Druge lige Repubike Srpske: Romanija ubjedljivo pobijedila Ilićku 01 u grupi istok

BANjALUKA - Napadač Romanije Bogdan Simanić obilježio je 20. kolo Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok, pošto je u pobjedi popularne “vučice” nad Ilićkom 01 iz Brčkog od 4:0 učestvovao sa sva četiri pogotka.

On je rasporedio svoje golove, po dva u svakom poluvremenu i svom timu donio nove bodove, koji su drugoligaša iz Pala vinuli na drugo mjesto sa samo dva boda zaostatka iza vodećeg Jedinstva. Ekipa iz Brodca u ovom kolu savladala je na svom terenu sa minimalnih 1:0 Rudar 1925 iz Ugljevika i to autogolom Radivoja Bumbića u 24. minutu.

U derbiju ove prvenstvene runde u grupi istok do ovog kola vodeći Velež iz Nevesinja na svom terenu igrao je neriješeno sa Hercegovcem iz Bileće, 1:1. Već u 14. minutu fudbaler Hercegovca Miljan Petković nije iskoristio penal. Domaći su do prednosti došli u 38. minutu pogotkom Srđana Draškovića, a bod ekipi iz Bileće donio je Filip Vujović, koji je u 59. minutu izjednačio na 1:1. Samo tri minuta kasnije gosti su ostali sa fudbalerom manje na terenu, jer je zbog drugog žutog kartona na hlađenje morao Lazar Mrkaić, ali ni to nije pomoglo Nevesinjcima da dođu do pobjede. Poslije ovog remija izabranici Mijata Mišeljića sa liderske pozicije “skliznuli” su na treće mjesto.

U derbiju grupe zapad odigranom na stadionu “Đolovi” u Kozarskoj Dubici lider Borac igrao je protiv trnske Sloge neriješeno, 1:1. Poveli su Dubičani golom Stefana Tomaša u 18. minutu iz jedanaesterca, a izjednačio je najbolji strijelac gostiju Dorian Kuruzović u 60. minutu. Ovaj susret obilježila su i tri crvena kartona. Prije vremena u svlačionicu su morali fudbaler domaćih Tomaš, te dvojica igrača Sloge - Predrag Stanković i Davor Telić.

Kiks lidera iskoristila je Gorica iz Šipova, koja je na gostovanju u Žeravici savladala domaće Jedinstvo sa 3:2 i sada za Borcem zaostaje samo dva boda. Najzaslužniji za trijumf drugoligaša iz Šipova bio je dvostruki strijelac Radivoj Jović.

Parovi 21. kola, koje se igra u subotu, 15. aprila od 16 časova: grupa zapad: Jedinstvo (Ž) - Proleter (T), Gorica - Polet 1926, Ukrina - Borac (KD), Sloga (T) - BSK, Borac (Š) - Sloga (S), Čelinac - Progres, Brdo - Crni vrh, Dubrave - FS Prijedor, grupa istok: Podrinje (T) - Velež (N), Glasinac 1936 - Proleter (D), Drina HE - Romanija, Ilićka 91 - Guber, Vlasenica - Mladost (R), Mladost (G) - Stakorina, Budućnost (P) - Jedinstvo (BR), Rudar 1925 - Hercegovac.

FSA PRIJEDOR        0 (0)

Strijelci: 1:0 T. Osmić u 34, 2:0 Kovačević (autogol) u 49. minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 130.

Sudija: Nikola Garić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Nikolić (Proleter, Teslić), Rudak, Mršić (FSA Prijedor).

Igrač utakmice: Tarik Osmić (Proleter, Teslić) 7,5.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić 7, B. Kuzmanović 7, S. Kuzmanović 7, Vukmirović 7, Ristić 7 (od 84. minuta Nesterović -), E. Osmić (od 79. minuta Jovanović -), Jotanović 7, T. Osmić 7,5, Markuljević 7 (od 82. minuta Sekulić -), Nikolić 7, Sekulić 7. Trener: Darjan Grbić.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6, Rečević 6, Rudak 6, Kovačević 6 (od 87. minuta Tadić -), Vujčić 6, Mikić 6,5, Sadžak 6, Crnobrnja 6 (od 67. minuta Grbić -), Knežević 6, Babić 6 (od 84. minuta Paspalj -), Mršić 6. Trener: Nenad Bašić.

