Druge lige Republike Srpske: Fudbaleri iz Obilićeva protutnjali i kroz Čelinac

BANjALUKA - Fudbaleri jesenjeg šampiona Naprijeda u 16. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa zapad savladali su kao gosti u Čelincu istoimenog domaćina sa 2:0.

Ovom pobjedom do koje su došli pogocima Pere Miladinovića u 20. i Leontija - Luke Dragoljića u 52. minutu izabranici Nebojše Anđelića pobjegli su najbližem pratiocu Crnom Vrhu tri boda.

Naime ekipa iz Jaružana u ovom kolu poražena je na gostovanju u Brodu od Poleta 1926 sa ubjedljivih 1:4. Do ovog visokog trijumfa ekipa, koju sa klupe prevodi igrač-trener Boran Petrić, stigla je najviše zahvaljujući Huanu Kamilu Arijasu Moskveri, koji je sa dva gola u nastavku susreta pobjedu domaćina učinio znatno ubjedljivijom.

Ipak najubjedljiviju pobjedu u ovom kolu ostvarili su fudbaleri trnske Sloge, koji su na svom terenu savladali Progres iz Kneževa sa 9:0. Blistala su trojica novajlija iz Brazila, Da Silva Ivo Mindeš, Laserda Brajan Kevin da Silva i Oliveira Rikardo Souza, koji su postigli pet pogodaka, a het-trik u nastavku susreta upisao je i “rezervista” Stefan Trivan.

Fudbaleri Slobode iz Novog Grada i Tekstilca ponovo su, drugi put u četiri dana, igrali neriješeno. Poslije 1:1 u Derventi u odgođenoj utakmici prvog kola sada je na stadionu “Mlakve” bilo 0:0.

U grupi istok jesenji šampion Drina HE ostvarila je ubjedljivu pobjedu u Pilici, gdje savladala nekadašnjeg prvoligaša Budućnost sa 5:1. Pobjednik se mogao naslutiti već poslije prvog dijela susreta, koje su Višegrađani riješili u svoju korist i stigli do tri gola prednosti. Dvostruki strijelci u pobjedničkoj ekipi bili su Dalibor Damjanović i novajlija Južnokorejac Jeong Sang Von. Najbliži pratilac Drine Proleter iz Dvorova ostvario je minimalan trijumf u Donjem Crnjelovu, gdje je savladao Zadrugar sa 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Pavle Maletić već u sedmom minutu. Do drugog boda ove sezone došao je Rudar 1925 iz Ugljevika, koji je na svom terenu igrao neriješeno protiv Podrinja iz Janje (1:1).

U grupi istok tri susreta biće odigrana kasnije. Već danas će na scenu u Bileći Hercegovac i Jedinstvo iz Roćevića, dok su za 13. mart otkazani susreti: Jedinstvo (BR) - Stakorina i Glasinac 1936 - Guber.

Parovi 17. kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 9. i 10. marta: grupa zapad:

Sloboda (NG) - Čelinac, Tekstilac - FSA Prijedor, Gorica - Borac (Š), Proleter (T) - Sloga (S), Brdo - Dubrave, Jedinstvo (Ž) - Polet 1926, Crni Vrh - Sloga (T), Progres - Naprijed, grupa istok: Zadrugar (DC) - Jedinstvo (BR), Proleter (D) - Rudar 1925, Podrinje (J) - Glasinac 1936, Guber - Mladost (G), Vlasenica - Budućnost (P), Drina HE - Ilićka 01, Mladost (R) - Hercegovac, Jedinstvo (R) - Stakorina.

MLADOST (R)   0 (0)

Strijelac: 1:0 Arsić iz penala u 29. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Gledalaca: 120.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Bojić (Ilićka 01), Tomić, Ćaćić, predstavnik kluba Sokolović (Mladost, Rogatica).

Crveni kartoni: Miloš Krsmanović (Ilićka 01) u 90. minutu, Luka Bojat (Mladost, Rogatica) u 90. minutu.

Igrač utakmice: Milovan Arsić (Ilićka 01) 7.

