Domaćini sigurni u posljednjim mečevima 14. kola Prve lige Republike Srpske

Darko Dragičević

BANjALUKA - Rudar Prijedor nema recept za Omarsku. Iako je ekipa trenera Vuleta Trivunovića najbolji gost u Prvoj ligi Republike Srpske doživjeli su treći vezani poraz na gostovanjima u komšiluku.

Omarska je ovom pobjedom nastavila borbu za opstanak, a domaćin je do velike prednosti došao u finišu prvog dijela. Naime Rudar Prijedor je imao više loptu u posjedu i jalovu terensku inicijativu, dok je borbeni i srčaniji domaćin bio mnogo konkretniji i opasniji.

Omarska je povela u 41. minutu. Nakon prekršaja Vedran Panić je odlično izveo slobodan udarac, a u šesnaestercu gostiju se najbolje snašao Mario Sajak. Bivši igrač Rudara je zatresao mrežu i donio veliku radost ispunjenim tribinama.

U finišu prvog dijela u sudijskoj nadoknadi Omarska je uspjela da poveća prednost. Mišić je sjajno poveo kontru, uposlio je Vedrana Panića koji je realizovao veliku šansu. Izašao je sam pred golmana Trninića i pogodio za 2:0.

Pokušao je zatim trener Vule Trivunović da napravi nešto više sa izmjenama. Rudar je nastavio pritisak, ali većih prilika pred golom Omarske nije bilo. Domaćin se po teškom terenu sjajno branio sve do 86. minuta. Tada je Nemanja Raković bio najbolji nakon prekida i donio je nadu gostima da mogu barem do boda.

U sudijskoj nadoknadi imao je Rudar veliku šansu da dođe do izjednačenja, ali se sjajnom odbranom istakao Luka Vujčić. Ovim porazom Rudar Prijedor polako zaostaje u borbi za prvo mjesto, jer su Laktaši i Radnik bili sigurni, a Omarska je uhvatila priključak u borbi za opstanak.

I drugi komšijski derbi je donio veliku borbu i zasluženu pobjedu domaćina. Famos je savladao Slaviju i pokazao da je “gazda u gradu”.

Blatnjav teren bio je veliki problem za igrače oba tima, ali su se igrači Famosa bolje snašli pa su došli u vođstvo u 27. minutu. Perović je uputio udarac iz slobodnog udarca, Sirćo kratko odbio loptu do Abrega, koji je šalje u mrežu.

Sjajnu formu potvrdio je Ognjen Stjepanović, koji je u 56. minutu pogodio nakon asistencija Hrkala. Do kraja meča domaći tim je nastavio sa napadima i treći put je zatresao mrežu. Ponovo je pogodio Abrego, ali je gol poništen.

Tako se nastavljaju problemi za Slaviju. Prošle sedmice nije usvojena ostavka trenera Bojana Regoje, ali njegov tim i dalje je veoma slab na gostujućim terenima. Parovi 15. kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 11. i 12. novembra: PRNjAVOR: Ljubić - Sloboda (MG), NEVESINjE: Velež - Radnik, PALE: Romanija - Željezničar Sport tim, PRIJEDOR: Rudar Prijedor - Sutjeska, ISTOČNO SARAJEVO: Slavija - Omarska, MODRIČA: Alfa Modriča - Famos, GRADIŠKA: Kozara - BSK, KOZARSKA DUBICA: Borac - Laktaši, ZVORNIK: Drina - Leotar.

SLAVIJA 0

Strijelci: 1:0 Abrego u 27, 2:0 Stjepanović u 56.

Stadion: SRC “Famos-Vojkovići” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 300

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 7

Žuti kartoni: Tešanović, Danilović, Abrego, Marković, Pirt, Blažić, Ristović (predstavnik kluba)(Famos), Arbinja, Karić, Križevac, Gojković, Beširević (Slavija)

Igrač utakmice: Ognjen Stjepanović (Famos) 7

FAMOS: Rončević 6,5, Abrego 7, Vranešić 6,5 (od 48. Blažić 7), Stjepanović 7 (od 84. Bjeloš -), Perović 6,5, Pirt 6,5, Tešanović 7, Marković 7, Lazić 7, Danilović 7, Hrkalo 6,5 (od 80. Škrba -). Trener: Darko Vojvodić.

