Druge lige Repubike Srpske: Naprijed u derbiju četvrtog kola savladao Jedinstvo

BANjALUKA - Fudbaleri Naprijeda u derbiju četvrtog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad savladali su do ove prvenstvene runde vodeće Jedinstvo iz Žeravice s 3:1 i preuzeli prvo mjesto.

Poslije prvih 45 minuta izabranici trenera Nebojše Anđelića imali su prednost od 1:0 golom Darija Grujića u 13. minutu. U nastavku su iskusni Siniša Radoja i Stefan Savić donijeli tri gola prednosti Banjalučanima, a počasni pogodak za goste postigao je nekadašnji član Naprijeda Dejan Diljević u 72. minutu.

Odmah iza ekipe iz Obilićeva na tabeli se nalazi trnska Sloga, koja je s ubjedljivih 6:1 savladala Brdo iz Hambarina i najavila visoke domete. Četa Predraga Majkića igra veoma efikasan fudbal, što potvrđuje i čak 17 postignutih golova na četiri utakmice. Trudeći se da postignu što više pogodaka ponekad zanemare odbranu pa se njihova mreža tresla osam puta u prvih 360 minuta. Bez obzira na sve to Trnjani su i igrački i organizaciono jedan od kandidata za prvo mjesto. Sloboda iz Novog Grada nije odigrala ni četvrti meč, a kada će ekipa sa stadiona “Mlakve” početi da se takmiči još nije poznato. Postoje naznake da bi to moglo biti idućeg vikenda kada bi trebali ugostiti Slogu iz Srpca.

U grupi istok Drina HE je zadržala maksimalan učinak pošto je na gostovanju u Čajniču savladala Stakorinu s ubjedljivih 4:1. Odavno neko nije ovako nadigrao domaćina na stadionu “Rakovice”, a pobjeda Višegrađana je utoliko vrednija jer su meč završili sa dva igrača manje, a dva gola su postigli sa deset fudbalera na terenu. U 57. minutu isključen je golman Nebojša Tomić kojem je sudija Boško Lazić prvo pokazao žuti karton zbog prigovora, da bi u istom minutu to još jednom uradio i poslao ga u svlačionicu. Drugi crveni karton stigao je u 83. minutu kada je Dejan Tasić dobio drugu javnu opomenu. Dva gola za Drinu HE postigao je Sergej Lozo, a po gol su dodali Dalibor Damjanović i Igor Šimšić. Za Stakorinu jedini gol je dao Milivoje Mrdak iz penala.

Parovi petog kola, koje se igra u subotu i nedjelju, grupa zapad: Crni vrh - Čelinac, Jedinstvo (Ž) - Progres, Brdo - Naprijed, Proleter (T) - Sloga (T), Gorica - Polet 1926, Tekstilac - Dubrave, Sloboda (NG) - Sloga (S), FSA Prijedor - Borac (Š); grupa istok: Mladost (R) - Jedinstvo (BR), Drina HE - Jedinstvo (R), Vlasenica - Stakorina, Guber - Hercegovac, Podrinje (J) - Ilićka 01, Proleter (D) - Budućnost (P), Zadrugar (DC) - Mladost (G), Rudar 1925 - Glasinac 1936.

Sudija: Bojan Tomić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Kutić, Krminac (Čelinac), M. Mršić, Crnobrnja (FSA Prijedor).

Igrač utakmice: Nemanja Knežević (FSA Prijedor) 7.

ČELINAC: Jović 6,5, Rađenović 6, Materić 6,5, Kutić 6,5, Dubravac 6, Tomić 6, Orašanin 6 (od 62. minuta D. Knežević -), Jusić 6, Ilić 6 (od 78. minuta Popović -), Krminac 6, Babić 6 (od 78. minuta Jagodić -). Trener: Borislav Vrhovac.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6,5, Rečević 6,5, Rudak 6,5 (od 80. minuta Despot -), Golić 6,5, Sadžak 6,5 (od 41. minuta Marinović 6,5), Mikić 7, V. Mršić 6,5, Crnobrnja 6,5 (od 85. minuta Šakić -), Knežević 7, Stegić 6,5, M. Mršić 6,5. Trener: Nenad Bašić.

