Druge lige Republike Srpske: Fudbaleri Romanije u derbiju grupe istok deklasirali Jedinstvo

BANjALUKA - Fudbaleri Romanije u derbiju 29. kola Druge lige Republike Srpske grupa istok deklasirali su Jedinstvo iz Brodca sa 5:0 i osigurali bar baraž za popunu prvoligaškog društva.

Iako imaju tri boda više od drugoplasiranog Veleža za ovjeru titule i direktan plasman u elitu Srpske potreban im je bar bod u posljednjem kolu, kada gostuju u Bileći kod Hercegovca, jer imaju lošiji međusobni skor od Nevesinjaca (a na njihovom terenu poraženi su sa 1:3, a kod kuće su slavili sa 3:2). Naravno, to je situacija samo u vezi sa terenom, a Paljani tek treba da saznaju odluku organa Fudbalskog saveza Republike Srpske kada je riječ o žalbi Veleža na nepropisno nastupanje fudbalera Romanije u jednoj od ranijih utakmica izabranika Sretka Vuksanovića.

Slom gostiju iz Brodca, koji su se dobro držali najavio je Strahinja Čvoro iz penala pred kraj prvog poluvremena. Igrači popularne “vučice” tu prednost su imali do 61. minuta, kada je Marko Blagojević duplirao prednost. Dva minuta kasnije Bogdan Simanić je pogodio za 3:0, a do kraja susreta u strijelce se još jednom upisao Marko Blagojević, ali i “rezervista” Petar Blagojević.

Iako je doživjelo visok poraz Jedinstvo i dalje može do baraža, ali mu je potrebna pobjeda u posljednjem kolu na svom terenu nad Guberom iz Srebrenice, ali i da Velež pred svojim navijačima ne pobijedi Ilićku 01 iz Brčkog. Pravi debakl u ovom kolu doživio je bivši prvoligaš Budućnost iz Pilice, koji je na gostovanju u Sokocu kod Glasinca 1936 poražen sa 1:8.

U grupi zapad povratnik u prvoligaškog društvo Borac iz Kozarske Dubice je na svom terenu pobijedio Crni Vrh iz Jaružana, a odluka o putniku u baraž pašće u posljednjem kolu, jer su i drugoplasirani BSK i trećeplasirana Gorica u ovom kolu zabilježili pobjede. Pred odlučujućih 90 minuta banjalučki “romantičari” imaju dva boda više od ekipe iz Šipova, tako da im je u posljednjem kolu na gostovanju kod Crnog Vrha dovoljan i bod, jer imaju bolji međusobni skor od Gorice (pobjeda na “Čairama” 2:0, remi u gostima, 0:0).

Parovi 30. kola, koje se igra u nedjelju, 4. juna, od 17.30 časova: grupa zapad: Proleter (T) - Sloga (T), Borac (Š) - Ukrina, Čelinac - Gorica, Brdo - Jedinstvo (Ž), Dubrave - Polet 1926, FSA Prijedor - Borac (KD), Crni Vrh - BSK, Progres - Sloga (S), grupa istok: Velež (N) - Ilićka 01, Vlasenica - Drina HE, Mladost (G) - Glasinac 1936, Budućnost (P) - Podrinje (T), Rudar 1925 - Proleter (D), Hercegovac - Romanija, Jedinstvo (BR) - Guber, Stakorina - Mladost (R).

PROLETER (T)  0 (0)

Strijelac: 1:0 V. Nježić u 52, 2:0 V. Nježić u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Gledalaca: 30.

Sudija: Dejan Radić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Remić, I. Nježić, Todorić (Sloga, Srbac), Aleksić (Proleter, Teslić).

Igrač utakmice: Vedran Nježić (Sloga, Srbac) 8.

