Derbi prvog kola prvoligaškog karavana: “Rudari” kući pjevajući

LAKTAŠI - Derbi prvog kola 30, jubilarnog šampionata Republike Srpske donio je poprilično iznenađenje, jer je najveći favorit Laktaši ubjedljivo poražen na svom terenu od Rudar Prijedora sa 0:3.

Iako su najavljivali da će od starta žestoko krenuti ka tituli Laktašani su razočarali na premijeri, dok su Prijedorčani kaznili svaku grešku rivala i zasluženo stigli do tri boda. Poveli su u 31. minutu golom Nemanje Rakovića nakon kornera s desne strane koji je izveo Đani Salčin.

U nastavku domaći fudbaleri su se trudili, ali su izabranici trenera Vuleta Trivunovića ponašali u skladu sa savjetima iz svlačionice pa su u 75. minutu, takođe poslije prekida, iz slobodnog udarca sa lijeve strane udvostručili prednost, a nogom je mrežu Laktašana zatresao kapiten Nemanja Pekija. U sudijskoj nadoknadi konačan rezultat postavio je rezervista Lazar Jovanović - 0:3.

- Veoma nezgodna utakmica na otvaranju sezone. Gosti su mudro čekali svoju priliku i žestoko su nas kaznili. Izgubili smo utakmicu praktično iz dva prekida, koji su naša slabost. U nastavku susreta Prijedorčani su opet dobro obavili posao i njihovoj pobjedi nema šta da se zamjeri - naglasio je trener Laktaša Miljan Bajić, o čijoj će sudbini “vijećati” upravni odbor na večerašnjoj sjednici Upravnog odbora.

Prijedorčani su bili prezadovoljni poslije susreta.

- Pobijedili smo glavnog pretendenta na titulu i to na njihovom terenu. Maksimalno ozbiljno smo ušli u utakmicu, stvorili još neke prilike u prvom dijelu sa kojima smo još mirnije mogli privesti susret kraju. Na početku drugog poluvremena smo pali, ali na sreću domaćin to nije uspio da iskoristi. Susret su prelomile izmjene, koje su dale pun doprinos ovom trijumfu. Uspjeli smo postići još dva gola, ali kada se sve sabere i oduzme, smatram da je naša pobjeda previsoka - naglasio je Trivunović, koji je dodao da ova pobjeda ne znači ništa i da će Prijedorčani i dalje čvrsto ostati na zemlji.

Parovi drugog kola, koje se igra u subotu, 17. avgusta: Famos - Rudar Prijedor, Sloboda (MG) - Laktaši, Ljubić - Drina HE, Velež (N) - Kozara, Drina (Z) - Sloboda (NG), BSK - Romanija, Sutjeska - Željezničar Sport tim, Borac (KD) - Slavija, Leotar - Zvijezda 09.

***

LAKTAŠI                 0 (0)

RUDAR PRIJEDOR    3 (1)

Strijelci: 0:1 Raković u 31, 0:2 Pekija u 75, 0:3 Jovanović u 90+4. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 400.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Račić, Bosančić, Grgić (Laktaši), Alibegović, Gbegbe, Savanović, Salčin, Marić, Marković (Rudar Prijedor).

LAKTAŠI: Glišić 5,5, Milić 5,5 (od 46. minuta Grgić 5,5), Đ. Milojević 5,5 (od 67. minuta M. Šikanjić -), Perović 5,5 (od 81. minuta Ćebić -), Škorić 5,5, Trivić 5,5, Račić 5,5, Turanjanin 5,5 (od 67. minuta Rikardo -), Babić 5,5, Bosančić 5,5, Mrzić 5,5 (od 78. minuta S. Milojević -). Trener: Miljan Bajić.

RUDAR PRIJEDOR: Modić 7, Pekija 7,5, Gbegbe 7 (od 55. minuta Jovanović 7,5), Silađi 7 (od 69. minuta Kesić 7), Salčin 7, Šebez 7 (od 59. minuta Marković 7), Alibegović 7, Živanović 7 (od 69. minuta Marić -), Raković 7,5, Savanović 7, Amoa 7 (od 59. minuta Tahrić 7). Trener: Vule Trivunović.

***

ROMANIJA                0

DRINA (Z)          0

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Gledalaca: 200.

Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: predstavnik kluba Blagojević (Romanija), Mićić (Drina, Zvornik).

