Druge lige Republike Srpske: Fudbaleri Crnog vrha poraženi od Borca od Šamcu

Darko Pašagić

BANjALUKA – Drugoplasirana ekipa Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, Crni vrh iz Jaružana poražen je u 14. kolu na gostovanju u Šamcu od Borca sa minimalnih 0:1.

Jedini pogodak u tvrdoj i borbenoj utakmici još u sedmom minutu postigao je Nikola Mitrović. Poraz najbližeg pratioca iskoristio je lider, banjalučki Naprijed koji je na gostovanju u Dubravama, kod istoimenog domaćina, igrao neriješeno 0:0, tako da poslije ovog kola ima dva boda prednosti u odnosu na ekipu iz Jaružana.

Srbačka Sloga je na svom Gradskom stadionu deklasirala pretposljednji Progres iz Kneževa sa 9:0, a blistao je trostruki strijelac Goran Zelenac, dok je rezervista Jovan Remić postigao dva pogotka.

Fudbaleri Slobode nastavili su da rasprodaju ugled kluba sa stadiona “Mlakve”, jer su doživjeli i deveti uzastopni poraz. Ovog puta cijelom plijenu sa gostovanja radovali su igrači Brda iz Hambarina, koji su slavili sa 5:1. Priliku za popravni Novograđani će imati već sutra kada u odgođenoj utakmici trećeg kola dočekuju FSA Prijedor.

U grupi istok lider Drina HE iz Višegrada bio je nemilosrdan na gostovanju u Ugljeviku gdje je savladao Rudar 1925 sa 8:1. Po dva gola dali su Nebojša Sekulić, Dalibor Damjanović i Nikola Baranac, a po jednom su se u strijelce upisali Bojan Marković i Luka Vulević.

Najbliži pratilac Višegrađana Proleter iz Dvorova uspio je na jedvite jade kao domaćin da savlada Guber sa 3:2. Gosti iz Srebrenice sa dva gola Nemanje Kosanića već poslije 17 minuta vodili su sa 2:0, ali su onda na scenu stupila braća Rakić. Stefan je u 51. iz penala smanjio na 1:2, a samo šest minuta kasnije drugim golom je izjednačio, a onda je u 81. minutu bio precizan i Nemanja i donio tri boda drugoligašu iz Dvorova.

Parovi 14. kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 18. i 19. novembra: grupa zapad: Čelinac – Sloga (T), Naprijed – Polet 1926, Progres – Dubrave, Crni vrh – Sloga (S), Jedinstvo (Ž) – Borac (Š), Brdo - FSA Prijedor, Proleter (T) – Sloboda (NG), Gorica – Tekstilac, grupa istok: Jedinstvo (BR) – Hercegovac, Stakorina – Ilićka 01, Jedinstvo (R) – Budućnost (P), Mladost (R) – Mladost (G), Drina HE – Glasinac 1936, Vlasenica – Rudar 1925, Guber – Zadrugar (DC), Podrinje (J) – Proleter (D).

ČELINAC         1 (1)

Strijelci: 0:1 Babić u 7, 1:1 Malinović u 14, 2:1 Jović u 18. minutu.

Stadion: Gorice u Šipovu.

Gledalaca: 250.

Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor) 7

Igrač utakmice: Stanko Malinović (Gorica) 7,5.

GORICA: Ilić 6,5, Peno 7, Gračanin 7, Sakan 7, Sivonjić 7, Pastir 6,5 (od 72. minuta Dojčinović -), Malinović 7,5, Perak 7, Jakšić 7, Jović 7,5, Mešić 7. Trener: Duško Sakan.

ČELINAC: Jović 6, Džombić 6 (od 75. minuta Gavrić -), Materić 6,5, Babić 7, Amidžić 6,5, Dubravac 6,5, Bajić 6,5, Tomić 6,5, Suvajac 6,5, Jagodić 6,5, Vuković 6,5. Trener: Dalibor Teinović.

***

TEKSTILAC              3 (2)

PROLETER (T) 1 (0)

Strijelci: 1:0 Radešić (autogol) u 7, 2:0 Santos iz penala u 42, 3:0 Mariaga u 56, 3:1 Đukarić u 67. minutu.

Stadion: Gradski u Derventi.

Gledalaca: 100.

Sudija: Bojan Tomić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Tadić, Marić (Tekstilac), Nikolić, Ristić (Proleter, Teslić).

Igrač utakmice: Danilo Ignjić (Tekstilac) 7.

