Vlasenica.

ČELINAC                  0 (0)

Strijelci: 1:0 N. Babić u 38, 2:0 Šakotić u 43, 3:0 Šakotić u 66, 4:0 Diljević u 71. minutu.

Stadion: SC “Drago Kovačević” u Žeravici.

Gledalaca: 50.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5.

Igrač utakmice: Đorđe Šakotić (Jedinstvo, Žeravica) 8.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vojvodić -, Babić 7,5 (od 67. minuta Hajdarević -), Đogić 7, Vranić-Budimović 7 (od 59. minuta V. Gavrić 7), Hamzić 7, Šakotić 8, Budimović 7, Erceg 7 (od 74. minuta Delibašić -), Diljević 7,5 (od 74. minuta Ilišević -), Petković 7, Đurđić 7. Trener: Velimir Stojnić.

ČELINAC: Jović 5,5, Materić 5,5, Kutić 5,5, Amidžić 5,5, Dubravac 5,5, Tomić 5,5, Orašanin 5,5 (od 81. minuta Bojić -), Ilić 5,5, Bajić 5,5 (od 76. minuta S. Gavrić -), Krminac 5,5, M. Babić 5,5 (od 57. minuta Jagodić 5,5). Trener: Dalibor Teinović.

***

BRDO                  1 (0)

CRNI VRH         4 (1)

Strijelci: 0:1 Zelenika iz penala u 17, 0:2 Grabovac u 57, 1:2 Miodragović iz penala u 77, 1:3 Cvijetić u 81, 1:4 Šavija u 85. minutu.

Stadion: Vedro polje u Prijedoru.

Gledalaca: 80.

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka).

Žuti kartoni: Karupović, Miljević, Karajica, Vujatović, trener Alkić, Vidović (Brdo), Subić (Crni vrh).

Igrač utakmice: Nedeljko Grabovac (Crni vrh) 7,5.

BRDO: Babić 5,5, Trkulja 5,5, Harambašić 5,5, Karupović 5,5, Vujatović 5,5 (od 59. minuta Stević 5,5), Isaković 5,5, Miodragović 6, Marmat 5,5 (od 59. minuta Krneta -, od 82. minuta Kuridža -), Bundalo 5,5, Miljević 5,5, Karajica 5,5 (od 80. minuta Vojniković -). Trener: Mirza Alkić.

CRNI VRH: Račić 7, Savičić 7, Đukanović - (od 22. minuta Milaković 7), Šavija 7,5, Damjanić 7, Subić 7, Zelenika 7,5, Grujić 7, Arežina 7 (od 68. minuta Cvijetić -), Kukić 7 (od 83. minuta Crnogaća -), Grabovac 7,5. Trener: Dalibor Balaban.

***

PROLETER (T)  3 (0)

PROGRES           0 (0)

Strijelci: 1:0 E. Osmić u 47, 2:0 Aleksić u 69, 3:0 Đukarić iz penala u 85. minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 100.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5.

Igrač utakmice: Emir Osmić (Proleter, Teslić) 7,5.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić -, Đukarić 7,5, Jovanović 7 (od 46. minuta Simić 7), Vukmirović 7 (od 46. minuta Aleksić 7), Ristić 7, Nikolić 7, E. Osmić 7,5 (od 71. minuta Karabegović -), T. Osmić 7 (od 81. minuta Pavlović -), Radešić 7, Stanković 7, Kuzmanović 7 (od 71. minuta Ostojić -). Trener: Darjan Grbić.

PROGRES: Marković 5,5, Halaba 5,5, Barišić 5,5, M. Đuranović 5,5 (od 74. minuta Vasiljević -), Trifković 5,5, Kahrić 5,5, Glamočić 5,5 (od 77. minuta Veleušić -), M. Budić 5,5, P. Budić 5,5 (od 86. minuta Lj. Đuranović -), Vučić 5,5 (od 74. minuta Glamočić -), Dukić 5,5. Trener: -

***

GORICA   0

NAPRIJED        0

Stadion: Gorice u Šipovu.

Gledalaca: 350.

