Druge lige Republike Srpske: Fudbalerima Naprijeda jesenja titula

BANjALUKA – Fudbaleri Naprijeda u derbiju 15. kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad igrali su neriješeno, 2:2 na gostovanju kod Sloge u Trnu i taj bod im je bio dovoljan za osvajanje jesenje titule.

Izabranici trenera Nebojše Anđelića bili su na ivici poraza, ali ih je spasio iskusni Siniša Radoja sa dva gola, prvim iz penala, a drugim iz igre u finišu susreta. Na taj način novajlija na drugoligaškom zapadu sa Obilićeva ovjerio je sjajne igre ove jeseni.

Poveli su Trnjani već u 13. minutu poslije lijepe akcije koju je završio Ranko Janković, a pet minuta kasnije izjednačio je Radoja sa bijele tačke. Novu prednost domaćinu donio je Nikola Jokanović u 37. minutu. U nastavku su gosti na sve načine, uz veliku podršku sa tribina, nastojali da dođu do boda koji bi im obezbijedio prvo mjesto na polusezoni. Na kraju su do njega stigli u 78. minutu kada je ponovo pogodio Radoja.

Proljeće sa istim brojem bodova, kao i jesenji šampion dočekuje Crni vrh iz Jaružana, koji je u ovom kolu bio neumoljiv na gostovanju u Dubravama, gdje je istoimenog domaćina pobijedio sa 4:1. Ponovo je centralna figura bio dvostruki strijelac Goran Zelenika.

Fudbaleri Slobode iz Novog Grada doživjeli su još jedan ubjedljiv poraz ove jeseni i to na svojim “Mlakvama” od Gorice iz Šipova sa 0:4. Tako će Novograđani zimovati na posljednjem mjestu bez ijednog osvojenog boda, ali i sa tri odgođene utakmice za koje se ne zna kada će biti odigrane.

U grupi istok odigrano je samo šest utakmica, a dvije su prolongirane za sutra u 13 časova, kada će u Sokocu na teren istrčati Glasinac 1936 i Vlasenica, odnosno u Gacku Mladost i Drina HE. Ova dva meča nisu odigrana u zakazanom terminu zbog sniježnih padavina.

Bez obzira na ishod tih utakmica jesenji šampioni su Višegrađani, koji imaju isti broj bodova, kao drugoplasirani Proleter iz Dvorova, ali i daleko bolju gol-razliku u odnosu na rivala. Ovo 15. kolo ostaće zabilježeno po još jednom debaklu nekadašnjeg premijerligaša Rudara 1925 iz Ugljevika, koji je na svom terenu izgubio od Gubera iz Srebrenika sa 0:7.

Parovi 16. kola koje se igra na proljeće: grupa zapad: Čelinac – Naprijed: Sloga (T) – Progres, Polet 1926 – Crni vrh, Dubrave – Jedinstvo (Ž), Sloga (S) – Brdo, Borac (Š) – Proleter (T), FSA Prijedor – Gorica, Sloboda (NG) – Tekstilac, grupa istok: Jedinstvo (BR) – Stakorina, Hercegovac – Jedinstvo (R), Ilićka 01 – Mladost (R), Budućnost (P) – Drina HE, Mladost (G) – Vlasenica, Glasinac 1936 – Guber, Rudar 1925 – Podrinje (J), Zadrugar (DC) – Proleter (D).

ČELINAC         0

Strijelci: 1:0 Trninić u 7, 2:0 Mariaga u 11, 3:0 Mitrović u 12, 4:0 Mendeš u 27, 5:0 Mitrović u 34, 6:0 Mariaga u 45. minutu.

Stadion: Gradski u Derventi.

Gledalaca: 100.

Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu) 6,5.

Žuti kartoni: Duspara, Dumonjić, Slijepčević (Tekstilac), Dubravac, Bajić, Savić (Čelinac).

Igrač utakmice: Lazar Mitrović(Tekstilac) 8,5.