SLOGA (SRBAC): Smiljanić 7, Cvijetić 6,5 (od 71. minuta Šarić -), V. Nježić 8, Karamehić 6,5 (od 76. minuta Aćić -), Todorić 7, I. Nježić 7, Šervel 7, R. Zelenac 7, Remić 7, G. Zelenac 7, Kondić 7. Trener: Slavko Vujić.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić 6, S. Kuzmanović 6, Jovanović 6, Popović 6, E. Osmić 6, M. Sekulić 6 (od 46. Minuta Vukmirović 6), T. Osmić 6, Aleksić 6, Nikolić 6, A. Sekulić 6, B. Kuzmanović 6. Trener: Darjan Grbić.

***

BSK           4 (2)

PROGRES 1 (1)

Strijelci: 1:0 Dojčinović u 24, 2:0 Dojčinović u 35, 2:1 Nikić u 45, 3:1 Dragoljić u 58, 4:1 Trninić u 90. minutu.

Stadion: “Čaire” u Banjaluci.

Gledalaca: 50.

Sudija: Bojan Džepina (Prijedor) 6,5.

Žuti karton: Mikić (BSK).

Igrač utakmice: Bojan Dojčinović (BSK) 8.

BSK: Ljubojević 6,5, Šteković 7, Milosavljević 7 (od 73. minuta Babić -), Jović 7, Trninić 7,5, Dojčinović 8 (od 86. minuta Lemić -), Trivan 7, Pušić 7 (od 59. minuta Rosić 7), Dragoljić 7,5, Gračanin 7, Mikić 7. Trener: Željko Vranješ.

PROGRES: Marković 6, Đuranović 6, Svjetlanović 6, Nikić 7, M. Budić 6, P. Budić 6, Vidović 6, Dukić 6, Glamočić - (od 15. minuta Vasiljević 6), Đukarić 6, Barišić 6. Trener: -

***

BORAC (KD)       3 (3)

CRNI VRH          1 (0)

Strijelci: 1:0 Pralica u 6, 2:0 Blagojević u 33, 3:0 Tomaš u 37, 3:1 Diljević u 70. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 400.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Kovačević, Pejičić, Blagojević, Gavrić (Borac, Kozarska Dubica), Amidžić, Milaković (Crni Vrh).

Igrač utakmice: Stefan Tomaš (Borac) 7,5.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Misimović 6,5, Bunić 7, Pejičić 7, Blagojević 7,5 (od 83. minuta Udovčić -), Tomaš 7,5, Kovačević 7 (od 68. minuta Lončar -), Hinestroza 7 (od 83. minuta Petraković -), Pekić 7 (od 60. minuta Dalić 7), Gavrić 7, Zec 7, Pralica 7,5 (od 60. minuta Jaćimović 7). Trener: Rade Drvenica.

CRNI VRH: Račić 6, Đukanović 6 (od 55. minuta Damjanić 6), Aulić 6, Šavija 6, Zelenika 6, Grabovac 6 (od 65. minuta Mizdrak -), Crnogaća 6 (od 55. minuta Diljević 7), Cvijetić 6 (od 46. minuta Subić 6), Rogić 6, Milaković 6, Amidžić 6 (od 80. minuta Stanković -). Trener: Dalibor Balaban.

***

POLET 1926               3 (2)

FSA PRIJEDOR        2 (0)

Strijelci: 1:0 Đekanović u 3, 2:0 B. Žarić u 25, 2:1 Rečević u 48, 3:1 B. Žarić iz penala u 73, 3:2 Crnobrnja u 75. minutu.

Stadion: Gradski u Brodu.

Gledalaca: 70.

Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor) 6,5.

Igrač utakmice: Boro Žarić (Polet 1926) 8.

POLET 1926: Vukičević 6, Đekanović 7,5, Đorđević 7 (od 67. minuta Milićević -), M. Grozdanić 7, Gligić 7 (od 89. minuta O. Žarić -), S. Grozdanić 7, P. Bardak 7 (od 85. minuta Teodosić -), B. Žarić 8, Lekić 7, Milošević 7, S. Bardak 7. Trener: Bojan Petrić.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6, Rečević 7, Paspalj 6,5, Golić 6,5, V. Mršić 6,5, Crnobrnja 7, Knežević 6,5, Stegić 6,5, Babić 6,5, M. Mršić 6,5, Tadić 6,5. Trener: Nenad Bašić.

