Derbi Prve lige Republike Srpske između Rudar Prijedora i Radnika okončan bez pobjednika

Darko Pašagić

PRIJEDOR - U derbiju posljednjeg, 17. kola prvog dijela prvenstva Prve lige Republike Srpske na Gradskom stadionu u Prijedoru Rudar Prijedor i Radnik igrali su neriješeno, 1:1.

Tako su Bijeljinci ovjerili jesenju titulu i zimovaće na tronu bez ijednog poraza (11 pobjeda i šest remija).

Gosti su poveli već u petom minutu kada je nekadašnji fudbaler Rudar Prijedora Slaven Stjepanović pogodio mrežu domaćina i razočarao više od 500 ljubitelja fudbala u gradu na Sani. Početkom drugog dijela susreta Uglješa Stevanović je imao priliku da ovjeri pobjedu Radnika, ali je pogodio stativu, a od 70. minuta izabranici Velibora Đurića ostali su sa igračem manje na terenu, jer je drugi žuti karton zaradio Andrija Janjić. To su iskoristili domaći igrači koji su pogotkom kapitena Nemanje Pekije u 81. minutu iz penala stigli do izjednačenja.

- Opet smo primili gol u ranoj fazi utakmice i to iz prekida zbog loše komunikacije odbrambenih igrača sa golmanom. Da smo ranije došli do izjednačenja, možda bismo onda potpuno preokrenuli rezultat. U ovom susretu nismo bili ništa lošiji od lidera, koji je zahvaljujući konstantnoj igrama osvojio jesenju titulu, na čemu im čestitam - naglasio je trener Rudar Prijedora Vule Trivunović.

U redovima gostiju bili su zadovoljni osvojenim bodom.

- Možda je ovo i najrealniji rezultat. Da smo možda povećali prednost na početku drugog poluvremena kada je Stevanović pogodio stativu vjerovatno bismo slavili pobjedu. Raduje me činjenica da smo osvojili jesenju titulu, a još više da smo prvi dio sezone okončali bez ijednog poraza - istakao je Đurić.

Parovi 18. kola, koje se igra 2. i 3. marta 2024. godine: Sloboda (MG) - Laktaši, Leotar - BSK, Drina (Z) - Famos, Borac (KD) - Omarska, Kozara - Sutjeska, Alfa Modriča - Željezničar Sport tim, Slavija - Radnik, Rudar Prijedor - Ljubić, Romanija - Velež (N).

RADNIK            1 (1)

Strijelci: 0:1 Stjepanović u 5, 1:1 Pekija iz penala u 81. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 500.

Sudija: Dragan Kesić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Živanović, Ignjatović, Pekija (Rudar Prijedor), Janjić, Ristanović, Josipović, Perišić (Radnik).

Crveni karton: Andrija Janjić (Radnik) u 70. minutu.

Igrač utakmice: Slaven Stjepanović (Radnik) 7.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 6,5, Ignjatović 6,5, Pekija 7, Komazec 6,5, Živanović 6,5 (od 64. minuta Demonjić -), Milaković 6,5, Raković 6,5 (od 90. minuta Rauš -), Bilbija 6,5, Njamculović 6,5 (od 70. minuta Rosić -), Smajić 6,5 (od 64. minuta Marić -), Da Silva 6,5. Trener: Vule Trivunović.

RADNIK: Lakić 6,5, Janjić 6,5, Vasić 6,5, Natan 6,5 (od 76. minuta Santrač -), Stjepanović 7 (od 68. minuta Matković -), Stevanović 6,5, Despotović 6,5, Albijanić 6,5 (od 70. minuta Veljkić 6,5), Perišić 6,5, Amidžić 6,5, Ristanović 6,5 (od 76. minuta Josipović -). Trener: Velibor Ćurić.

***

LEOTAR   0

LAKTAŠI        0

Stadion: “Police” u Trebinju.

Gledalaca: 100.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5.

Žuti kartoni: Ostojić, Janjetović, Milojević (Laktaši).

Igrač utakmice: Boris Ostojić (Laktaši) 6,5.

LEOTAR: Perišić 6,5, Milović 6,5, Cmiljanović 6,5, Babić 6,5, Milić 6,5, Aćimović 6,5 (od 46. minuta Glogovac 6,5), Đajić 6,5, Begić 6,5 (od 67. minuta Kolak -), Leko 6,5, Šušnjar 6,5 (od 79. minuta Pandžić -), Paranos 6,5 (od 60. minuta Đuderija -). Trener: Oleg Ćurić.

LAKTAŠI: Knežević 6,5, Janjetović 6,5, Milić 6,5, Šikanjić 6,5 (od 76. minuta Hadžić -), Škorić 6,5 (od 76. minuta Džajić -), Trivić 6,5, Ostojić 6,5, Babić 6,5, Bosančić 6,5, Tešić 6,5, Dojčinović 6,5 (od 63. Milojević). Trener: Miljan Bajić.

***

VELEŽ (N)                  2 (1)

SLOBODA (MG) 0 (0)

Strijelci: 1:0 G. Prodanović u 28, 2:0 Drašković u 61.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 80.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti karton: Sekulović (Velež, Nevesinje).