TEKSTILAC: Blagojević 7, Marić 7, Da Silva 7, Tadić 6,5 (od 70. minuta Mitrović -), Trivan 7 (od 88. minuta Aleksić -), Dragoljić 6,5 (od 70. minuta Slijepčević -), Ignjić 7, Simić 7, Sedlar 7, Mariaga 7, Santos 7. Trener: Dejan Pijetlović.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić 6, Đukarić 6,5, Ristić 5,5, Nikolić 5,5, Osmić 5,5 (od 88. minuta Pavlović -), Aleksić 5 (od 63. minuta Vukmirović -), Radešić 5 (od 77. minuta Sekulić -), Stanković 5,5, Simić 5 (od 63. minuta Karabegović -), S. Kuzmanović 5,5, B. Kuzmanović 5,5 (od 88. minuta Babić -). Trener: Darjan Grbić.

***

SLOBODA (NG) 1 (1)

BRDO                            5 (2)

Strijelci: 0:1 Karajica u 29, 0:2 Miodragović u 37, 1:2 Ekić u 45, 1:3 Miodragović u 55, 1:4 Vujatović u 57, 1:5 Vojniković u 90. Minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 80.

Sudija: Borislav Radić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Bokan (Sloboda, Mrkonjić Grad), Isaković, Marmat, Babić (Brdo).

Igrač utakmice: Zoran Miodragović (Brdo) 8.

SLOBODA (NOVI GRAD): Blanuša 5, Bokan 5, Makivić 5, Ivetić 5, Vujanović 5, Majkić 5, Selimagić 5, Milaković 5, Ekić 6, Asenso 5, Aldabe 5. Trener: Mladen Zgonjanin.

BRDO: Babić 6,5, Trkulja 7 (od 80. minuta Krivdić -), Harambašić 7 (od 68. minuta Stupar -), Vujatović 7,5, Isaković 7 (od 68. minuta Behlić -), Miodragović 8 (od 80. minuta Ž. Kuridža -), Marmat 7, Bundalo 7, Miljević 7 (od 61. minuta Vojniković 7,5), Dedić 7, Karajica 7,5. Trener: Mirza Alkić.

***

FSA PRIJEDOR        1 (0)

JEDINSTVO (Ž)        2 (0)

Strijelci: 1:0 Stegić  u 60, 1:1 Šakotić u 75, 1:2 Hajdarević u 88. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Gledalaca: 30.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Stegić, Sadžak, Golić, Stojić, B. Mikić (FSA Prijedor).

Crveni karton: Stefan Stojić (FSA Prijedor) u 89. minutu.

Igrač utakmice: Đorđe Šakotić (Jedinstvo, Žeravica) 7,5.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6, Rudak 6, Golić 6, Sadžak 6, Marinović 6, B. Mikić 6 (od 84. minuta Pavlović -), V. Mršić 6, Knežević 6 (od 78. minuta Milinković -), Stojić 6, Stegić 7, M. Mršić 6. Trener: Nenad Bašić.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vojvodić 6,5, Đogić 7, Vranić-Budimović 6,5 (od 66. minuta Gavrić -), Hamzić 7, Šakotić 7,5 (od 89. minuta Delibašić -), Budimović 7, Babić 6,5 (od 70. minuta Hajdarević 7,5), Erceg 7, Diljević 7, Petković 7, Ćetojević 7. Trener: Velimir Stojnić.

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Nišić, Blagojević, Bijelić, Petrović (Borac, Šamac), Arežina, Kukić (Crni vrh).

Igrač utakmice: Nikola Mitrović (Borac, Šamac) 7,5.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 7, Nišić 7 (od 84. minuta Pupčević -), Petrović 7, Jaćimović 7, Popović 7, Ignjatović 7, Blagojević 6,5 (od 57. minuta Arsenić 6,5), Marčeta 7, Dakić 6,5 (od 70. minuta Majić -), Mitrović 7,5, Bijelić 7. Trener: -

CRNI VRH: Račić 6,5, Šavija 6, Damjanić 6,5, Subić 6,5, Zelenika 6, Grujić 6, Arežina 6, Kukić 6 (od 88. minuta Brdan -), Milaković 6 (od 85. minuta Rogić -), Grabovac 6, Vukosavljević 6,5. Trener: Predrag Tatić.