ILIĆKA 01: Jeftić 6,5, Čelik 6,5 (od 69. minuta Dragić -), N. Antunović 6,5, Zimonjić 6,5, Stankić 6,5, Arsić 7, Krsmanović 5, Božić 6,5, Petrović 6,5 (od 80. minuta Todorović -), Bojić 6,5, G. Antunović 6,5 (od 73. minuta Todorović -). Trener: Radivoje Nikolić.

MLADOST (ROGATICA): Kojić 6,5, Milovanović 6, Elek 6, Maljukan 6,5, Tomić 6, Ćaćić 6,5, B. Marijanović 6,5, V. Marijanović 6,5 (od 84. minuta Bojat 5), Andrić 6 (od 62. minuta Janković -), Obradović 6,5, Božović 5. Trener: Dragan Jovanović.

****

BUDUĆNOST (P)        1 (0)

DRINA HE                   5 (3)

Strijelci: 0:1 Vulević u 32, 0:2 Sang Von u 39, 0:3 Damjanović u 44, 1:3 P. Radić u 62, 1:4 Damjanović u 63, 1:5 Sang Von u 75. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Gledalaca: 20.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 6,5.

Žuti kartoni: Ristić (Budućnost, Pilica), Ranitović (Drina HE).

Igrač utakmice: Jeong Sang Von (Drina HE) 8.

BUDUĆNOST (PILICA): Jokić 5,5 (od 56. minuta Simić 5,5), Radovanović 5,5, D. Marković 5,5, Milovanović 5,5, Lukić 5,5, Ristić 5,5, Pantić 5,5, P. Radić 6, Ivanović 5,5, Krezović 5,5, Cvjetinović 5,5. Trener: Dalibor Krezović.

DRINA HE: Nikić 7, Todorović 7, Tasić 7 (od 56. minuta Stanojčić 7), Pljevaljčić 7, Damjanović 8 (od 69. minuta Grujić -), B. Marković 7,5, Ćirković 7, Lozo 7 (od 74. minuta Terzić -), Sang Von 8, Vulević 7,5 (od 69. minuta Baranac -), Ranitović 7 (od 56. minuta Okuka 7). Trener: Dragan Vulević.

****

MLADOST (G)   0 (0)

VLASENICA             3 (1)

Strijelci: 0:1 Zekić u 39, 0:2 Vuković u 90+3, 0:3 Stupar u 90+5. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Gledalaca: 50.

Sudija: Dejan Popović (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Avdalović (Mladost, Gacko), Vuković, N. Kovačević (Vlasenica).

Igrač utakmice: Vanja Zekić (Vlasenica) 7,5.

MLADOST (GACKO): Šarović 5,5, Avdalović 5,5, Mrković 5,5, Kandić 5,5, Nerić 5,5 (od 74. minuta Žarković -), Elek 5,5 (od 84. minuta Sudžum -), Nikolić 5, Pušara 5,5, Stajić 5,5 (od 46. minuta Goranović 5,5), Mastilović 5,5, Šarenac 5,5 (od 46. minuta Antelj 5,5). Trener: Željko Popović.

VLASENICA: Drakulić 7, Mijatović 7, Vidaković 7, Matić 7 (od 80. minuta Erdelić -), Vuković 7,5, Zekić 7,5 (od 67. minuta D. Janjušević -), N. Kovačević 7,5, Stupar 7, Tomić 7, Gadžunović 7, M. Janjušević 7. Trener: Pavle Golijan.

***

RUDAR 1925                 1 (0)

PODRINjE (J)    1(1)

Strijelci: 0:1 Alić iz penala u 31, 1:1 Papić (autogol) u 51. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 150.

Sudija: Radoš Mihajlović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Stević, Bumbić (Rudar 1925), Alić (Podrinje, Janja).

Igrač utakmice: Adel Alić (Podrinje, Janja) 7.