***

CRNI VRH         3 (1)

DUBRAVE 0 (0)

Strijelci: 1:0 Diljević u 12, 2:0 Zelenika u 51, 3:0 Rogić u 85. minutu.

Stadion: Crnog vrha u Jaružanima.

Gledalaca: 150.

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Subić (Crni vrh), B. Kisin, Nikić (Dubrave).

Igrač utakmice: Dejan Diljević (Crni vrh) 7,5.

CRNI VRH: Račić -, Đukanović 7 (od 68. minuta Rogić -), Šavija 7, Damjanić 7, Subić 7, Zelenika 7,5, Grabovac 7 (od 85. minuta Mizdrak -), Cvijetić 7 (od 87. minuta Brdan -), Vukosavljević 7 (od 68. minuta Milaković -), Diljević 7,5 (od 87. minuta Crnogaća -), Amidžić 7. Trener: Dalibor Balaban.

DUBRAVE: Hamzić 6, D. Kisin 6, Lukajić 6, Sanjicki 6, Kvrgić 6 (od 88. minuta Turanović -), Savanović 6 (od 73. minuta Borković -), Grujić 6 (od 88. minuta Glamočić -), Malešević 6 (od 56. minuta Nikić 6), Šikuljak 6, B. Kisin 6, Malbašić 6 (od 88. minuta Latifović -). Trener: Siniša Đurić.

***

PROGRES 0 (0)

BRDO                  4 (1)

Strijelci: 0:1 Miodragović u 11, 0:2 Isaković u 62, 0:3 Sarhatlić u 64, 0:4 Sarhatlić u 87. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Nikola Vujat (Gradiška) 6,5.

Žuti karton: Petković (Brdo).

Igrač utakmice: Edin Sarhatlić (Brdo) 8.

PROGRES: Marković 5, Stojanović - (od 21. minuta Vidović 5), Svjetlanović 5, Kutić 5, Tepić 5 (od 71. minuta Aleksić -), Trifković 5, M. Budić 5, P. Budić 5, Dukić 5 (od 83. minuta Vasiljević -), Đukarić 5, Đuranović 5. Trener: Stefan Marković.

BRDO: Vidović -, Trkulja 7, Harambašić 7, Krneta 7, Vujatović 7, Isaković 7,5 (od 74. minuta Krivdić -), Miodragović 7,5, Kuridža 7 (od 46. minuta Karajica 7), Sarhatlić 8, Bundalo 7, Dedić 7 (od 46. minuta Petković 7). Trener: Goran Kecman.

***

SLOGA (S)         1 (1)

ČELINAC         2 (1)

Strijelci: 0:1 Kuzmanović u 26, 1:1 Travar  u 28, 1:2 Dubravac u 89. minutu.

Stadion: Sloge u Srpcu.

Sudija: Duško Puvača (Novi Grad) 6,5.

Žuti kartoni: Kondić, Cvijetić, Todorić (Sloga, Srbac), Orašanin, Knežević (Čelinac).

Crveni karton: Mladen Orašanin (Čelinac) u 57. minutu.

Igrač utakmice: Jovan Dubravac (Čelinac) 7,5.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6,5, Zukanović 6,5, V. Nježić 6,5 (od 38. minuta Cvijetić 6,5), Karamehić 6,5, Todorić 6,5, I. Nježić 6.5, Šervel 6,5, Remić 6,5, Travar 7, G. Zelenac 6,5 (od 79. minuta R. Zelenac -), Kondić 6,5. Trener: Slavko Vujić.

ČELINAC: Jović 7, Rađenović 7, Amidžić 7, Dubravac 7,5, Kuzmanović 7,5, Tomić 7, Orašanin 7, Jusić 7 (od 74. minuta Krminac -), Bajić 7, Knežević 7 (od 79. minuta Materić -), Babić 7 (od 68. minuta Subić -). Trener: Danijel Peulić.

***

BSK           3 (1)

BORAC (Š)        0 (0)

Strijelci: 1:0 Trninić u 45, 2:0 Trivan u 59, 3:0 Stojičić u 69. minutu.

Stadion: “Čaire” u Banjaluci.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Milosavljević, Gračanin (BSK), Maslić, Dakić, Marčeta (Borac, Šamac).

Igrač utakmice: Branko Trninić (BSK) 7,5.