TEKSTILAC: Blagojević -, Marić 7,5, Trninić 7,5 (od 65. minuta Aleksić -), Da Silva 7,5 (od 65. minuta Dumonjić -), Mitrović 8,5 (od 80. minuta Knežević -), Duspara 7,5, Ignjić 7,5, Simić 7 (od 46. minuta Tadić 6,5), Sedlar 7 (od 46. minuta Slijepčević 6,5), Mariaga 8.5, Santos 7,5. Trener: Dejan Pijetlović.

ČELINAC: Jović 5 (od 46. minuta Savić 6,5), Materić 5, Amidžić 5, Dubravac 5, B. Knežević 5, Jusić 5, Babić 5 (od 34. minuta D. Knežević 5), Džombić 5, Jagodić 5, Krminac 5, Bajić 5. Trener: Borislav Vrhovac.

****

SLOBODA (NG)  0

GORICA             4 (2)

Strijelci: 0:1 Jović u 22, 0:2 Makivić (autogol) u 40, 0:3 Malinović u 57, 0:4 Sakan u 87. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 20.

Sudija: Vitomir Šerbula (Gradiška) 6,5.

Žuti karton: Aldabe (Sloboda, Novi Grad).

Igrač utakmice: Duško Sakan (Gorica) 7,5.

SLOBODA (NOVI GRAD): Blanuša 5, Makivić 5, Vujanović 5, Ivetić 5, Majkić 5, Selimagić 5, Pauković 5, Asenso 5, Aldabe 5, Ekić 5, Bokan 5. Trener: Mladen Zgonjanin.

GORICA: Ilić - (od 58. minuta Kokošar -), Jakšić 7, Gračanin 7, Mitrić, Sakan 7,5, Sivonjić 7, Pastir 7 (od 62. minuta Nikolić -), Malinović 7,5, Dojčinović 7 (od 62. minuta Rakita -), Perak 7, Jović 7,5. Trener: Duško Sakan.

***

FSA PRIJEDOR        1 (0)

PROLETER (T)  0

Strijelac: 1:0 V. Mršić u 84. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5.

Žuti kartoni: Knežević (FSA Prijedor), T. Osmić, Jovanović (Proleter, Teslić).

Igrač utakmice: Vedran Mršić (FSA Prijedor) 7.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6,5, Rečević 6,5, Rudak 6,5, Sadžak 6,5, Marinović 6,5 (od 86. minuta Golić -), V. Mršić 7 (od 89. minuta Despot -), Crnobrnja 6,5, Knežević 6,5, Stojić 6,5, Milinković 6,5 (od 46. minuta Dobrijević 6,5), M. Mršić 6,5. Trener: Nenad Bašić.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić 6,5, Đukarić 6,5, Vukmirović 6,5 (od 85. minuta Jovanović -), Ristić 6, Nikolić 6,5, T. Osmić 6, Aleksić 6, Radešić 6,5, Stanković 6,5, Simić 6, S. Kuzmanović 6. Trener: Darjan Grbić.

***

BORAC (Š)        0

BRDO                  1 (0)

Strijelac: 0:1 Dedić u 70. minutu.

Stadion: Gradski u Šamcu.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Petrović, Ignjatović, Bijelić (Borac, Šamac), Miljević, Vojniković (Brdo).

Crveni karton: Stanko Ignjatović (Borac, Šamac) u 82. minutu.

Igrač utakmice: Dino Dedić (Brdo) 7,5.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 5,5, Nišić 5,5, Petrović 5, Ignjatović 5, Dakić 5 (od 59. minuta Arsenić 5), Marčeta 5,5, Blagojević 5 (od 90. minuta Pupčević 5), Jaćimović 5, Mitrović 5, Popović 5 (od 80. minuta Majić -), Bijelić 5. Trener: -.

BRDO: Vidović 7, Trkulja 7 (od 90. minuta Stupar -), Harambašić 7, Vujatović 7, Isaković 5,5 (od 46. minuta Karajica 6.5), Miodragović 7, Stević 7, Marmat 7, Bundalo 7, Miljević 7 (od 88. minuta Vojniković -), Dedić 7,5. Trener: Mirza Alkić.

***

SLOGA (S)                   2 (2)

JEDINSTVO (Ž)        1 (1)

Strijelci: 0:1 Gavrić u 5, 1:1 I. Nježić u 15, 2:1 G. Zelenac  u 45+2.  minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Gledalaca: 30.