SLAVIJA: Sirćo 6,5, Gojković 6,5, Beširević 7, Popović 6,5, Arbinja 7, Bjeloš 7, Križevac 6,5, Vučinić 6,5, Radaković 6,5 (od 58. Čvoro -), Mandić 6,5(od 86. Stjepić -), Karić 7. Trener: Bojan Regoje.

Sudija: Stefan Đukić (Bijeljina) 7.

Žuti kartoni: Panić, Lajić, Zdjelar, Vračar, Nišić, Vujičić Kopanja(Omarska), Demonjić, Pekija (Rudar Prijedor)

Igrač utakmice: Mario Sajak (Omarska) 7.5 **

OMARSKA: Vujičić 7, Sajak 7,5, Kopanja 6,5 (od 84. Marin -), Panić 7,5 (od 46. Zdjelar 7), Petković 6,5, Jaćimović 7(od 74. Mikić -), L. Nišić 6,5. Lajić 6,5,. Kovačević 7, Đ. Nišić 7, Vračar 6,5 (od 65. Stojnić -). Trener: Saša Keranović.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 7, Ignjatović 6,5, Pekija 7, Kovačević 6,5, Komazec 6(od 60 Njamculović) , Demonjić 6 (od 46. Rosić 6,5), Milaković 6,5 (od 72. Petrović-), Raković 7, Amoa - (od 36. Bilbija 6,5), Daničić 6 (od 46. Smajić -), Da Silva 7. Trener: Vule Trivunović.

***

SLOBODA (MG) 6 (2)

DRINA (Z)          0 (0)

Strijelci: 1:0 Zekanović iz penala u 8, 2:0 Jotić u 44, 3:0 Luis u 61, 4:0 Babić u 81, 5:0 Jakešević u 90+2, 6:0 Živković u 90+4. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 6,5.

Žuti kartoni: Nikodinović, Nenad, Soldat (Sloboda, Mrkonjić Grad), Ćulum, Delić, Ilić (Drina, Zvornik).

Crveni karton: Ognjen Soldat (Sloboda, Mrkonjić Grad) u 87. minutu.

Igrač utakmice: Vasilije Jotić (Sloboda, Mrkonjić Grad) 7,5.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Travar -Danilović 7, D. Radić 7 (od 67. minuta Babić -), Bobić 7, Lazendić 7, Nikodinović 7 (od 83. minuta Todorović -), Zekanović 7,5, Luis 7,5 (od 79. minuta Jakešević -), Mitrić 7, Jotić 7,5 (od 79. minuta Soldat -), Nenad 7 (od 83. minuta Živković -). Trener: Marko Tešić.

DRINA (ZVORNIK): Marković 5, A. Radić 5 (od 68. minuta Mičić -), Marić 5 (od 57. minuta Pantić 5), Andrić 5, Alić 5 (od 30. minuta Riđošić 5), Delić 5 (od 57. minuta Ilijas 5), Ilić 5, Tadić 5, Bogdanović 5, Jezdić 5, Ćulum 5. Trener: Mile Lazarević.

***

LEOTAR   4 (1)

BORAC (KD)       0 (0)

Strijelci: 1:0 Leko u 16, 2:0 Aćimović u 47, 3:0 Aćimović u 75, 4:0 Đuderija u 88. minutu.

Stadion: “Police” u Trebinju.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Šušnjar, Milović (Leotar).

Igrač utakmice: Miloš Aćimović (Leotar) 8.

LEOTAR: Perišić 7, Milović 7, Cmiljanović 7, Babić 7 (od 78. minuta Kapor -), Milić 7 (od 63. minuta Glogovac -), Aćimović 8 (od 78. minuta Krneta -), Đajić 7, Begić 7 (od 73. minuta Kolak -), Leko 7,5 (od 73. minuta Đuderija -), Šušnjar 7, Paranos 7. Trener: Oleg Ćurić.