BSK: Gojić 7, Pušić 7 (od 61. minuta Rosić -), Mikić 7, Milosavljević 7, Stojičić 7,5, Trninić 7,5, Jović 7, Dojčinović 7 (od 61. minuta M. (23) Babić -), Gračanin 7 (od 83. minuta M. (37) Babić -), Šteković 7 (od 83. minuta Kulišić -), Trivan 7,5 (od 75. minuta Lemić -). Trener: Željko Vranješ.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 5,5, Jaćimović 5,5, Dakić 5,5, Dujmušić 5,5, Pavlović 5,5, Marčeta 5,5, Sjenčić 5,5, Arsenić 5,5 (od 89. minuta Bukva -), Pavlović 5,5, Pupčević 5,5, Đurić 5,5. Trener: Mladen Radović.

***

BORAC (KD)      1 (1)

SLOGA (T)         1 (0)

Strijelci: 1:0 Tomaš iz penala u 18, 1:1 Kuruzović u 60. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 200.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Kovačević, Pekić, Tomaš (Borac, Kozarska Dubica), Stanković, Gaćeša, Telić (Sloga, Trn).

Crveni karton: Stefan Tomaš (Borac, Kozarska Dubica) u 88. minutu, Predrag Stanković (Sloga, Trn) u 27. minutu, Davor Telić (Sloga, Trn) u 88. minutu.

Igrač utakmice: Dorian Kuruzović (Sloga, Trn) 7.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): J. Pamplona 7, Bunić 6,5, Blagojević 6,5, Tomaš 5, Kovačević 6,5 (od 64. minuta S. Pamplona -), Hinestroza 6,5, Pekić 6,5 (od 61. minuta Pejičić -), Gavrić 6,5, Zec 6,5, Janković 6,5, Pralica 6,5. Trener: Rade Drvenica.

SLOGA (TRN): Gašić 7, Grozdanić 6,5, Javorac 7, Stanković 5, Kuruzović 7 (od 83. minuta Ne. Jokanović -), Ni. Jokanović 6,5 (od 74. minuta Tučić -), Ivić 6,5, Domuzin 7, Telić 5, Gaćeša 6,5, Kukić 6,5 (od 80. minuta Marjanović -). Trener: Predrag Majkić.

***

JEDINSTVO (Ž)       2 (1)

GORICA            3 (3)

Strijelci: 0:1 R. Jović u 11, 0:2 Sivonjić u 19, 0:3 R. Jović u 29, 1:3 Erceg u 39, 2:3 Đ. Nišić u 83. minutu.

Stadion: Sportski centar “Drago Kovačević” u Žeravici.

Gledalaca: 80.

Sudija: Dušan Ristić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Knežević (Jedinstvo, Žeravica), Sivonjić, Peno, Mitrić, Malinović (Gorica).

Igrač utakmice: Radivoj Jović (Gorica) 8.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Bekić 6,5, Đogić 6,5, Vranić-Budimović 6,5 (od 61. minuta Delibašić -), Đ. Nišić 7, Budimović 6,5, Knežić 6,5 (od 83. minuta Hajdarević -), Erceg 7, L. Nišić 6,5, Knežević 6,5, Petrović 6,5, Hamzić 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

GORICA: Ilić 7, Peno 7, Mitrić 7, Sakan 7, Sivonjić 7,5, Čišija 7, R. Jović 8, Malinović 7, Džafer 7 (od 75. minuta Relja -), Perak 7, Bogosavljević 7. Trener: Duško Sakan,

***

VELEŽ (N)                  1 (1)

HERCEGOVAC  1 (0)

Strijelci: 1:0 Drašković u 38, 1:1 F. Vujović u 59. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 350.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Popović, Vujičić, Gutić (Velež, Nevesinje), Ilić, Milanović, Ivković, Komnenić, Mrkaić, Vujović (Hercegovac).

Crveni karton: Lazar Mrkaić (Hercegovac) u 62. minutu.

Igrač utakmice: Filip Vujović (Hercegovac) 7.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 6,5, Gutić 6,5, Popović 6,5, Petković 6, Šiljegović 6,5, G. Prodanović 6,5, Repović 6,5, Drašković 7, Radović 6,5 (od 80. minuta Vukosav -), Vujičić 6,5, S. Prodanović 6,5 (od 85. minuta Šarenac -). Trener: Mijat Mišeljić.

HERCEGOVAC: Milanović 7, M. Vujović 6,5, Andrić 6,5, F. Vujović 7 (od 90. minuta Puhalo -), Mrkaić 5, Ivković 6,5, Ilić 6,5, Jokanović - (od 13. minuta Popadić 6,5), Sudžum 6,5, Milidragović 6,5 (od 68. minuta Vučković 6,5), Komnenić 6,5. Trener: Rajko Milenić.