Igrač utakmice: Igor Marković (Drina, Zvornik) 6,5.

ROMANIJA: Mitrović 6,5, Alić 6, N. Čvoro 6 (od 85. minuta S. Čvoro -), Sosa 6,5, Križevac 6, Radović 6 (od 69. minuta Pirt -), Hinestroza 6 (od 85. minuta Berilo -), Rizvanović 6,5, Matković 6, Čolić 6, Handžić 6. Trener: Jadranko Bogičević.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6,5, Janjušević 6, Jokić 6,5, Ilić 6, Mićić 6 (od 71. minuta Pantić -), Baždarević 6 (od 58. minuta Stjepanović 6), Hidić 6,5, Srećković 6 (od 90+3. minuta Jezdić -), Andrić 6,5, Milinković 6,5, Janjić 6. Trener: Dragan Mićić.

***

SLOBODA (NG) 4 (1)

VELEŽ (N)                  1 (0)

Strijelci: 1:0 Joković u 40, 1:1 Juklo u 66, 2:1 Šetkić u 74, 3:1 Isailović u 82, 4:1 Mendeš u 89. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 150.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko).

Žuti kartoni: Joković, Stojnić, Bredli, Isailović, trener Tešić (Sloboda, Novi Grad), Paranos, Repović, Zurovac (Velež, Nevesinje).

Igrač utakmice: Mihajlo Isailović (Sloboda, Novi Grad) 7,5.

SLOBODA (NOVI GRAD): Ćopić 7, Vejnović 7, Stojnić 7, Šetkić 7,5, Isailović 7,5 (od 89. minuta Kačar -), Veljić 7 (od 68. minuta Jotić -), Bredli 7 (od 57. minuta Mendeš 7,5), Joković 7,5 (od 89. minuta Dimić -), Milinković 7, Gavrić 7, Zec 7. Trener: Marko Tešić.

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović 5,5, Gosto 5,5, Abaza 5,5, Paranos 5,5, Sekulović 5,5, Jelić 5,5, Repović 5,5, Drašković 5,5, Juklo 6 (od 69. minuta Telebak -), Samardžić 5,5 (od 57. minuta Rebac 5,5), Gutić 5,5 (od 43. minuta Oheda 5,5). Trener: Igor Remetić.

***

ZVIJEZDA 09              1 (0)

BORAC (KD)                2 (0)

Strijelci: 0:1 Bašić u 76, 1:1 Komazec u 83, 1:2 Bašić u 84. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 50.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: L. Janković, Đukanović (Zvijezda 09), R. Janković (Borac, Kozarska Dubica).

ZVIJEZDA 09: Kulić 5,5, L. Janković 5,5, Đurić 5,5, Damjanić 5,5 (od 69. minuta Radović -), Raca 6, Komazec 6,5, Dujković 5,5, Milovanović 5,5, Marković 5,5, Vulić 5,5 (od 53. minuta Rahimić 5,5), Đukanović 5,5. Trener: Bojan Trkulja.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Milošević 7, Blagojević 7, Burazor 7, Komlenić 7 (od 46. minuta Malbašić 7), Tomaš 7 (od 81. minuta Dobrijević -), Sarić 7 (od 66. minuta Ilić -), Živković 7, Bašić 8, Nikodinović 7 (od 58. minuta Petrović 7), Janković 7, Perić 7. Trener: Slobodan Starčević.

***

SLAVIJA          3 (1)

SUTJESKA                  1 (0)

Strijelci: 1:0 Erić u 27, 2:0 Arbinja u 46, 2:1 Milović u 52, 3:1 Arbinja u 86. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 300.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Tomić, Arbinja (Slavija), M. Dabić, Milović, Dačević, D. Mojović (Sutjeska)

Crveni karton: Mihajlo Dabić (Sutjeska) u 40. minutu.

Igrač utakmice: Stefan Arbinja (Slavija) 8.

SLAVIJA: Sirćo 7, Hodžić 7, Gojković 7, Erić 7,5 (od 74. minuta Vučinić -), Arbinja 8, P. Dabić 7 (od 74. minuta Rastoka -), Avdalović 7 (od 61. minuta Timotija -), Mandić 7 (od 74. minuta Beširević -), Karić 7, Govedarica 7 (od 87. minuta Lubura -), Tomić 7. Trener: Milan Muminović.