RUDAR 1925: Jakovljević 6,5, Bumbić 6,5, M. Lazić 6,5, N. Cvijić 6,5 (od 46. minuta Arsenović 6,5), Gajić 6,5 (od 73. minuta Vidaković -), B. Cvijić 6,5, Davidović 6,5, Gvozdenac 6,5, Stević 6,5, Jović 6,5 (od 90. minuta Radovanović -), Koprivica 6,5 (od 90. minuta C. Lazić -). Trener: Boris Panić.

PODRINjE (JANjA): Papić 6, Jovanović 6,5, Nasufović 6,5, Mehanović 6,5 (od 83. minuta Stojanović -), Perković 6,5, Maksimović 6,5 (od 36. minuta Vuković 6,5), Mehmedović 6,5 (od 83. minuta Arifović -), Alić 7, Stankić 6,5 (od 88. minuta Ibrašimović -), Stevanović 6,5 (od 88. minuta Jašarević -), Mitrović 6,5. Trener: Nebojša Gligić.

***

ZADRUGAR (DC) 0 (0)

PROLETER (D)  1 (1)

Strijelac: 0:1 Maletić u 7. minutu.

Stadion: “Bunkovača” u Donjem Crnjelovu.

Gledalaca: 250.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Marković, Đokić, Karaman (Zadrugar, Donje Crnjelovo), Maletić (Proleter, Dvorovi).

Igrač utakmice: Pavle Maletić (Proleter, Dvorovi) 7.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): I. Vuković 6,5 (od 44. minuta Maksimović 6,5), Marković 6,5, K. Vuković 6,5, Đokić 6,5, Mitrović 6, Matović 6, Stevanović 6,5, Kalajdžić 6, Karaman 6,5, Jolović 6, Simić 6 (od 62. minuta Todorović -). Trener: Velibor Vujić.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan 6,5, Grujičić 6,5 (od 77. minuta Pavlović -, od 89. minuta Matijević -), Mrkajić 6,5, Vasić 6,5, Rakić 6,5, Lukić 6,5, Lakić 6,5, Magazin 6,5 (od 62. minuta Sekulić -), Ilić 6,5, Klasanović 6,5, Maletić 7. Trener: Dragan Matić.

***

ČELINAC         0 (0)

NAPRIJED        2 (1)

Strijelci: 0:1 Miladinović u 20, 0:2 Dragoljić iz penala u 52. minutu.

Stadion: Čelinca u Čelincu.

Sudija: Nikola Garić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Knežević. Rulić, Tomić, Bajić (Čelinac), Miladinović, Bundalo (Naprijed).

Igrač utakmice: Pero Miladinović (Naprijed) 7,5.

ČELINAC: Jović 6, Rulić 6, Materić 6, Babić 6, Knežević 6 (od 46. minuta Jusić 6), Tomić 6, Suvajac 6 (od 82. minuta Gavrić -), Krminac 6, Trivić 6 (od 66. minuta Džombić -), Bajić 6, Bojić 6 (od 66. minuta Orašanin -). Trener: Dalibor Teinović.

NAPRIJED: Dobrijević 7, Miladinović 7,5, Bundalo 7, Ljubičić 7 (od 88. minuta Popović -), Grujić 7 (od 82. minuta Bojinović -), Hadžić 7 (od 75. minuta Trninić -), Šupić 7, Kremenović 7, Dragoljić 7,5 (od 88. minuta Vidimlić -), Janjić 7, Radić 7. Trener: Nebojša Anđelić.

***

SLOGA (T)         9 (3)

PROGRES 0 (0)

Strijelci: 1:0 Đukanović u 9, 2:0 Mendeš u 13, 3:0 Mendeš u 41, 4:0 Da Silva u 58, 5:0 Souza u 66, 6:0 Trivan u 69, 7:0 Da Silva u 76, 8:0 Trivan u 85, 9:0 Trivan u 90+1. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti karton: Arapović (Sloga, Trn).

Igrač utakmice: Stefan Trivan (Sloga, Trn) 8,5.

SLOGA (TRN): Delić -, Grozdanić 7 (od 56. minuta Šarić 7), Pilipović 7, Da Silva 8, Mendeš 8 (od 73. minuta Jojić -), Souza 7,5 (od 82. minuta Arapović -), Ivić 7 (od 73. minuta Miljević -), Savatić 7 (od 56. minuta Trivan 8,5), Tomičić 7, Mikić 7, Đukanović 7,5. Trener: Milenko Petrović.