Sudija: Srđan Landup (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Cvijetić, Šarić, Karamehić, I. Nježić, Kondić, Aćić (Sloga, Srbac).

Igrač utakmice: Goran Zelenac (Sloga, Srbac) 7,5.

SLOGA (SRBAC): Dabić 7, Zec 7, Šarić 7 (od 59. minuta Zukanović 7), Cvijetić 7, V. Nježić 7, Karamehić 7, I. Nježić 7,5, Šervel 7 (od 71. minuta Remić -), R. Zelenac 7, G. Zelenac 7,5 (od 90. minuta Aćić -), Kondić 7. Trener: Slavko Vujić.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vojvodić 6,5, Đogić 6,5, Hamzić 6,5, Šakotić 6,5, Babić 6,5 (od 73. minuta Hajdarević -), Erceg 6,5, Gavrić 7 (od 46. minuta Vranić-Budimović 6,5), Diljević 6,5 (od 83. minuta Delibašić -), Petković 6,5 (od 39. minuta Budimović 6,5), Đurđić 6,5, Ćetojević 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

***

DUBRAVE 1 (0)

CRNI VRH         4 (2)

Strijelci: 0:1 Zelenika u 15, 0:2 Nikić (autogol) u 34, 1:2 Hadžialagić u 52, 1:3 Kukić u 55, 1:4 Zelenika u 87. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Gledalaca: 150.

Sudija: Dušan Ristić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Zelenika, Grabovac, Amidžić (Crni vrh)

Igrač utakmice: Goran Zelenika (Crni vrh) 8.

DUBRAVE: Perić 5,5, D. Kisin 5,5, Hadžialagić 6, Timarac 5,5 (od 83. minuta Turanović -), Kvrgić 5,5, Matić 5,5 (od 83. minuta Brkić -), V. Kisin 5,5, Sikimić 5,5 (od 67. minuta Malešević -), Nikić 5,5 (od 76. minuta Glamočić -), Šikuljak 5,5 (od 67. minuta Popović -), Malbašić 5,5. Trener: Igor Miljević.

CRNI VRH: Račić 7, Šavija 7, Damjanić 7, Subić 7, Zelenika 8, Grujić 7, Arežina 7, Kukić 7,5 (od 69. minuta Cvijetić -), Amidžić 7 (od 69. minuta Rogić -), Grabovac 7, Vukosavljević 7. Trener: Predrag Tatić.

***

POLET 1926      2 (0)

PROGRES 0

Strijelci: 1:0 S. Bardak u 83, 2:0 Eskaraga u 90+3. minutu.

Stadion: Gradski.

Gledalaca: 60.

Sudija: Bojan Džepina (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Marinković (Polet 1926), Đuranović (Progres).

Igrač utakmice: Stefan Bardak (Polet 1926) 7.

POLET 1926: Pamplona 6, Pejičić 6 (od 68. minuta Đekanović -), Petrić 6,5, M. Grozdanić 6,5, Gligić 5,5 (od 46. minuta S. Bardak 7), S. Grozdanić 6,5, Kostadinović 6,5, Mišić 5,5 (od 59. minuta Eksaraga 7), Lekić 6,5, Milošević 6,5, Marinković 6,5. Trener: Bojan Petrić.

PROGRES: Marković 6, Đuranović 5,5, Halaba 5,5, S. Glamočić 5,5, Budić 5,5, Dukić 5,5, I. Glamočić 5,5, Svjetlanović 5,5, Veleušić 5,5, Barišić 5,5, Đukarić 5,5. Trener -.

***

SLOGA (T)         2 (2)

NAPRIJED        2 (1)

Strijelci: 1:0 Janković u 13, 1:1 Radoja iz penala u 18, 2:1 Jokanović u 37, 2:2 Radoja u 78. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Domuzin, Gaćeša, Tučić, Tomičić, Jokanović (Sloga, Trn), Gojić, Radoja (Naprijed).

Crveni karton: trener Predrag Majkić (Sloga, Trn) po završetku utakmice.

Igrač utakmice: Siniša Radoja (Naprijed) 8.