Sudija: Igor Grbić (Laktaši) 6,5.

Žuti kartoni: Gračanin, Dojčinović (Gorica), Miladinović, Vuklišević (Naprijed).

Igrač utakmice: Bojan Dobrijević (Naprijed) 7.

GORICA: Ilić 7, Peno 6,5, Gračanin 6,5, Perak 6,5, Sakan 6,5, Sivonjić 6,5, Prole 6 (od 63. minuta Šobić -), Pastir 6,5, Dojčinović 6,5, Jović 6,5, Mešić 6,5. Trener: Duško Sakan.

NAPRIJED: Dobrijević 7, Miladinović 6,5, Bundalo 6,5, Grujić 6 (od 85. minuta  Bojinović -), Savić 6, Radoja 6,5, Gojić 6 (od 68. minuta Šupić -), Janjić 6 (od 68. minuta Dakić -), Trninić 6,5, Vuklišević 6,5, Brkić 6,5. Trener: Nebojša Anđelić.

***

TEKSTILAC    1 (0)

SLOGA (T)         0 (0)

Strijelac: Teheda u 61. minutu.

Stadion: Gradski u Derventi.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Marić, Duspara, Mendeš (Tekstilac), Tučić, Pilipović, Tomičić, Marjanović, Grozdanić, Savatić, trener Majkić, Ne. Jokanović (Sloga, Trn).

Crveni kartoni: Zlatko Duspara (Tekstilac) u 87. minutu, Obrad Tomičić (Sloga, Trn) u 82. minutu.

Igrač utakmice: Stiven Mariaga Teheda (Tekstilac) 7.

TEKSTILAC: Blagojević 6,5, Marić 6,5, Trninić 6,5, Mendeš 6,5, Duspara 5, Trivan 7, Ignjić 6,5 (od 88. minuta Slijepčević -), Simić 6,5 (od 61. minuta Dragoljić -), Sedlar 6,5, Teheda 7, Santos Karneiro 6,5. Trener: Zoran Bujić.

SLOGA (TRN): Delić 6,5, Grozdanić 6,5, Marjanović 6, Tučić 6 (od 71. minuta Golić -) Janković  - (od 21. minuta Pilipović 6), Domuzin 6,5, Ni. Jokanović 6, Milinović 6 (od 64. minuta Savatić -), Šarić 6, Tomičić 5, Gaćeša 6 (od 71. minuta Savanović -). Trener: Predrag Majkić.

***

SLOBODA (NG) 1 (0)

POLET 1926                0 (0)

Strijelac: 1:0 Bešir u 48. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Mulalić, Ekić, Vujanović, Majkić, Makivić (Sloboda Novi Grad), Milošević, Ignjatić, Lekić, S. Bardak, P. Bardak (Polet 1926).

Crveni karton: Nemanja Vejnović (Sloboda, Novi Grad) u 81. minutu.

Igrač utakmice: Luka Bešir (Sloboda, Novi Grad) 7.

SLOBODA (NOVI GRAD): Blanuša 6,5, Milaković 6,5, Makivić 6,5, Mulalić 6,5, Bokan 6,5, Bešir 7, Mijatović 6,5, Ekić 6,5, Vejnović 5, Vujanović 5, Majkić 5. Trener: Josip Kovačević.

POLET 1926: Pamplona 6,5, Pejičić 6,5, Jovičić 6,5, Gligić 6,5 (od 80. minuta P. Bardak -), S. Grozdanić 6,5, Lekić 6,5, Milošević 6,5, S. Bardak 6,5, Eskaraga 6,5, Marinković 6,5, Ignjatić 6,5. Trener: Bojan Petrić.

***

FSA PRIJEDOR        2 (2)

DUBRAVE           2 (1)

Strijelci: 1:0 Knežević u 20, 2:0 Sadžak u 27, 2:1 Kvrgić u 33, 2:2 Matić u 73. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Gledalaca: 60.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Sadžak, Mršić, Stegić, Rudak, Stojić (FSA Prijedor), Borković, V. Kisin (Dubrave).