Igrač utakmice: Goran Prodanović (Velež, Nevesinje) 7,5.

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović 7, Kljakić 7 (od 46. minuta Botić 7), Petković 7, Sekulović 7, Anđelović 7, G. Prodanović 7,5, Popović 7 (od 65. minuta Gutić -), Repović 7, Drašković 7,5, Lusio 7, S. Prodanović 7 (od 89. minuta Adžić -). Trener: Marko Jovanović.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Travar 6, Danilović 6, Bobić 6, Lazendić 6, Luis 6 (od 46. minuta Radić 6), Đukanović (od 77. minuta Mizdrak -), Jotić 6, Nikodinović 6, Gavrić 6 (od 60. minuta Ešba 6), Živković 6, Babić 6 (od 60. minuta Soldat 6). Trener: Marko Tešić.

***

DRINA (Z) 1 (1)

BSK           0 (0)

Strijelac: 1:0 Ilić u 29. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Tadić, Marić, trener Lazarević, pomoćni trener Dragičević (Drina, Zvornik), Radulović, Radović (BSK).

Igrač utakmice: Aleksandar Ilić (Drina (Zvornik) 7.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6,5, Marić 6,5, Jokić 6,5, Gavrić 6,5, Ilić 7, Tadić 6,5 (od 90. minuta Riđošić -), Bogdanović 6,5 (od 90. minuta Mićić -), Jezdić 6,5, Ilijas 6,5 (od 84. minuta Andrić -), Janjić 6,5, Ćulum 6,5. Trener: Mile Lazarević.

BSK: Modić 6, Šaula 6, Moconja 6 (od 87. minuta Gavrić -), Radulović 6,5, Samardžija 6 (od 65. minuta Pušić -), Perović 6 (od 36. minuta Stojičić 6), Savanović 6,5, Terzić 6 (od 87. minuta Radović -), Erić 6, Petrović 6, Runić 6,5. Trener: Bojan Puzigaća.

***

BORAC (KD)       1 (0)

FAMOS    2 (1)

Strijelci: 0:1 Kuljanin U 41, 0:2 Abrego u 56, 1:2 Maksimović iz penala u 60. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: N. Pekić, Janković, Kovačević, Bunić (Borac, Kozarska Dubica), trener Vojvodić, Kuljanin, Blažić, Tiro, Hrkalo, Fereira, Terzić, Drakul (Famos).

Igrač utakmice: Draško Kuljanin (Famos) 7,5.

***

SLAVIJA           1 (0)

ŽELjEZNIČAR ST       1 (0)

Strijelci: 0:1 Bilal u 82, 1:1 Beširević u 90+3. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 100

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: trener Regoje, Arbinja (Slavija), Čolić (Željezničar Sport tim)
Crveni karton: trener Bojan Regoje (Slavija) u 73. minutu.

Igrač utakmice: Adonis Bilal (Željezničar Sport tim) 7.

SLAVIJA: Sirćo 6,5, Gojković 6,5, Popović 6,5, Čvoro 6,5, Dabić 6,5 (od 82. minuta Radaković -), Bjeloš 6,5 (od 70. minuta Beširević 7), Križevac 6,5, Arbinja 6,5, Vučinić 6,5 (od 87. minuta Stjepić -), Mandić 6,5, Karić 6,5. Trener: Bojan Regoje.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 6,5, Čolić 6,5, Sladojević 6,5, Blanuša 6,5, Đogić 6,5, Kralj 6,5, Bilal 7, Kalabić 6,5, Malić 6,5 (od 87. minuta Sukara -), Jević 6,5 (od 90+3. minuta Jagodić -), Kerezović 6,5. Trener: Branislav Krunić.

***

KOZARA    2 (0)

OMARSKA         0

Strijelci: 1:0 Pljevaljčić u 58, 2:0 Bogučanin u 71. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Sudija: Miroslav Bjelica (Trnovo) 6,5.

Žuti kartoni: Pljevaljčić, Ilić, Bogučanin, Asentić (Kozara), Sajak, Kovačević, Petković, Đ. Nišić, Grahovac, Zdjelar (Omarska).

Igrač utakmice: Ognjen Pljevaljčić (Kozara) 7,5.

KOZARA: Glišić 7, Tešić 7, Bokić 7, Ilić 7 (od 46. minuta Bogučanin 7,5), Komlenić 7 (od 71. minuta Hong -), Delić 7, Takahaši 7 (od 88. minuta Dakić -), Angeleski 7 (od 46. minuta Asentić 7), Veljkić 7, Pljevaljčić 7,5, Pepić 7. Trener: Alen Medović.

OMARSKA: Vujičić 6, Sajak 6, Kopanja 6 (od 75. minuta Zdjelar -), Panić 6 (od 75. minuta Mikić -), Petković 6, Jaćimović 6, L. Nišić 6, Jovičić 6, Kovačević 6, Đ. Nišić 6, Vračar 6. Trener: Saša Keranović.