SLOGA (TRN): Delić 7, Grozdanić 6,5, Tučić 6,5 (od 46. minuta Vuković 6,5), Janković 7,5, Golić 6,5 (od 79. minuta Pilipović -), Domuzin 7, Jokanović 7,5 (od 74. minuta Savanović -), Ivić 6,5, Tomičić 7, Gaćeša 6,5 (od 89. minuta Milinović -), Javorac 6,5. Trener: Predrag Majkić.

NAPRIJED: Dobrijević 7, Miladinović 7, Dakić 6,5 (od 75. minuta Kobas -), Radoja 8, Šupić 6,5, Kremenović 7, Gojić 6,5 (od 46. minuta Vuklišević 6,5), Janjić 6,5 (od 90. minuta Bojinović -), Trninić 7, Brkić 7, Ljubičić 6,5 (od 46. minuta Grujić 6,5). Trener: Nebojša Anđelić.

***

PROLETER (D)  1 (0)

JEDINSTVO (BR)       0 (0)

Strijelac: 1:0 Pavlović u 61. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Pavlović, Mrkajić (Proleter, Dvorovi), Perković, Panić, Jovanović, Vasilić (Jedinstvo, Brodac).

Igrač utakmice: Siniša Pavlović (Proleter, Dvorovi) 7.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan 6,5, Mrkajić 6,5, Vasić 6,5, N. Rakić 6,5, S. Rakić 6,5, Matijević 6,5 (od 75. minuta Dupor -), Magazin 6,5, Barjaktarević 6,5, Pavlović 7, D. Lukić 6,5, Klasanović 6,5. Trener: Dragan Matić.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 6, Blagojević 6, Vasilić 6, Perković 6, S. Lukić 6, Ružičić 6, Kalajdžić 6, Krsmanović 6, Jovanović 6, Lazić 6, Marić 6. Trener: Zoran Stajić.

***

ZADRUGAR (DC) 3 (1)

PODRINjE (J)    0

Strijelci: 1:0 Matović u 27, 2:0 Karaman u 50, 3:0 Jolović u 89. minutu.

Stadion: “Bunkovača” u Donjem Crnjelovu.

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Odžaklić, Matović, Vićić (Zadrugar, Donje Crnjelovo), Krajišnik, trener Gligić, Arifović (Podrinje, Janja).

Igrač utakmice: Mlađen Karaman (Zadrugar Donje Crnjelovo) 7,5.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): Vuković 7, Matović 7,5, Bajić 6, A. Đokić 7 (od 60. minuta Todorović 7), A. Mitrović 7 (od 60. minuta Marić 7), Odžaklić 7 (od 81. minuta Mario Maksimović -), Marko Maksimović 7, Vićić 7, Vuković 7, Karaman 7,5, Jolović 7,5. Trener: Velibor Vujić.

PODRINjE (JANjA): Ružić 6, Jovanović 6, Mehanović 5,5 (od 67. minuta Krajišnik -), Sušić 6, Jovičić 5,5 (od 70. minuta Jašarević -), Mehmedović 5,5 (od 77. minuta Gufić -), Jahić 6, Stankić 5,5, M. Mitrović 6, Nasufović 5,5 (od 77. minuta Arifović -), Ibrašimović 6. Trener: Nebojša Gligić.

***

RUDAR 1925       0

GUBER                7 (5)

Strijelci: 0:1 Kosanić u 4, 0:2 A. Smajilović u 10, 0:3 Andrić u 27, 0:4 Kosanić u 37, 0:5 Bogičević u 45, 0:6 Petrović u 51, 0:7 Mujić u 76. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Marković, Cvijić (Rudar 1925), Avramović (Guber).

Igrač utakmice: Nemanja Kosanić (Guber) 8.

RUDAR 1925: Vidojević 5, Bumbić 5, Nedžibović 5 (od 46. minuta Mišo Gajić 5), Cvijić 5, Arsenović 5, Marković 5 (od 46. minuta Radovanović 5), Mićo Gajić 5, Vidaković 5, Jović 5, Cvijić 5, Lazić 5 (od 46. minuta Simić 5). Trener: Boris Panić.