***

SLOGA (S)         9 (4)

PROGRES 0

Strijelci: 1:0 Šervel u 7, 2:0 G. Zelenac u 23, 3:0 G. Zelenac u 27, 4:0 Travar u 38, 5:0 Remić u 63, 6:0 G. Zelenac u 64, 7:0 Remić u 66, 8:0 V. Nježić u 81, 9:0 Jokanović u 83. minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti karton: Cvijetić (Sloga, Srbac).

Igrač utakmice: Goran Zelenac (Sloga, Srbac) 8,5.

SLOGA (SRBAC): Dabić -, Zec 7 (od 60. minuta Grbić 7), Šarić 7 (od 60. minuta Bundalo 7), Cvijetić 7 (od 65. minuta Jokanović 7), V. Nježić 7,5, Karamehić 7, I. Nježić 7, Šervel 7,5 (od 35. minuta Remić 8), Travar 7,5, G. Zelenac 8,5 (od 65. minuta Aćić -), Kondić 7. Trener: Slavko Vujić.

PROGRES: Marković 5, Stojanović 5 (od 35. minuta Lj. Đuranović 5), Halaba 5, Glamočić 5, Nikić 5, M. Budić 5, P. Budić 5, Vasiljević 5, Đukarić 5, M. Đuranović 5, Veleušić 5. Trener: -

***

DUBRAVE 0

NAPRIJED        0

Stadion: Dubrava u Dubravama,

Sudija: Dejan Radić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Brkić, Miladinović, Šupić (Naprijed).

Igrač utakmice: Adis Hamzić (Dubrave).

DUBRAVE: Hamzić 7, D. Kisin 6,5, Velagić - (od 16. minuta Nikić 6), Hadžialagić 6,5, Timarac 6,5, Kvrgić 6 (od 70. minuta Malešević -), Matić 6,5, V. Kisin 6,5 (od 90+2. minuta Turanović -), Sikimić 6 (od 70. minuta Popović -), Šikuljak 6,5, Malbašić 6 (od 90+2. minuta Glamočić -). Trener: Igor Miljević.

NAPRIJED: Dobrijević 7, Kremenović 6,5, Miladinović 6,5, Dakić 6 (od 75. minuta Kobas -), Grujić 6,5, Radoja 6,5, Šupić 6,5, Janjić 6,5, Trninić 6,5, Brkić 6,5, Ljubičić 6,5. Trener: Nebojša Anđelić.

***

POLET 1926      0

SLOGA (T)         0

Stadion: Gradski u Brodu.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: Marinković, Bardak, Pejičić (Polet 1926), Pilipović (Sloga, Trn).

Igrač utakmice: Luka Delić (Sloga, Trn) 6.

POLET 1926: Pamplona 6, Pejičić 6, M. Grozdanić 6, S. Grozdanić 6, Kostadinović 6, Mišić 6, Lekić 6, Milošević 6, Tores 6, Marinković 6, Bardak 6. Trener: -.

SLOGA (TRN): Delić 6, Grozdanić 6, Marjanović 6, Janković 6, Golić 6, Jokanović 6, Savatić 6, Vuković 6 (od 78. minuta Blagojević -), Pilipović 6, Tomičić 6, Gaćeša 6 (od 69. minuta Savanović -). Trener: Predrag Majkić.

***

PODRINjE (J)    2 (0)

JEDINSTVO (BR)       0 (0)

Strijelac: 1:0 Jahić u 62, 2:0 Jahić u 90+2. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 200.

Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Arifović, Alić, Jahić, Krajišnik, Sušić (Podrinje, Janja), Kalajdžić, Lukić, Perković (Jedinstvo, Brodac).

Igrač utakmice: Adel Jahić (Podrinje, Janja) 8.

PODRINjE (JANjA): Ružić 7, Jovanović 7, Sušić 7, Jovičić 7 (od 65. minuta Mehanović -), Mehmedović 7 (od 83. minuta Ibrašimović -), Jahić 8, Arifović – (od 22. minuta Nasufović 7), Ragipović 7 (od 83. minuta Ragipović -), Stankić 7 (od 83. minuta Vuković -), Alić 7, Marović 7. Trener: Nebojša Gligić.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 6, Vasilić 6, Račanović 6, Perković 6, Pavlović 6 (od 81. minuta Blagojević -), Lukić 6, Kalajdžić 6, Jovanović – (od 18. minuta Ružičić 6), Krsmanović 6, Lazić 6, Marić 6. Trener: Zoran Stajić.