***

SLOGA (S)         2 (0)

TEKSTILAC    1 (1)

Strijelci: 0:1 Duspara u 41, 1:1 V. Nježić u 75, 2:1 V. Nježić u 84. minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Petar Tepić (Čelinac) 6,5.

Žuti kartoni: I. Nježić, Karamehić (Sloga, S), Mariaga, Trivan (Tekstilac)

Crveni kartoni: Stiven Mariaga Teheda (Tekstilac) u 45. minutu, predstavnik kluba Tihomir Tominčić (Tekstilac) u 67. minutu.

Igrač utakmice: Vedran Nježić (Sloga, S) 8.

SLOGA (SRBAC): Dabić 7, Zec 7, Šarić 7 (od 66. minuta Zukanović -), V. Nježić 8, Karamehić 7, I. Nježić 7, Šervel 7 (od 42. minuta Remić 7), Đaković 7, R. Zelenac 7 (od 66. minuta Cvijetić -), Travar 7, G. Zelenac 7. Trener: Slavko Vujić.

TEKSTILAC: Blagojević 6,5, Marić 6,5, Aleksić 6,5, Trninić 6,5, Mitrović 6,5, Mariaga 5, Duspara 7, Trivan 6,5, Dragoljić 6,5 (od 71. minuta Ignjić -), Sedlar 6,5, Ćuk 6,5 (od 46. minuta Mišić 6,5). Trener: Zoran Bujić.

***

DUBRAVE 0 (0)

GORICA   2 (2)

Strijelci: 0:1 Velagić (autogol) u 9, 0:2 Peno u 38. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Sudija: Bojan Džepina (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Mer. Demo, rezervni igrač Men. Demo (Dubrave), Prole, Gračanin, Mešić, Rakita (Gorica).

Igrač utakmice: Branko Peno (Gorica) 7.

DUBRAVE: Dobraš 6, D. Kisin 6, Velagić 5,5 (od 46. minuta Brkić 6), Borković 6, Matić 6 (od 46. minuta Malešević 6), Mer. Demo 6 (od 66. minuta Pivač -), V. Kisin 6, Čehajić 6 (od 70. minuta Kvrgić -), Nikić 6 (od 66. minuta Glamočić -), Malbašić 6, Sikimić 6. Trener: Igor Miljević.

GORICA: Ilić 7, Peno 7, Gračanin 6,5, Mitrić 6,5, Sakan 7, Perak 6,5, Čišija 6,5, Šobić 6,5 (od 72. minuta Rakita -), Prole 6,5 (od 57. minuta Mešić 6,5), Dojčinović 6,5, Pastir 6,5 (od 66. minuta Grahovac -). Trener: Duško Sakan.

***

POLET 1926                2 (2)

PROLETER (T)  1 (0)

Strijelci: 1:0 Jovičić u 3, 2:0 Jovičić u 13, 2:1 Aleksić u 54. minutu.

Stadion: Gradski u Brodu.

Sudija: Filip Sredojević (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Mišić, Marinković, Kostadinović, Milošević, Tores, Ignjatić (Polet 1926), B. Kuzmanović, trener Grbić, Aleksić, Simić (Proleter, Teslić).

Igrač utakmice: Ilija Jovičić (Polet 1926) 8.

POLET 1926: Vukičević 7, Pejičić 7, Petrić 7,5, M. Grozdanić 7, Jovičić 8, S. Grozdanić 7, Kostadinović 7 (od 90. minuta Ignjatić -), Lekić 7, Tores 7, Marinković 7 (od 67. minuta Milošević -), Mišić 7. Trener: Bojan Petrić.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić 6,5, Jovanović 6,5 (od 55. minuta Ristić 6), E. Osmić 6,5 (od 48. minuta Aleksić 7), Sekulić 6,5, T. Osmić 6,5, Radešić 6,5, Stanković 6,5, Simić 6,5, S. Kuzmanović 6,5, Ostojić 6,5, B. Kuzmanović 6,5. Trener: Darjan Grbić.