PROGRES: D. Marjanović 5, Halaba 5, Barišić 5, Glamočić 5 (od 58. minuta S. Đukarić -), Kahrić 5, Vučić 5, M. Budić 5, P. Budić 5, S. Marjanović 5, Ž. Đukarić 5, Marić 5 (od 79. minuta Đuranović -). Trener: Stefan Marković.

***

POLET 1926      4 (2)

CRNI VRH         1 (1)

Strijelci: 1:0 Palasios u 5, 2:0 S. Grozdanić u 14, 2:1 Zelenika u 32, 3:1 Arijas u 49, 4.1 Arijas u 70. minutu.

Stadion: Gradski u Brodu.

Gledalaca: 300.

Sudija: Milan Garić (Polet 1926).

Žuti kartoni: S. Grozdanić, Petrić (Polet 1926), Kukić (Crni Vrh).

Igrač utakmice: Huan Kamilo Arijas Moskvera (Polet 1926) 8.

POLET 1926: Pamplona 7, Pejičić 7, Petrić 7, M. Grozdanić 7, S. Grozdanić 7,5 (od 85. minuta Đekanović -), Palasios 7,5, Lekić 7, Arijas 8, Marinković 7 (od 76. minuta Žarić -), Jovičić 7, Tomičević 7 (od 53. minuta Tešanović 7). Trener: Bojan Petrić.

CRNI VRH: Radetić 5,5, Savičić 5,5, Šavija 5,5, Damjanić 5,5, Subić 5,5 (od 66. minuta Vukosavljević -), Zelenika 6, Grujić 5,5, Ćoćkalo 5,5 (od 31. minuta Cvijetić -), Arežina 5,5, Kukić 5,5, Petrović 5,5. Trener: Predrag Tatić.

***

DUBRAVE           3 (0)

JEDINSTVO (Ž)        1 (1)

Strijelci: 0:1 Ćetojević u 25, 1:1 Tatić u 59, 2:1 Malbašić iz penala u 62, 3:1 M. Demo u 87. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Gledalaca: 180.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5,

Žuti kartoni: D. Kisin, Tatić. Budimlić (Dubrave), Petković, Đogić, Knežić, Gavrić, Jarić, Erceg (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Dejan Tatić (Dubrave) 7,5.

DUBRAVE: Drinić 7, D. Kisin 7, Budimlić 7 (od 73. minuta F. Nikić -), Hadžialagić 7, Vučinić 7, Tatić 7,5, Sikimić 7, Bencuz 6,5 (od 46. minuta M. Demo 7,5, od 89. minuta Šikuljak -), Malbašić 7,5, Malešević 6,5 (od 46. minuta Krvgić 7), M. Nikić 7 (od 73. minuta V. Kisin -). Trener: Igor Miljević.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vojvodić 6, Jarić 6, Đogić 6, Šakotić 6 (od 86. minuta Vranić-Budimović -), Hamzić 6, Knežić 6 (od 67- minuta Galić -), Erceg 6, Gavrić 6 (od 62. minuta Budimović -), Diljević 6, Petković 6, Ćetojević 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

***

SLOGA (S)         0 (0)

BRDO                  2 (1)

Strijelci: 0:1 Harambašić u 43, 0:2 Isaković u 77. minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Gledalaca: 40.

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Grbić, Remić, R. Zelenac, G. Zelenac, Šervel, Zukanović (Sloga, Srbac), M. Trkulja, D. Trkulja, Mijić (Brdo).

Crveni karton: Igor Nježić (Sloga, Srbac) u 90+2. minutu.

Igrač utakmice: Haris Harambašić (Brdo) 7,5.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6,, Zukanović 6, Grbić 6, V. Nježić 6, I. Nježić 6, Šervel 7, Đaković 6, R. Zelenac 6, Remić 6 (od 80. minuta Perić -), G. Zelenac 6 (od 71. minuta Aćić -), Bjelonić 6 (od 46. minuta Vajukić 6). Trener: Slavko Vujić.