***

JEDINSTVO (BR)      1 (1)

RUDAR 1925                 0 (0)

Strijelac: 1:0 Bumbić (autogol) u 24. minutu.

Stadion: Jedinstva u Brodcu.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 6,5

Žuti karton: Jelić (Rudar 1925).

Igrač utakmice: Uroš Račanović (Jedinstvo, Brodac) 7.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 6,5, Gvozdenac 6,5, Stevanović 6,5 (od 67. minuta Mitrović -), Račanović 7, Šikuljak 6,5 (od 80. minuta Jevtić -), Ružičić 6,5, Tomić 6,5, Vasilić 6,5, Kalajdžić 6,5, Kremenović 6,5, Dukić 6,5. Trener: Borislav Tonković.

RUDAR 1925: Maksimović 6,5, Bumbić 6, Božić 6,5, Tojić 6,5, Arsenović 6,5 (od 67. minuta Mitrović -), Jelić 6,5, Davidović 6,5, Ž, Marković 6,5, Stević 6,5, Stjepić - (od 24. minuta Cvijić 6,5), Jović 6,5 (od 86. minuta I. Marković -). Trener: Goran Ljubojević

***

STAKORINA             2 (1)

BUDUĆNOST (P)       1 (0)

Strijelci: 1:0 A. Milović u 20, 2:0 Mrdak u 48, 2:1 Milovanović u 70. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Gledalaca: 100.

Sudija: Darko Kusmuk (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Racković (Stakorina), Stjepanović (Budućnost, Pilica).

Igrač utakmice: Aleksandar Milović (Stakorina) 7.

STAKORINA: Bojanović 6,5, Katana 6,5 (od 77. minuta Tadić -), Jovanović 6,5, Racković 6,5 (od 90. minuta Stjepanović -), Mrdak 7, A. Milović 7, Dačević 6,5 (od 46. minuta P. Milović 6,5), T. Tadić 6,5, Milovanović 6,5, D. Simović 6,5 (od 84. minuta Davidović -), N. Simović 6,5. Trener: Konstantin Katana.

BUDUĆNOST (PILICA): Simić 6,5, Savić 6,5 (od 51. minuta Josipović 6,5), Marković 6,5, Stjepanović 6,5, Lukić 6,5, Ristić 6,5, Lazarević 6,5, P. Radić 6,5, Ivanović 6,5, Milovanović 7, Krezović 6,5. Trener: Dalibor Krezović.

***

MLADOST (R)   4 (2)

MLADOST (G)   1 (0)

Strijelci: 1:0 Miličević u 17, 2:0 Obradović u 34, 3:0 Obradović u 53, 4:0 Nerić u 74, 4:1 Pušara u 90+1. minutu.

Stadion: “9. januar” u Rogatici.

Sudija: Čedomir Milošević (Zvornik) 6,5

Žuti kartoni: Spajić  (Mladost, Rogatica), Kandić, Mrković, Ćeranić, Goranović (Mladost, Gacko).

Crveni karton: Dragan Debelnogić (Mladost, Rogatica) u 88. minutu.

Igrač utakmice: Bojan Obradović (Mladost, Rogatica) 8.

MLADOST (ROGATICA): Kojić 7, Popovac 7, Božović 7 (od 77. minuta Cvijetić -) Ćaćić 7, Tomić 7 (od 77. minuta Krsmanović -) Spajić 7, Miličević 7,5 (od 33. minuta Obradović 8), Đorem 7, Debelnogić 5, Nerić 7,5 (od 77. minuta Mihajlović -), Nikolić 7 (od 65. minuta Kušić -). Trener: Dejan Jovanović.

MLADOST (GACKO): Miljanić 6, Avdalović 6, Mrković 6, Šarenac 6, Goranović 6, Ćeranić 6, Nikolić 6, Pušara 6,5, Zirojević 6 (od 82. minuta Krstojević -) Kandić 6, Tepavčević 6 (od 82. minuta Sudžum -). Trener: Veselin Slijepčević.

***

GUBER                1 (1)

VLASENICA   2 (1)

Strijelci: 1:0 A. Smajilović u 22, 1:1 Fehratović u 39, 1:2 Vidović u 85. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: A. Smajilović (Guber), Majstorović (Vlasenica).