***

SLOGA (T)         6 (3)

BRDO                  1 (1)

Strijelci: 1:0 Tučić u 3, 1:1 D. Kuridža u 7, 2:1 Milinović u 14, 3:1 Jokanović u 32, 4:1 Savanović u 76, 5:1 Savanović u 79, 6:1 Savanović u 90+1. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Gledalaca: 60.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Ivić, Tučić (Sloga, Trn), Krneta, Marmat (Brdo).

Igrač utakmice: Milan Savanović (Sloga, Trn) 8,5.

SLOGA (TRN): Delić 7, Grozdanić 7, Marjanović 7, Tučić 7,5 (od 59. minuta Savanović 8,5), Janković 7, Domuzin 7 (od 80. minuta Golić -), Jokanović 7,5 (od 83. minuta Blagojević -), Milinović 7,5 (od 46. minuta Pilipović 7), Ivić 7, Tomičić 7 (od 83. minuta Šarić -), Gaćeša 7. Trener: Predrag Majkić.

BRDO: Vidović 5,5, Trkulja 5,5, Harambašić 5,5, Vujatović 5,5, Isaković 5,5 (od 80. minuta Krivdić -), Miodragović 5,5 (od 41. minuta Bundalo 5,5), Marmat 5,5, D. Kuridža 6,5 (od 80. minuta Vojniković -), Miljević 5,5, Krneta 5,5 (od 72. minuta Ž. Kuridža -), Dedić 5,5 (od 46. minuta Karajica 5,5). Trener: Mirza Alkić.

***

NAPRIJED                 3 (1)

JEDINSTVO (Ž)        1 (0)

Strijelci: 1:0 Grujić u 13, 2:0 Radoja u 60, 3:0 Savić u 70, 3:1 Diljević u 72. minutu.

Stadion: Naprijeda u Obilićevu (Banjaluka).

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac).

Žuti kartoni: Radoja, Kremenović (Naprijed), Šakotić (Jedinstvo, Ž).

Crveni karton: Đorđe Šakotić (Jedinstvo, Ž) u 56. minutu.

Igrač utakmice: Dario Grujić (Naprijed) 7,5.

NAPRIJED: Dobrijević 7, Kremenović 7, Miladinović 7 (od 46. minuta Ljubičić 7), Grujić 7,5, Savić 7,5 (od 77. minuta Kobas -), Radoja 7,5, Gojić 7 (od 77. minuta Vidimlić -), Janjić 7 (od 62. minuta Bojinović -), Trninić 7, Brkić 7 (od 62. minuta Dakić -), Vuklišević 7. Trener: Nebojša Anđelić.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vojvodić 6, Đogić 6, Vranić-Budimović 6, Hamzić 6, Šakotić 5, Knežić 6 (od 64. minuta Budimović -), Erceg 6 (od 64. minuta Babić -), Diljević 6,5 (od 89. minuta Ilišević -), Petković 6 (od 74. minuta Hajdarević -), Đurđić 6, Ćetojević 6 (od 89. minuta Delibašić -). Trener: Velimir Stojnić.

***

PROGRES 0 (0)

CRNI VRH         3 (1)

Strijelac: 0:1 Zelenika u 45+3, 0:2 Zelenika u 85, 0:3 Zelenika iz penala u 89. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Đuranović, Barišić, M. Budić, predstavnik kluba Popović, Đukarić (Progres), Damjanić, Subić, Grabovac (Crni vrh).

Crveni kartoni: predstavnik kluba Vladimir Popović (Progres) u 46. minutu, Milan Barišić (Progres) u 70. minutu, Želimir Đukarić (Progres) u 70. minutu.

Igrač utakmice: Goran Zelenika (Progres) 8,5.