BRDO: Vidović 7, M. Trkulja 7 (od 78. minuta Karagić -), Harambašić 7,5, Karupović 7, Isaković 7 (od 83. minuta Behlić -), Miodragović 7, Stević 7 (od 83. minuta D. Trkulja -), Marmat 7 (od 65. minuta Mijić -), Bundalo 7, Miljević 7, Dedić 7. Trener: Mirza Alkić.

Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Sjenčić, Jaćimović, Arsenić, Marčeta, Bijelić (Borac, Šamac), M. Ristić, Nikolić (Proleter, Teslić).

Igrač utakmice: Petar Marčeta (Borac, Šamac) 7.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6,5, Petrović 6,5, Jaćimović 6,5, Popović 6,5 (od 83. minuta N. Bogdanović -), Blagojević 6,5, Marčeta 6,5, Dakić 6,5 (od 75. minuta Đurić -), Sjenčić 6,5, Arsenić 6,5 (od 88. minuta S. Bogdanović -), Mitrović 6,5, Bijelić 6,5. Trener: Milorad Ilišković.

PROLETER (TESLIĆ): N. Ristić 6, Đukarić 6, M. Ristić 6, Nikolić 6,5, Osmić 6, Radešić 6,5, Stanković 6, Simić 6 (od 79. minuta Ostojić -), S. Kuzmanović 6,5, Sekulić 6, B. Kuzmanović 6,5 (od 79. minuta Aleksić -). Trener: Darjan Grbić.

***

FSA PRIJEDOR        2 (2)

GORICA            2 (0)

Strijelci: 1:0 Stojić u 27, 2:0 Marinović u 40, 2:1 Peno u 48, 2:2 Malinović u 58. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Gledalaca: 60.

Sudija: Milan Radulović (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Stegić, Marinović (FSA Prijedor), Malinović, Sakan, Grahovac (Gorica).

Crveni karton: Slobodan Vujičić (FSA Prijedor) u 89. minutu.

Igrač utakmice: Stanko Malinović (Gorica) 7.

FSA PRIJEDOR: Zmijanjac 6,5, Rečević 6,5, Rudak 6,5, Marinović 6,5, Stojić 6,5 (od 76. minuta Drljača -), Knežević 6,5, Crnobrnja 6,5, Stegić 6,5, Milinković 6,5 (od 76. minuta Vujičić 5), Dobrijević 6,5 (od 50. minuta Krneta -), Mršić 6,5. Trener: Nenad Bašić.

GORICA: Ilić 6,5, Peno 7, Gračanin 6,5, Mitrić 6,5, Sakan - (od 25. minuta Prole 6,5, od 83. minuta Jovičić -), Pastir 6,5 (od 83. minuta Šobić -), Malinović 7, Jakešević 6,5, Grahovac 6,5, Jović - (od 12. minuta Mešić 6,5), Vučković 6,5. Trener: Duško Sakan.

***

SLOBODA (NG) 0

TEKSTILAC              0

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu) 6,5.

Žuti kartoni: Vujanović, Grošić, predstavnik kluba Bosančić (Sloboda, Novi Grad), Duspara, Slijepčević, Stupar, Trninić (Tekstilac).

Igrač utakmice: Neven Plisnić (Tekstilac) 6,5.

SLOBODA (NOVI GRAD): Fajković 6,5, Vejnović 6,5, Vujanović 6, Ratković 6, Pavić 6,5, Bokan 6, Vučen 6,5, Grošić 6 (od 61. minuta Milaković -), Dalić 6,5, Zec 6, Pralica 6. Trener -.

TEKSTILAC: Plisnić 6,5, N. Stupar 6,5, Trninić 6,5, Babić 6, Komljenović 6, Savić 6,5, Duspara 6, Slijepčević 6, Ignjić 6, Hamzić 6,5, Knežević 6. (od 60. minuta Aleksić 6). Trener: Vladanko Komlenović.