SUTJESKA: M. Dabić 5, Đ. Đorđević 6, Gagović 6, V. Ivanović 6 (od 67. minuta Milutinović -), Dačević 6, D. Mojović 6, B. Radović 6, Mihajlović 6, M. Đorđević 6, Milović 6,5 (od 81. minuta Pavlović), Ristović 6 (od 41. minuta Šarović -). Trener: Zlatko Radović.

***

ŽELjEZNIČAR ST    2 (1)

BSK                     2 (1)

Strijelci: 0:1 Đajić u 33, 1:1 Malić u 45+1, 1:2 Bogdanić u 55, 2:2 Jević u 90+2. minutu.

Stadion: “na Predgrađu” u Banjaluci.

Gledalaca: 150.

Sudija: Miroslav Bjelica (Trnovo) 6,5.

Žuti kartoni: Bilal, Jević, Tamidžija, Baštić (Željezničar Sport tim), Samardžija, Nikolić, Misimović (BSK).

Igrač utakmice: Sergej Bogdanić (BSK) 7.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 6,5, Jević 7, Đogić 6,5, Petrović 6,5, Bilal 6,5 (od 77. minuta Mirčić -), Malić 7, Kalabić 6,5, Čolić 6,5 (od 86. minuta Grujić -), Baštić 6,5, Blanuša 6,5, Jovanović 6,5 (od 64. minuta Trivunović -). Trener: Branislav Krunić.

BSK: Grujić 6,5, Janjetović 6,5, Radić 6,5, Moconja 6,5 (od 74. minuta Delkić -), Bogdanić 7 (od 68. minuta Nikolić -), Samardžija 6,5, Terzić 6,5, Đajić 7 (od 84. minuta Misimović -), Keranović 6,5 (od 84. minuta Stojičić -), Šušić 6,5, Runić 6,5. Trener: Zoran Dragišić.

***

KOZARA             4 (4)

LjUBIĆ              1 (1)

Strijelci: 1:0 Marković u 3, 2:0 V. Tešić u 8, 3:0 Bosnić u 33, 4:0 Bokić u 36, 4:1 Dojčinović (autogol) u 42. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 170.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Bosnić, Tešić, Kovljen (Kozara).

Igrač utakmice: Andrej Bosnić (Kozara) 7,5.

KOZARA: Kačavenda 7, Babić 7, P. Tešić 7, Bokić 7,5 (od 76. minuta Pljevaljčić -), Marković 7,5 (od 76. minuta Kovljen -), Bosnić 7,5 (od 76. minuta Ljubičić -), Božić 7 (od 55. minuta Govedarica 7), V. Tešić 7,5, Pepić 7, Bundalo 7 (od 55. minuta Jandrić 7), Dojčinović 7. Trener: Alen Medović.

LjUBIĆ: A. Stupar 5,5, Radaković 5,5, Bubić 5,5, Kopanja 5,5 (od 46. minuta Zelenika 5,5), Mišić 5,5, A. Žižak 5,5, Živković 5,5, Subić 5,5 (od 63. minuta Vasić -), Jugović 5,5 (od 79. minuta Bojić -), M. Stupar 5,5, Ostojić 5,5. Trener: Vladanko Komlenović.

***

DRINA HE                   1 (1)

SLOBODA (MG) 0 (0)

Strijelac: 1:0 Vulević u 36. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Otašević, L. Pljevljaljčić (Drina HE).

Igrač utakmice: Luka Vulević (Drina HE) 7.

DRINA HE: Bejatović 6,5, Perković 6,5, Pejović 6,5, S. Pljevaljčić 6,5 (od 90+2. minuta Grujić -), Otašević 6,5, Damjanović 6,5, Marković 6,5 (od 60. minuta Ristović -), Ćirković 6,5, Šušnjar 6,5, Vulević 7 (od 78. minuta L. Pljevaljčić -), Ranitović 6,5.  Trener: Dragan Vulević.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Travar 6, Banjac 6, Lazendić 6 (od 46. A. Soldat -), Davidov 6, O. Soldat 6 (od 80. minuta Radulović -), Zekanović 6, Mitrić 6, Marković 6 (od 68. minuta Savasaka -), Samardžić 6, Gavrić 6 (od 46. minuta Jamamoto 6), Nenad 6. Trener: Srđan Marjanović.