Crveni karton: Miloš Sadžak (FSA Prijedor) u 70. minutu.

Igrač utakmice: Bane Matić (Dubrave) 7.

FSA PRIJEDOR:  Zgonjanin 6,5, Račević 6,5, Rudak 6,5 (od 84. minuta Despot -), Golić 6,5, Sadžak 5, Marinović 6,5 (od 76. minuta Milinković -), Mršić 6,5, Crnobrnja 6,5 (od 59. minuta Dobrijević 6,5), Knežević 7, Stegić 6,5, Pavlović 6,5 (od 59. minuta Stojić 6,5). Trener: Nenad Bašić.

DUBRAVE: Hamzić 6,5, D. Kisin 6,5, Hadžialagić 6,5, Borković 6,5 (od 67. minuta Brkić -), Kvrgić 7, Matić 7 (od 86. minuta Malešević -), Mer. Demo 6,5, Sikimić 6,5 (od 67. minuta V. Kisin -), Čehajić 6,5 (od 67. minuta Šikuljak -), Nikić 6,5 (od 89. minuta Turanović -), Malbašić 6,5. Trener: Igor Miljević.

***

BORAC (Š)        2 (1)

SLOGA (S)         0 (0)

Strijelac: 1:0 Marčeta u 33, 2:0 Marčeta u 83. minutu.

Stadion: Gradski u Šamcu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Ignjatović, trener Radović, Marčeta, Jaćimović, Bijelić, Stanković, Maslić, Ćosović, Majić (Borac, Šamac), Travar, Zec, Remić, Zukanović, Karamehić (Sloga, Srbac).

Crveni kartoni: Nikola Zec (Sloga, Srbac) u 44. minutu, Igor Nježić (Sloga, Srbac) u 60. minutu.

Igrač utakmice: Petar Marčeta (Borac, Šamac) 8.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 7, Nišić 7, Petrović 7, Jaćimović 7, Popović 7 (od 70. minuta Arsenić -), Ignjatović 7, Marčeta 8, Ćosović 7 (od 72. minuta Mitrović -), Perić 7 (od 50. minuta Dakić 7), Stanković 7 (od 46. minuta Majić 7), Bijelić 7. Trener: Mladen Radović.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6,5, Zec 5, V. Nježić 6, Karamehić 6, I. Nježić 5, Šervel 6 (od 82. minuta Grbić -), Đaković 6, R. Zelenac 6,5 (od 65. minuta Bundalo -), Remić 6 (od 80. minuta Ačić -), Travar - (od 25. minuta Zukanović 6), G. Zelenac 6,5 (od 65. minuta Cvijetić -). Trener: Slavko Vujić.

***

DRINA HE                   2 (1)

JEDINSTVO (BR)       3 (1)

Strijelci: 1:0 Sekulić u 23, 1:1  De. Jovanović u 32, 1:2 De. Jovanović u 54, 1:3 Marić u 84, 2:3 Sekulić u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Tasić, Damjanović, trener Vulević (Drina HE), Račanović, Pavlović, Marić (Jedinstvo, Brodac).

Igrač utakmice: Dejan Jovanović (Jedinstvo, Brodac) 8.

DRINA HE: Tomić 6,5, Tasić 6,5, Pljevaljčić 7, Damjanović 6,5 (od 79. minuta Šimšić), Marković 7, Sekulić 8, Pejović 6,5, Grujić 6,5 (od 63. minuta Okuka -), Lozo 6,5 (od 71. minuta Vulević -), Leonardo 6,5 (od 46. minuta Stanojčić 6,5), Eduardo 7. Trener: Dragan Vulević.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 7,5, Blagojević 7 (od 63. minuta Simić -), Vasilić 7, Račanović 7,5, Perković 7, Pavlović 7, Ružičić 7, Kalajdžić 7, De. Jovanović 8, Da. Jovanović 7, Marić 7. Trener: Zoran Stajić.

***

VLASENICA             0 (0)

MLADOST (R)   1 (0)

Strijelci: 0:1 Obradović u 70. minutu.

Stadion: Gradski u Vlasenici.