PROGRES: Zeljković 5,5, Đuranović 5,5, Halaba 5,5, Barišić 5, Kahrić 5,5, Nikić 5,5, M. Budić 5,5, P. Budić 5,5, Dukić 5,5 (od 41, minuta Vučić 5,5), Aleksić 5,5, Đukarić 5. Trener: -

CRNI VRH: Račić 7, Rogić 7, Savičić 7, Damjanić 7,5, Grujić 7, Zelenika 8,5, Grabovac 7, Arežina 7 (od 60. minuta Subić 7), Cvijetić 7 (od 86. minuta Stanković -), Vukosavljević 7 (od 60. minuta Crnogaća 7), Đukanović 7 (od 66. minuta Milaković -). Trener: Dalibor Balaban.

***

JEDINSTVO (BR)       4 (3)

RUDAR 1925                 0 (0)

Strijelci: 1:0 Račanović u 3, 2:0 Marić u 14, 3:0 Marić u 24, 4:0 Lazić u 70. minutu.

Stadion: Jedinstva u Brocu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6,5.

Igrač utakmice: Nemanja Marić (Jedinstvo, Br) 8.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić -, Vasilić 7, Račanović 7,5 (od 74. minuta Blagojević -), Perković 7, Pavlović 7, Ružičić 7 (od 74. minuta Simić -), Kalajdžić 7, Krsmanović 7 (od 79. minuta Savić -), Mitrović 7 (od 79. minuta Božić -), Lazić 7,5 (od 79. minuta Mionić -), Marić 8. Trener: Zoran Stajić.

RUDAR 1925: Vidojević 5,5, Bumbić 5,5, Božić 5,5, Tomić 5,5, Cvijetinović 5,5, Marković 5,5 (od 57. minuta Radovanović 5,5), Arsenović 5,5, Gajić 5,5, Cvijić 5,5, Vidaković 5,5 (od 78. minuta Đurić -), Stević 5,5. Trener: Boris Panić.

***

MLADOST (G)   0 (0)

PROLETER (D)  2 (1)

Strijelci: 0:1 Arčaba u 14, 0:2 N. Rakić u 51. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Novo Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Mrković, D. Lozo, Zirojević (Mladost, G), Lukić (Proleter, D).

Igrač utakmice: Đorđe Arčaba (Proleter, D) 7,5.

MLADOST (GACKO): Matković 6, Avdalović 6, Mrković 6, Kandić 6, D. Lozo 6 (od 46. minuta Ćeranić 6), Elek 6, Slijepčević 6, Nikolić 6 (od 67. minuta Šarenac -), Pušara 6 (od 56. minuta Zirojević 6), Sudžum 6 (od 72. minuta Stajić -), Tepavčević 6. Trener: Velibor Vasiljević.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan 7, Mrkajić 7, Vasić 7, N. Rakić 7,5, Arnautović 7, S. Rakić 7, Arčaba 7,5, Magazin 7, Barjaktarević 7, Pavlović 7 (od 80. minuta Vukomanović -), Lukić 7. Trener: Dragan Matić.

***

BUDUĆNOST (P)       1 (1)

PODRINjE (J)    3 (1)

Strijelci: 0:1 Jovičić u 19, 1:1 Đurić u 30, 1:2 Jovičić u 56, 1:3 Stevanović u 83. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Ristić, Krezović, Marković (Budućnost, P), Ružić, Mehanović, Mitrović, Jahić, Stevanović, Mehmedović, Alić, Arifović, Jašarević (Podrinje, J).

Igrač utakmice: Filip Jovičić (Podrinje, Janja) 8.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 6, Đurić 6,5, Krezović 6,5, Marković 6, Ristić 6, Lazarević 6, P. Radić 6, Marković 6 (od 70. minuta Vasić -), Josipović 6 (od 70. minuta Cvjetinović -), Ivanović 6, Milovanović 6. Trener: Dalibor Krezović.

PROLETER (DVOROVI): Ružić 7, Jovanović 7, Mehanović 7 (od 70. minuta Ibrašimović -), Sušić 7, Jovičić 8 (od 88. minuta Jašarević -), Stevanović 7,5, Alić 7, Jahić 7 (od 80. minuta Krajišnik -), Arifović 7, Stankić 7 (od 46. minuta Mehmedović 7), Mitrović 7. Trener: Nebojša Gligić.