***

JEDINSTVO (Ž)       5 (2)

DUBRAVE           3 (0)

Strijelci: 1:0 Petković u 7, 2:0 L. Nišić u 23, 3:0 Knežić u 58, 3:1 Tomičić u 66, 4:1 Erceg iz penala u 70, 4:2 Đogić (autogol) u 72, 4:3 Radosavac u 88, 5:3 Vranić-Budimović u 90. Minutu

Stadion: Sportski centar “Drago Kovačević” u Žeravici.

Gledalaca: 100.

Sudija: Milan Aleksić (Banjaluka) 6,5. Žuti kartoni: Vranić-Budimović, Behara, Knežić (Jedinstvo), Sanjicki, B. Kisin (Dubrave).

Igrač utakmice: Zoran Petković (Jedinstvo, Žeravica) 7,5.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Tajić 6, Đogić 5,5, Vranić-Budimović 7,5 (od 90+1. minuta Delibašić -), Knežić 7 (od 90+1. minuta Pivac -), Erceg 7,5, L. Nišić 7,5, Petković 7,5, Petrović 7, Behara 7, Hajdarević 7 (od 69. minuta Budimović -), Hamzić 7. Trener: Velimir Stojnić.

DUBRAVE: Hamzić 5,5, Lukajić 6, Sanjicki 6, Savanović 6, Šakić 6 (od 46. minuta Demo 6), Tomičić 7, Radosavac 7, Grujić 6 (od 65. minuta Nikić -), Šikuljak 6 (od 82. minuta Turanović -), B. Kisin 6,5, Malbašić 6. Trener: Siniša Đurić.

***

GORICA   2 (1)

BRDO                  1 (0)

Strijelci: 1:0 Peno u 1, 1:1 Kuridža u 54, 2:1 Sivonjić u 70. minutu.

Stadion: Gorice u Šipovu.

Sudija: Milan Radulović (Prnjavor) 6,5.

Žuti karton: Karupović (Brdo).

Igrač utakmice: Marinko Sivonjić (Gorica) 7,5.

GORICA: Ilić 6,5, Peno 7,5, Mitrić 7, Sakan 7, Sivonjić 7,5, Čišija 7, R. Jović – (od 11. minuta Šobić 7), Malinović 7 (od 85. minuta Mešić -), Džafer 7, Perak 7, M. Jović 7. Trener: Pero Ćirko.

BRDO: Vidović 6, Trkulja 6,5, Harambašić 6,5, Karupović 6,5, Isaković 6 (od 78. minuta Kadirić -), Miodragović 6,5, Sarhatlić 6,5, Kuridža 7 (od 78. minuta Petković -), Bundalo 6,5, Krneta 6 (od 78. minuta Vujatović -), Miljević 6,5. Trener: Goran Kecman.

***

UKRINA   1 (0)

ČELINAC         1 (0)

Strijelci: 0:1 Babić u 58, 1:1 Kvržić iz penala u 88. minutu.

Stadion: Sportski centar u Čečavi.

Sudija: Filip Sredojević (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Krminac, Knežević, Dubravac, Kutić (Čelinac).

Crveni karton: Slaven Đurić (Ukrina) u 71. minutu.

Igrač utakmice: Slaviša Kvržić (Ukrina).

UKRINA: Ninković 6,5, Kvržić 7, Kulaga 6,5, Hadžikadunić 6,5, Vučić 6,5, Radoja 6,5, Pejičić 6 (od 76. minuta Petrović -), Simić 6, Bosić 6, Đurić 5, Vasiljević 6,5. Trener: Milivoje Vidović.

ČELINAC: Jović 6,5, Rađenović 6,5, Amidžić 6,5, Dubravac 6,5, Jagodić 6 (od 46. minuta Bosančić 6), Jusić 6,5, Šikanić 6 (od 88. minuta Gavrić -), Bajić 6,5, Subić 6 (od 46. minuta Babić 7), Krminac 6,5, Knežević 6 (od 72. minuta Suvajac -). Trener: Danijel Peulić.