Sudija: Uroš Jugović (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Vuković (Vlasenica), Mihajlović, Kušić, Minić, Krsmanović (Mladost, Rogatica).

Crveni karton: Vitomir Tomić (Vlasenica) u 90+3. minutu.

Igrač utakmice: Dositej Obradović (Mladost, Rogatica) 7.

VLASENICA: Drakulić 6,5, Vuković 6,5 (od 46. minuta Janjušević 6,5), Vidović 6,5, Fehratović 6,5, Mitrović 6,5, Matić 6,5, Stupar 6,5, Tomić 6,5, Tešić 6,5, Hadžunović 6,5, M. Kovačević 6,5. Trener: Pavle Golijan.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 7, Nešković 6,5, Elek 6,5, Planinčić 6,5 (od 46. minuta Sorak 6,5), Tomić 7, Mihajlović 6,5 (od 90+4. minuta Balčaković -), Marijanović 6,5, Kušić 6,5 (od 88. minuta Andrić -), Obradović 7, Milovanović 6,5, Minić 6,5. Trener -.

***

GUBER                          1 (0)

JEDINSTVO (R)         3 (1)

Strijelci: 0:1 Blagojević u 20, 1:1 Petrović u 78, 1:2 Mih. Pisić u 86, 1:3 Damjanović u 90+2. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Sudija: Ljubomir Gajić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Petrović, Grujičić (Guber).

Igrač utakmice: Mihajlo Pisić (Jedinstvo, Roćević) 7,5.

GUBER: Bodiroga 6,5, Zekić 6 (od 46. minuta Lemez 6), Petrović 7, Maksimović 6 (od 58. minuta Marinković 6), A. Smajilović 6,5, Bogičević 6 (od 67. minuta O. Smajilović -), Jašarević 6, Bogičević 6,5, Kosanić 6,5, Grujičić 6, Andrić 6. Trener: Davor Krsmanović.

JEDINSTVO (ROĆEVIĆ): Gotovac 7, D. Pisić 7, Ristić 7 (od 46. minuta Mih. Pisić 7,5), Mičić 7, Rosić 7 (od 67. minuta Milj. Pisić), Blagojević 7,5, Da. Milošević 7, Kostić 7, Drašković 7, Dr. Milošević 7, Damjanović 7,5. Trener: Goran Škiljević.

***

PODRINjE (J)    1 (0)

STAKORINA              0 (0)

Strijelac: 1:0 Stevanović u 74. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Stevanović, Alić, Vuković, Sušić (Podrinje, Janja), Milović, Popović (Stakorina).

Igrač utakmice: Nebojša Stevanović (Podrinje, Janja) 7,5.

PODRINjE (JANjA): Ružić 7, Jovanović 7, Mehanović 6,5 (od 60. minuta Jovičić 6,5), Sušić 7, Stevanović 7,5, Alić 7, Arifović 7, Stankić 6,5 (od 87. minuta Karijašević -), Mehmedović 7, Mitrović 6,5 (od 69. minuta Vuković -), Nasufović 7. Trener: Nebojša Gligić.

STAKORINA: Bojanović 6,5, Popović 6 (od 79. minuta Furtula -), A. Milović 6,5, Lukić 6,5, Miličević 6,5, Simović 6,5, Đ. Jovanović 6,5, D. Jovanović 6,5, P. Milović 6 (od 75. minuta Tadić -), Nešković 6,5, Mrdak 6,5. Trener: -.

***

PROLETER (D)  2 (0)

HERCEGOVAC  0 (0)

Strijelci: 1:0 Pavlović u 64, 2:0 Pavlović u 73. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Gledalaca: 70.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Pavlović, S. Rakić (Proleter, Dvorovi), Ilić, Popadić (Hercegovac).

Igrač utakmice: Siniša Pavlović (Proleter, Dvorovi) 8.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan 7, Bunjevac 7 (od 86. minuta Mojić -), Mrkajić 7, N. Rakić 7, Arnautović 7, S. Rakić 7, Arčaba 7 (od 77. minutu Dupor -), Barjaktarević 7, Pavlović 8 (od 86. minuta Klasanović -), Grujičić 7, Lukić 7. Trener: Dragan Matić.