GUBER: Bodiroga -, Novaković - (od 29. minuta Bogičević 7,5), Avramović 7, Marinković 7 (od 46. minuta Mujić 7,5), Petrović 7,5, A. Smajilović 7,5, Kosanić 8, O. Smajilović 7, Grujičić 7, Gvozdenović 7, Andrić 7,5 (od 46. minuta Jašarević 7). Trener: Davor Krsmanović.

***

BUDUĆNOST (P)       5 (1)

MLADOST (R)   5 (2)

Strijelci: 0:1 Maljukan u 20, 0:2 Mihajlović u 29, 1:2 Marković u 41, 1:3 Maljukan u 55, 2:3 Lazarević u 60, 2:4 Tomić u 69, 3:4 Ristić u 70, 3:5 Maljukan iz penala u 77, 4:5 Ivanović u 87, 5:5 P. Radić u 90+2. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Sudija: Dejan Popović (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Đurić, P. Radić, S. Radić (Budućnost, Pilica), Minić, Mihajlović, Obradović (Mladost, Rogatica).

Igrač utakmice: Marko Maljukan (Mladost, Rogatica) 8.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 6, Đurić 6,5 Lukić 6,5 Ristić 7, Lazarević 7, P. Radić 7, Marković 7 (od 82. minuta Martins -), Ivanović 7, Krezović 6,5, Vasić 6,5, Cvjetinović 6,5. Trener: Dalibor Krezović.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 6, Minić 6,5, Elek 6,5, Maljukan 8, Tomić 7, Mihajlović 7, Marijanović 6,5, Obradović 6,5, Božović 6,5 (od 71. minuta Kušić -), Ćaćić 6,5, Nikolić 6,5. Trener: Dragan Jovanović.

***

ILIĆKA 01                3 (1)

JEDINSTVO (R)         2 (1)

Strijelci: 1:0 Petrović u 3, 1:1 Damjanović u 15, 2:1 Todorović u 56, 3:1 Arsić iz penala u 71, 3:2 Kostić u 82. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Gledalaca: 40.

Sudija: Radoš Mihajlović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Ristić, Bojić, Zimonjić, Jeftić (Ilićka 01), Mih. Pisić, Damjanović, Bogićević (Jedinstvo, Brodac).

Crveni karton: Marko Ristić (Ilićka 01) u 29. minutu.

Igrač utakmice: Nemanja Todorović (Ilićka 01) 7,5.

ILIĆKA 01: Jeftić 7, Antunović 7, Zimonjić 7, Ristić 7, Todorović 7,5, Arsić 7,5, Krsmanović 7, Božić 7, Petrović 7,5 (od 85. minuta Krstić -), Trivunović 7, Bojić 7. Trener: Radivoje Nikolić.

JEDINSTVO (ROĆEVIĆ): Bogićević 6,5, Dan. Pisić 6,5, Mih. Pisić 6,5 (od 69. minuta Alempić -), Rosić 6,5, Blagojević 6,5, Milošević 6,5, Vidaković 6,5, Kostić 7, Drašković 6,5, Milj. Pisić 6,5, Damjanović 7. Trener: Goran Škiljević.

***

HERCEGOVAC  3 (0)

STAKORINA              1 (1)

Strijelci: 0:1 Mrdak u 6, 1:1 Jokanović u 51, 2:1 F. Vujović u 59, 3:1 Aćimović u 67. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina).

Žuti kartoni: Begenišić, Mrkaić, Jokanović, Kešeljević (Hercegovac).

Igrač utakmice: Tripo Jokanović (Hercegovac) 7,5.

HERCEGOVAC: Dželatović 7, Begenišić 7, Đorđić 7, Aćimović 7,5, Mrkaić (od 68. minuta Đ. Milojević -), F. Vujović 7,5, Ilić 7 (od 88. minuta Albijanić -), Jokanović 7,5, Kešeljević 7, Mihić 7, Komnenić 7. Trener: Rajko Milenić.

STAKORINA: Bojanović 6, Jovanović 6, Racković 6, Popović 6 (od 55. minuta Todorović 6), A. Milović 6, Lukić 6, Gigović 6, Katana 6, Kajević 6, P. Milović 6, Mrdak 6,5. Trener: Konstantin Katana.