***

SLOGA (T)         5 (2)

BORAC (Š)        2 (1)

Strijelci: 0:1 Marčeta u 18, 1:1 Milinović u 31, 2:1 Milinović u 39, 3:1 Kuruzović u 74, 4:1 Kuruzović u 75, 4:2 Mićić u 88, 5:2 Kobas u 90+1. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Sudija: Duško Puvača (Novi Grad) 6,5.

Žuti kartoni: Milinović, Gaćeša, Marjanović, Tučić (Sloga, Trn), Mićić, Jaćimović, Marčeta, Blagojević (Borac, Šamac).

Crveni karton: Marijan Maslić (Borac, Šamac) u 72. minutu.

Igrač utakmice: Dorian Kuruzović (Sloga, Trn) 8.

SLOGA (TRN): Brkić 6, Grozdanić 7, Marjanović 7, Stanković 7 (od 58. minuta Ne. Jokanović 7), Kuruzović 8, Ni. Jokanović 7, Milinović 8 (od 73. minuta Kobas 7,5), Vuković 7, Telić 7, Tučić 7, Gaćeša 7 (od 81. minuta Marčetić -). Trener: Predrag Majkić.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 5, Nišić 6, Mićić 7, Jaćimović 6, Blagojević 6, Pavlović 6, Marčeta 7, Sjenčić 6 (od 71. minuta Maksimović -), Pupčević 6, Dakić 6 (od 73. minuta Stojičić -), Perić 6. Trener: Branko Pavlović.

***

MLADOST (R)   3 (1)

VELEŽ (N)                  5 (3)

Strijelci: 0:1 Drašković iz penala u 12, 0:2 S. Prodanović u 17, 0:3 Drašković u 34, 1:3 Spajić u 40, 1:4 S. Prodanović u 55, 1:5 S. Prodanović u 61, 2:5 Ćaćić u 76, 3:5 Planinčić u 85. minutu.

Stadion: SRC “9. januar” u Rogatici.

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Nešković, Nerić, Spajić (Mladost, Rogatica), Petković (Velež, Nevesinje).

Igrač utakmice: Sergej Prodanović (Velež, Nevesinje) 8,5.

MLADOST (ROGATICA): Kojić 5,5, Nešković 6, Ćaćić 6,5, Tomić 6, Spajić 6,5 (od 82. minuta Planinčić -), Miličević 6 (od 71. minuta Kušić -), Marijanović 6, Debelnogić 5,5, Popovac 5,5 (od 52. minuta Božović 5,5), Nerić 6, Nikolić 5,5 (od 52. minuta Obradović 5,5). Trener: Dragan Jovanović.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 7, Gutić 7, Popović 7 (od 63. minuta Pantić -), Petković 7, Vukosav 7, G. Prodanović 7, Kljakić 7, Repović 7 (od 79. minuta Radojičić -), Drašković 8, Radović 7 (od 63. minuta Jeremić -), S. Prodanović 8,5. Trener: Mijat Mišeljić.

***

GUBER                4 (1)

STAKORINA    2 (0)

Strijelci: 1:0 Petrović u 23, 1:1 Mrdak u 48, 2:1 A. Smajilović u 53, 2:2 Mrdak u 71, 3:2 Avramović u 69, 4:2 Petrović u 86. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Dačević, Nešković, Stjepanović (Stakorina).

Igrač utakmice: Predrag Petrović (Guber) 8.

GUBER: Bodiroga 7, Avramović 7,5, Jurošević 7, Petrović 8, A. Smajilović 7,5, Bogičević 7, Jašarević 7, Lemez 7, Kosanić 7, Grujičić 7 (od 57. minuta O. Smajilović 7), Čirak 7 (od 88. minuta Mujić -). Trener: Milorad Kosanić.