Igrač utakmice: Edhem Fehratović (Vlasenica) 7.

GUBER: Popadić 6,5, Gvozdenović - (od 4. minuta Lemez 6,5), O. Smajilović 6,5 (od 59. minuta Bogičević -), Avramović 6,5, Jurošević 6,5, Petrović 6,5, Maksimović 6,5, A. Smajilović 7, Kosanić 6,5, Ćirković 6,5, Grujičić 6,5. Trener: Davor Krsmanović.

VLASENICA: Drakulić 6,5, Petrović 6,5, Stupar 6,5 (od 85. minuta Todorović -), Mitrović 6,5, Fehratović 7, N. Kovačević 6,5, Tešić 6,5 (od 63. minuta Vuković -), Majstorović 6,5, Vidović 7, M. Kovačević 6,5, Janjušević 6,5. Trener: Pavle Golijan.

***

ROMANIJA      4 (2)

ILIĆKA 01      0 (0)

Strijelac: 1:0 Simanić u 27, 2:0 Simanić u 42, 3:0 Simanić u 46, 4:0 Simanić u 55. minutu.

Stadion: SC “Vlajko Petrović” u Palama.

Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Blagojević (Romanija), Krstić (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Bogdan Simanić (Romanija) 9,5.

ROMANIJA: Lučić -, Jovanović 7 (od 57. minuta Simić -), Elek 7, Maljukan 7 (od 77. minuta Lazić -), Košarac 7, Simanić 9,5, Lukić 7 (od 63. minuta Trobok -), Cicović 7 (od 77. minuta N. Stupar -), Blagojević 7 (od 77. minuta Motika -), Đ. Stupar 7, Gluhović 7. Trener: Sretko Vuksanović.

ILIĆKA 01: Mićanović 5,5, Dobrijević 5,5, Omić 5,5, Ristić 5,5, Božić 5,5, Arsić 5,5, Marijanac 5,5, Tomić 5,5 (od 65. minuta Topalović -), Petrović 5,5, Krstić 5,5, Đukić 5,5. Trener: Radivoje Nikolić.

***

PROLETER (D)  1 (1)

DRINA HE                  1 (1)

Strijelci: 1:0 S. Rakić u 18, 1:1 Pejović u 21. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Sudija: Vesna Miletić (Pale) 7.

Žuti kartoni: Pejović, Simić (Drina HE).

Igrač utakmice: Miloš Pejović (Drina HE) 7.

PROLETER (DVOROVI): Ilić 6,5, Sekulić 6,5, Mrkajić 6,5, Vasić 6,5, N. Rakić 6,5, Arnautović 6,5, S. Rakić 7, Odžaklić 6,5, Barjaktarević 6,5 (od 60. minuta Matijević 6,5), Simić 6.5 (od 67. minuta Vasiljević -), Maksimović (od 77. minuta Dupor -). Trener: Dragan Matić.

DRINA HE: Tomić 6,5, Terzić 6,5, Ristivojević 6,5, Stanojčić 6,5, Damjanović 6,5, Marković 6,5, Pejović 7, Grujić 6,5, Vrećo 6,5, Simić 6,5, Gračanin 6,5. Trener: Jadranko Janjić.

***

PODRINjE (T)   0 (0)

GLASINAC 1936       2 (2)

Strijelac: 0:1 Šuka iz penala u 6, 0:2 Šuka u 37. minutu.

Stadion: Podrinja u Tršiću.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Lončarević, Čortan (Glasinac 1936).

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Glasinac 1936) 8.

PODRINjE (TRŠIĆ): Petrović 6, Josipović 6, Tešić 6, Novaković 6, G. Aćimović 6, Hasanović 6, D. Aćimović 6 (od 59. minuta Fetahović 6), Krajšumović 6, Huskić 6, M. Aćimović 6 (od 83. minuta Radovanović -), Krstić 6. Trener: Milan Stevanović.

GLASINAC 1936: Krunić 7, Čortan 7 (od 79. minuta L. Novosel -), Pajević 7, Deurić 7, S. Novosel 7, Vitomir 7 (od 55. minuta Vuković 7), Škobo 7 (od 88. minuta Gladanac -), Šuka 8, Mi. Vujičić 7, Lončarević 7  (od 88. minuta Petrić -), A. Pejanović (od 88. minuta Marić -). Trener: Ognjen Kreštalica.