***

PROLETER (D)  3 (0)

GUBER                          2 (2)

Strijelci: 0:1 Kosanić u 7, 0:2 Kosanić u 17, 1:2 S. Rakić iz penala u 51, 2:2 S. Rakić u 57, 3:2 N. Rakić u 81. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Sudija: Marko Lazarević (Čelopek) 6,5.

Žuti kartoni: Dupor (Proleter, Dvorovi), Avramović, Jašarević, Novaković (Guber).

Igrač utakmice: Stefan Rakić (Proleter, Dvorovi) 8.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan 7, Sekulić 7, Bunjevac 7, Mojić 7, Vasić 7, N. Rakić 7,5, S. Rakić 8, Magazin 7 (od 90+2. minuta Matijević -), Barjaktarević 7 (od 68. minuta Dupor -), Lukić 7, Klasanović 7. Trener: Dragan Matić.

GUBER: Bodiroga 6,5, Novaković 6,5, Avramović 6,5, Marinković 6,5, Petrović 6,5, Bogičević 6,5, Jašarević 6,5, Lemez 6,5, Kosanić 7,5, Grujičić 6,5, Gvozdenović 6,5. Trener: Davor Krsmanović.

***

ZADRUGAR (DC) 1 (0)

VLASENICA             0 (0)

Strijelac: 1:0 Matović u 64. minutu.

Stadion: “Bunkovača” u Donjem Crnjelovu.

Gledalaca: 70,

Sudija: Darko Kusmuk (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Pavić, Matović, Vičić, Karaman (Zadrugar, Donje Crnjelovo), Mijatović, Petrović, Stupa, N. Kovačević (Vlasenica).

Crveni karton: Slađan Stupar (Vlasenica) u 754. minutu.

Igrač utakmice: Nemanja Matović (Zadrugar, Donje Crnjelovo) 7.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): M. Đokić 6,5, Odžaklić 6,5 (od 75. minuta Mario Maksimović -), Matović 7, Bajić 6,5, A. Đokić 6,5 (od 59. minuta Vičić 6,5), Mitrović 6,5, Pavić 6,5, Marko Maksimović 6,5, Vuković 6,5, Karaman 6,5, Jolović 6,5. Trener: Velibor Vujić.

VLASENICA: Drakulić 6,5, Tomić 6, Vuković 6,5, Mijatović 6,5, Gajić 6 (od 84. minuta Vasković -), Mitrović 6,5, Petrović 6, N. Kovačević 6,5, Stupar 6, Gadžunović 6, M. Kovačević 6,5. Trener: Pavle Golijan.

***

RUDAR 1925       1 (0)

DRINA HE         8 (3)

Strijelci: 0:1 Marković u 4, 0:2 Sekulić u 30, 0:3 Damjanović u 32, 0:4 Vulević u 51, 0:5 Damjanović u 54, 0:6 Baranac u 56, 0:7 Sekulić u 64, 1:7 B. Cvijić u 67, 1:8 Baranac u 86. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 10.

Sudija: Luka Kovačević (Foča) 6,5.

Žuti kartoni: Jović (Rudar 1925), Eduardo (Drina HE).

Igrač utakmice: Dalibor Damjanović (Drina HE) 8.

RUDAR 1925: Stevanović 5, Božić 5, Cvijetinović 5 (od 60. minuta Đurić 5), N. Cvijić 5, Mićo Gajić 5, B. Cvijić 5,5, Vidaković 5, Jović 5, Stević 5, Marković 5, Radovanović 5 (od 46. minuta Lazić 5). Trener: Boris Panić.

DRINA HE: Vilaret 7 (od 56. minuta Gagović 7), Todorović 7, Ristivojević 7, Pljevaljčić 7, Damjanović 8 (od 56. minuta Meurer 7), Marković 7,5, Sekulić 8, Okuka 7, Leonardo 7, Grujić 7 (od 53. minuta Baranac 8), Vulević 7,5 (od 53. minuta Eduardo 7). Trener: Dragan Vulević.

***

GLASINAC 1936       3 (0)

MLADOST (R)   0 (0)

Strijelci: 1:0 Šuka u 47, 2:0 L. Novosel u 59, 3:0 Šuka u 86. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Sudija: Ljubomir Gajić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Šuka, Čortan (Glasinac), Nešković, Milovanović, Mihajlović (Mladost, Rogatica)

Crveni karton: Dejan Božović (Mladost, Rogatica) u 67. minutu, Ratko Nešković (Mladost, Rogatica) u 89. minutu.