***

ILIĆKA 01       1 (0)

GUBER                0 (0)

Strijelac: 1:0 Stankić u 89. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Sudija: Milan Tadić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Mićanović, Krstić (Ilićka 01), Gvozdenović (Guber).

Igrač utakmice: Goran Stankić (Ilićka 01) 7.

ILIĆKA 01: Mićanović 6,5, Antunović 6,5, Zimonjić 6,5, Ristić 6,5, Stankić 7, Todorović 6,5, Krsmanović 6,5 (od 90. minuta Franjić -), Božić 6,5 (od 74. minuta Marijanac -), S. Petrović 6,5 (od 46. minuta Krstić 6,5), Trivunović 6,5, Bojić 6,5. Trener: Radivoje Nikolić.

GUBER: Bodiroga 7, Zekić 6,5, Avramović 6,5, P. Petrović 6,5, Smajilović 6,5, Mujić 6,5, Jašarević 6,5, Kosanić 6,5, Grujičić 6,5, Gvozdenović 6,5, Andrić 6,5. Trener: Davor Krsmanović.

***

HERCEGOVAC  1 (0)

VLASENICA             1 (1)

Strijelci: 0:1 Fehratović u 38, 1:1 Ilić u 60. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Gledalaca: 200.

Sudija: Luka Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Ivković, Kešeljević, Komnenić (Hercegovac), Mitrović, M. Kovačević, Majstorović, N. Kovačević, Vidović (Vlasenica).

Igrač utakmice: Edhem Fehratović (Vlasenica) 7.

HERCEGOVAC: Dželatović 6,5, Begenišić 6,5, Salatić 6,5, Andrić 6,5, Komnenić 6,5, Popadić 6,5, F. Vujović 6,5, Aćimović 6,5 (od 57. minuta Jokanović 6,5), Milidragović 6,5 (od 46. minuta Ilić 7, od 66. minuta Kešeljević -), Ivković 6,5 (od 46. minuta M. Vujović 6,5), Sudžum 6,5 (od 57. minuta Milojević 6,5). Trener: Rajko Milenić.

VLASENICA: Drakulić 6,5, Vidović 6,5, Mitrović 6,5, Tešić 6,5, N. Kovačević 6,5, Stupar 6,5, Majstorović 6,5, Mijatović 6,5, Tomić 6,5 (od 80. minuta Gadžunović -), Fehratović 7, M. Kovačević 6,5. Trener: Pavle Golijan.

***

STAKORINA    1 (1)

DRINA HE         4 (1)

Strijelci: 0:1 Se. Lozo u 2, 1:1 Mrdak iz penala u 17, 1:2 Šimšić u 54, 1:3 Se. Lozo  u 65, 1:4 Damjanović u 80. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: A. Milović, Đ. Jovanović, Tošić, Kajević, Katana (Stakorina), Sekulić, Grujić, Tasić, trener Vulević (Drina HE).

Crveni kartoni: Nebojša Tomić (Drina HE) u 57. minutu, Dejan Tasić (Drina HE) u 83. minutu.

Igrač utakmice: Sergej Lozo (Drina HE) 8.

STAKORINA: Bojanović 5,5, Simović 5,5 (od 78. minuta Gigović -), Racković 5,5, Popović 5,5, A. Milović 5,5, Tadić 5,5, Nešković 5,5, Katana 5,5 (od 46. minuta Tošić 5,5), Kajević 5,5, Mrdak 6,5, Đ. Jovanović 5,5. Trener: -

DRINA HE: Tomić 5, Tasić 5, Damjanović 7,5, Marković 7, Sekulić 7, Okuka 7 (od 63. minuta Ristivojević -), Pejović 7, Grujić 7 (od 89. minuta Sa. Lozo -), Se. Lozo 8, Vulević 7 (od 59. minuta Vilaret -), Šimšić 7,5. Trener: Dragan Vulević.