BORAC: Harison 5, Bunić 5, Pekić 5 (od 46. minuta Berilo 5), Koprivica 5, Govedarica 5 (od 73. minuta Pralica 5), Hinestroza (od 56. minuta Jaćimović 5), Glišić 5 (od 73. minuta Petraković 5), Tomaš 5 (od 80. minuta Lončar -), Moskvera 5, Malbašić 5, Gavrić 5. Trener: Slobodan Starčević.

***

SUTJESKA        2 (1)

ROMANIJA       0 (0)

Strijelci: 1:0 Blagojević u 3, 2:0 N. Mojović u 47. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Gledalaca: 150.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Milutinović, D. Mojović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Nikola Mojović (Sutjeska) 7,5.

SUTJESKA: Pajević 7, Gagović 7, Ivanović 7, D. Mojović 7, Radović 7 (od 61. minuta Stojanovski -), N. Mojović 7,5, Milutinović 7, Mihajlović 7, Đorđević 7, Radović 7 (od 61. minuta Ristović -), Blagojević 7,5 (od 79. minuta Sekulić -). Trener: Zlatko Radović.

ROMANIJA: Jolović 6, Ignjić 6, Koroman 6, Čvoro 6, Đerić 6, Cvjetanović 6 (od 46. minuta Radosavljević -), Vuković 6, Babić 6 (od 87. minuta Trobok -), Simanić 6, Torbica 6, Radović 6 (od 87. minuta Komlenović -). Trener: Milan Gutović.

***

ŽELjEZNIČAR ST    2 (1)

VELEŽ (N)                  0 (0)

Strijelci: 1:0 Kralj u 18, 2:0 Kerezović u 68. minutu.

Stadion: na Predgrađu u Banjaluci.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: pomoćni trener Majkić (Željezničar Sport tim), Okuka, Abaza (Velež, Nevesinje).

Igrač utakmice: Mihajlo Kralj (Željezničar Sport tim) 7,5.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 7, Čolić 7, Sladojević 7, Đogić 7, Kralj 7,5 (od 86. minuta Sukara -), Šuput 7 (od 66. minuta Ivić -), Vintonji 7 (od 89. minuta Ratković -), Kalabić 7, Jević 7 (od 89. minuta Jagodić -), Kerezović 7,5 (od 89. minuta Predragović -), Popara 7. Trener: Branislav Krunić.
VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 6, Botić 6 (od 81. minuta Kljakić -), Abaza 6, Petković 6, Sekulović 6, Anđelović 6, G. Prodanović 6, Popović 6, Drašković 6 (od 86. minuta Vukosav -), Lusio 6, S. Prodanović 6 (od 73. minuta Okuka -). Trener: Marko Jovanović.

***

RADNIK   2 (1)

LjUBIĆ    0 (0)

Strijelci: 1:0 Stevanović u 20, 2:0 Fatai u 88. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 300.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5.

Žuti karton: Milanović (Ljubić).

Igrač utakmice: Uglješa Stevanović (Radnik) 7,5.

RADNIK: Lakić 7, Janjić 7, Vasić 7, Natan 7, Maksimović 7 (od 69. minuta Virekoh -), Veljkić 7 (od 79. minuta Perišić -), Kačarević 7, Stevanović 7,5, Santrač 7 (od 69. minuta Matković -), Albijanić 7 (od 46. minuta Stjepanović -. od 69. minuta Fatai 7,5), Ristanović 7. Trener: Velibor Đurić.
LjUBIĆ: Stupar 6, Kovačević 6, Brus 6 (od 68. minuta Repić -), Mišić 6 Milanović 6, Jugović 6, Grahovac 6 (od 90+1. minuta Lukić -), Mitrović 6 (od 46. minuta Jevtić -), Stupar 6, Komljenović 6, Stamenković 6. Trener: Vladanko Komlenović.

Lista strijelaca

11 golova: Perović (BSK)

9 golova: Popović (Velež, N), Šikanjić (Laktaši).

7 golova: Drašković (Velež, N), Marković (Laktaši),

6 golova: Bilal (Željezničar Sport tim), Bokić (Kozara), Komazec (Rudar Prijedor), Zekanović (Sloboda, MG),

5 golova: Aćimović (Leotar), Ćulum (Drina, Z), Kopanja (Omarska), Stevanović (Radnik), Stjepanović (Famos)...