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Glasinac 1936) 8.

GLASINAC 1936: Krunić -, Čortan 7, Marić 7 (od 69. minuta Vuković -), Pajević 7, L. Novosel 7,5, Škobo 7, Šuka 8, Lizdek 7, Mi. Vujičić 7, Lončarević 7 (od 74. minuta Ćirjanić -), A. Pejanović 7. Trener: Mladen Ćirjanić.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 6, Nešković 6 (od 69. minuta Kušić -), Elek 6, Maljukan 6, Tomić 6 (od 56. minuta B. Marijanović 6), Ćaćić 6, V. Marijanović 6, Popovac 6, Obradović 6 (od 56. minuta Mihajlović 6), Božović 6, Milovanović 6. Trener: Dragan Jovanović.

***

MLADOST (G)   3 (2)

JEDINSTVO (R)         1 (1)

Strijelci: 0:1 Damjanović u 21, 1:1 Elek u 30, 2:1 Ćeranić iz penala u 32, 3:1 Sudžum u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Gledalaca: 20.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 6,5.

Žuti kartoni: Avdalović, Slijepčević, Elek, Mrković, Simunović, Nerić (Mladost, Gacko), Blagojević, Rosić (Jedinstvo, Roćević).

Igrač utakmice: Velibor Elek (Mladost, Gacko) 7,5.

MLADOST (GACKO): Miljanić 7, Avdalović 7 (od 80. minuta Krstojević -), Stajić 7, Mrković 7, Lozo 7, Nerić 7 (od 90+1. minuta Kandić -), Elek 7,5, Nikolić 7, Ćeranić 7,5 (od 86. minuta Sudžum -), Pušara 7, Slijepčević 7. Trener: Željko Popović.

JEDINSTVO (ROĆEVIĆ): Bogičević 6, Dan. Pisić 6, Mih. Pisić 6, Mičić 6, Rosić 6, Blagojević 6, Kostić 6, Drašković 6, Milošević 6, Milj. Pisić 6, Damjanović 6,5. Trener: Goran Škiljević.

***

BUDUĆNOST (P)       3 (2)

STAKORINA              4 (3)

Strijelci: 0:1 B. Lukić u 8, 0:2 B. Lukić u 17, 1:2 P. Radić u 27, 2:2 P. Radić u 34, 2:3 A. Milović iz penala u 43, 3:3 Ristić u 48, 3:4 Mrdak u 61. minutu.
Stadion: Budućnosti u Pilici.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Josipović, Lazarević, P. Radić (Budućnost, Pilica), Katana, A. Milović (Stakorina).

Igrač utakmice: Bojan Lukić (Stakorina) 8.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 6,5, P. Radić 8, D. Marković 6,5 (od 73. minuta N. Marković -), Josipović 6,5 (od 65. minuta Cvjetinović -), R. Lukić 6,5, Ristić 7, Lazarević 6,5, Ivanović 6,5, Radovanović 6,5, Krezović 6,5, Vasić 6,5. Trener: Dalibor Krezović.

STAKORINA: Bojanović 7, Racković 7, Popović 7, A. Milović 7,5, Lukić 8, Gigović 7, D. Tadić 7, Katana 7 (od 70. minuta Furtula -), Kajević 7, P. Milović 7, Mrdak 7,5. Trener: Konstantin Katana.

***

ILIĆKA 01                2 (1)

HERCEGOVAC  0 (0)

Strijelci: 1:0 Todorović u 22, 2:0 Arsić u 57. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Gledalaca: 35.

Sudija: Luka Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Arsić, Stankić, Ristić, Trivunović, Antunović (Ilićka 01), M. Vujović, Komnenić, F. Vujović. Mrkaić (Hercegovac).

Igrač utakmice: Nemanja Todorović (Ilićka 01) 7,5.

ILIĆKA 01: Jeftić 7, Čelik 7, Antunović 7, Zimonjić 7, Ristić 7, Stankić 7, Todorović 7,5, Arsić 7,5, Krsmanović 7, Božić 7, Trivunović 7 (od 88. minuta Krstić -). Trener: Radivoje Nikolić.

HERCEGOVAC: Dželatović 6, S. Milojević 6, Popadić 6, Đorđić 6, M. Vujović 6, Mrkaić 6, F. Vujović 6, Ilić 6 (od 64. minuta Đ. Milojević -), N. Milojević 6 (od 87. minuta Albijanić -), Jokanović 6, Komnenić 6. Trener -