STAKORINA: Bojanović 6, Milovanović 6, Simović 6 (od 80. minuta Tomić –), Mrdak 7,5, Milović 6, Popović 6, R. Tadić 6, D. Tadić 6 (od 65. minuta Stjepanović -), Dačević 6, Jovanović 6 (od 40. minuta Gigović 6), Nešković 6 (od 80. minuta Todorović -). Trener: Radenko Kovačević.

***

ROMANIJA                5 (1)

JEDINSTVO (BR)      0 (0)

Strijelci: 1:0 Čvoro iz penala u 45, 2:0 M. Blagojević u 61, 3:0 Simanić u 63, 4:0 M. Blagojević u 70, 5:0 P. Blagojević u 87. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Gledalaca: 700.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Cicović (Romanija), Ružičić (Jedinstvo, Brodac).

Crveni kartoni: Marko Maljukan (Romanija) u 73. minutu, Dejan Vučić (Jedinstvo, Brodac) u 73. minutu.

Igrač utakmice: Marko Blagojević (Romanija) 8.

ROMANIJA: Lučić -, Jovanović 7, Koroman 7, Čvoro 7,5, Elek 7, Maljukan 5, Simanić 7,5 (od 75. minuta Đ. Stupar -), Lukić 7 (od 87. minuta Motika -), Cicović 7, M. Blagojević 8 (od 85. minuta P. Blagojević -), Košarac (od 87. minuta Trobok -). Trener: Sretko Vuksanović.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 5, Lukić 5, Gvozdenac 5, Stevanović 5, Račanović 5, Vučić 5, Ružičić 5, Vasilić 5 (od 66. minuta Šikuljak -), Dukić 5, Krsmanović 5, Mitrović 5 (od 75. minuta Jević -). Trener: Zoran Stajić.

***

PROLETER (D)  3 (3)

HERCEGOVAC  1 (1)

Strijelci: 1:0 Mrkajić u 29, 2:0 Odžaklić u 38, 2:1 Ilić u 43, 3:1 Odžaklić u 44. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Sudija: Nemanja Jovičić (Istočno Stari Grad) 6,5.

Igrač utakmice: Miljan Odžaklić (Proleter, Dvorovi) 8.

PROLETER (DVOROVI): Mitrović 7, Sekulić 7, Mrkajić 7,5, Vasić 7, N. Rakić 7, Matijević 7 (od 76. minuta Dupor -), Odžaklić 8, Lukić 7 (od 88. minuta Lalić -), Barjaktarević 7 (od 76. minuta Simić -), Gospavić 7, Maksimović 7 (od 76. minuta Magazin -). Trener: Dragan Matić.

HERCEGOVAC: Biberdžić 6 (od 51. minuta Milivojević 6), Ivković 6, Vujović 6, Starović 6,5, Dangubić 6,5, Vujović 6, Ilić 7, Jokanović 6, Kešeljević 6,5, Sudžum 6 (od 81. minuta Milivojević -), Komnenić 6,5. Trener: Rajko Milenić.

***

PODRINjE (T)   1 (0)

RUDAR 1925                 4 (0)

Strijelci: 0:1 Tojić u 50, 0:2 B. Cvijić u 57, 1:2 G. Aćimović u 61, 1:3 B. Cvijić u 78, 1:4 Tojić u 80. minutu.

Stadion: Podrinja u Tršiću.

Sudija: Igor Ilić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: D. Aćimović, Novaković, Matić (Podrinje, Tršić)

Igrač utakmice: Branislav Cvijić (Rudar 1925) 8.

PODRINjE (TRŠIĆ): Petrović 5,5, Krstić 5,5, Katić 5,5 (od 55. minuta Josipović 5,5), G. Aćimović 6,5, Matić 5,5, S. Aćimović 5,5, D. Aćimović 5,5, Krajšumović 5,5, Jovanović 5,5, Novaković 5,5, M. Aćimović 5,5. Trener: Milan Stevanović.