HERCEGOVAC: Dželatović 6, Kešeljević 6, Salatić 6, Popadić 6, Albijanić 6, M. Vujović 6, Starović 6 (od 62. minuta Stajić -), Aćimović 6, F. Vujović 6, Ilić 6, Milojević 6. Trener; Nikola Lisov.

***

ZADRUGAR (DC) 2 (2)

ILIĆKA 01                1 (1)

Strijelci: 1:0 Karaman u 15, 2:0 Karaman u 29, a I. Vuković (autogol) u 44. minutu.

Stadion: “Bunkovača” u Donjem Crnjelovu.

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Mitrović, Matović, Vićić, Todorović (Zadrugar, Donje Crnjelovo), Tomić, Ristić, Božić, Krsmanović (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Mlađen Karaman (Zadrugar) 8.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): I. Vuković 6,5, Matović 7, Vićić 7, Đokić 7 (od 61. minuta Bajić -), Odžaklić 7 (od 90+2. minuta Simić -), Mitrović 7, Marko Maksimović 7, K. Vuković 7, Mario Maksimović 6,5 (od 80. minuta Todorović -), Karaman 8, Jolović 7. Trener: Velibor Vujić.

ILIĆKA 01: Mićanović 6, Čelik 6,5, Antunović 6,5, Ristić 6,5, Todorović 6,5, Krsmanović 6,5, Božić 6,5, Tomić 6 (od 80. minuta Marijanac -), Petrović 6 (od 87. minuta Markanović -), Krstić 6,5, Trivunović 6 (od 70. minuta Dragić -). Trener: Radivoje Nikolić.

***

RUDAR 1925                 0 (0)

BUDUĆNOST (P)       3 (2)

Strijelci: 0:1 Milovanović u 30, 0:2 P. Radić u 40, 0:3 Milovanović u 50. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Luka Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Marković (Budućnost, Pilica).

Igrač utakmice: Milomir Milovanović (Budućnost, Pilica) 8.

RUDAR 1925: Stevanović 6 (od 79. minuta Vidojević -), Bumbić 6, Božić 6, Tomić 6 (od 60. minuta Radovanović 6), Cvijetinović 6 (od 46. minuta Gajić 6), Arsenović 6 (od 64. minuta Simić -), Gajić 6, Jović 6, N. Cvijić 6 (od 79. minuta Đurić -), B. Cvijić 6, Vidaković 6. Trener: Boris Panić.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 7, Đurić 7, D. Marković 7 (od 79. minuta N. Marković -), Lukić 7, Ristić 7, P. Radić 7,5, Josipović 7 (od 53. minuta Cvjetinović 7), Ivanović 7, Milovanović 8, Krezović 7 (od 79. minuta Pantić -), Vasić 7. Trener: Dalibor Krezović.

***

GLASINAC 1936       3 (0)

MLADOST (G)   1 (1)

Strijelci: 0:1 Sudžum u 31, 1:1, L. Novosel iz penala u 51, 2:1 L. Novosel u 55,  3:1 Marić u 63. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Slijepčević, Mrković, Elek (Mladost, Gacko).

Igrač utakmice: Luka Novosel (Glasinac 1936) 8.

GLASINAC 1936: Krunić 6,5, Čortan 7 (od 55. minuta Gladanac 7), Vuković 7 (od 55. minuta Marić 7,5), Pajević 7, Deurić 7, S. Novosel 7, L. Novosel 8, Škobo 7, Šuka 7 (od 46. minuta Lončarević 7) Lizdek 7, A. Pejanović 7. Trener: Mladen Ćirjanić.

MLADOST (GACKO): Matković 6, Avdalović 6, Ćeranić 6, Mrković 6, Kandić 6, D. Lozo 6 (od 80. minuta Krstojević -), Elek 6, Slijepčević 6 (od 67. minuta Šarenac -), Nikolić 6, Žarković 6 (od 87. minuta Filipović -), Sudžum 6. Trener: Veselin Slijepčević.