RUDAR 1925: Maksimović 7, Bumbić 7, Tojić 8, Arsenović 7, Đurić 7, B. Cvijić 8, Davidović 7, Ž. Marković 7, Stević 7, I. Marković 7, Koprivica 7. Trener: Goran Ljubojević.

***

GLASINAC 1936       8 (3)

BUDUĆNOST (P)       1 (0)

Strijelci: 1:0 Šuka u 10, 2:0 Šuka u 11, 3:0 Vitomir u 39, 4:0 Šuka u 47, 5:0 Škobo u 52, 6:0 Šuka u 64, 7:0 Radonja u 66, 8:0 L. Novosel u 69, 8:1 V. Ivanović u 80. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Gledalaca: 55

Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Šuka, Vuković (Glasinac), Milovanović, Savić (Budućnost, Pilica).

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Glasinac 1936) 9.

GLASINAC: Krunić 7, Vuković 7, Pajević 7 (od 56. minuta Marić 7), Deurić 7 (od 51. minuta S. Novosel 7), Vitomir 7,5 (od 46. minuta Radonja 7,5), Šuka 9, Škobo 7,5, Lizdek 7, Mi. Vujičić 7, Lončarević 7 (od 51. minuta Kapović 7), A. Pejanović 7 (od 46. minuta L. Novosel 7,5). Trener: Ognjen Kreštalica.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 5, Savić 5, Marković 5, Lukić 5, Ristić 5, Lazarević 5, P. Radić 5 (od 55. minuta Kulić 5), Josipović 5, V. Ivanović 5,5, Milovanović 5, Krezović - (od 22. minuta Pantić 5). Trener: Dalibor Krezović.

***

DRINA HE                  2 (0)

MLADOST (G)   0 (0)

Strijelci: 1:0 Sekulić u 72, 2:0 Damjanović u 86. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Sudija: Vladimir Bujak (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Pljevaljčić, Sekulić, Marković (Drina HE), Slijepčević, Šarenac, Goranović (Mladost, Gacko).

Igrač utakmice: Nebojša Sekulić (Drina HE) 7,5.

DRINA HE: Tomić 7, Ristivojević 7, Pljevaljčić 7 (od 65. minuta Sa. Lozo -), Stanojčić 7 (od 89. minuta Todorović -), Damjanović 7,5, Marković 7, Sekulić 7,5 (od 89. minuta Mandić -), Se. Lozo 7, Pejović 7 (od 87. minuta Sarić -), Grujić 7, Simić 7 (od 65. minuta Vrećo -). Trener: Jadranko Janjić.

MLADOST (GACKO): Miljanić 6, Avdalović 6, Mrković 6, Kandić 6, Šarenac 6, Slijepčević 6, Goranović 6 (od 84. minuta Zirojević -), Nikolić 6 (od 33. minuta Tepavčević 6), Pušara 6, Ćeranić 6, Sudžum 6. Trener: Veselin Slijepčević.

***

ILIĆKA 01      1 (1)

VLASENICA   0 (0)

Strijelac: 1:0 N. Todorović u 21. minutu.

Stadion: Gradski u Vlasenici.

Gledalaca: 90.

Sudija: Čedomir Milošević (Zvornik) 6,5.

Žuti karton: Tomić (Ilićka 01)

Igrač utakmice: Nemanja Todorović (Ilićka 01) 7.

ILIĆKA 01: Jeftić 6,5, Čelik 6,5, Topalović 6,5 (od 46. minuta Arsić 6,5, Omić 6,5, N. Todorović 7, Antunović 6,5, M. Krsmanović 6,5 (od 90. minuta Zimonjić -), Božić 6,5, Tomić 6,5, Krstić 6,5, Markanović 6,5 (od 46. minuta Stankić 6,5). Trener: Radivoje Nikolić.

VLASENICA: Drakulić 6, Petrović 6, Matić 6, Mitrović 6, N. Krsmanović 6 (od 66. minuta D. Todorović -), N. Kovačević 6, Zekić 6, Glišić 6, Tešić 6, Fehratović 6, M. Kovačević 6. Trener: Pavle Golijan.