Derbi Druge lige grupa zapad pripao domaćinu: Borac do trijumfa u sudijskoj nadoknadi

BANjALUKA - Fudbaleri lidera Druge lige Republike Srpske, grupa zapad Borca iz Kozarske Dubice u derbiju 22. kola savladali su drugoplasiranu Goricu sa 2:1 i sada su najvećem rivalu iz Šipova pobjegli pet bodova.

Možda i najvažnija utakmica ove lige u proljećnom dijelu prvenstva odlučena je u četvrtom minutu sudijske nadoknade i to golom iz penala. Strijelac sa bijele tačke bio je “rezervista” Predrag Pralica. U nervoznoj utakmici, u kojoj su bodovi imali veliku važnost, poveli su Dubičani u 20. minutu golom Stefana Tomaša. Od 44. minuta gosti su igrali sa deset igrača, jer je zbog drugog žutog kartona “pocrvenio” Branko Peno.

Međutim i sa igračem manje u polju Gorica je uspjela da izjednači u 75. minutu kada je mrežu Borca pogodio Stanko Malinović. Kada se činilo da će derbi biti završen podjelom plijena sudija Dean Jokić iz Teslića je dosudio jedanaesterac.

Utakmica u Prijedoru između FSA Prijedora i Brda iz Hambarina odgođena je zbog više sile. Naime, neposredno pred početak meča, usljed velike količine padavina obližnji potok koji protiče u blizini stadiona “Poljana” se izlio i poplavio teren. Tako nisu postojali uslovi da derbi prijedorskih klubova bude odigran pa je sudija Slaviša Šarić iz Gradiške “odsvirao” samo kraj, ali ne i početak utakmice koja je u Potkozarju privlačila veliku pažnju. Sada je na takmičarskim organima Fudbalskog saveza Republike Srpske da donesu odluku o novom terminu odigravanja ove utakmice.

U grupi istok vodeći Velež iz Nevesinja je do vrha napunio mrežu Rudara 1925 iz Nevesinja i zabilježio pobjedu od 8:0. Čak trojica fudbalera u pobjedničkoj ekipi Miljan Petković, Đorđe Kljakić i Sergej Prodanović postigli su po dva pogotka. Mreže su se sedam puta tresle u Čakniču, gdje je domaća Stakorina pobijedila Vlasenicu sa 5:2. Briljirao je trostruki strijelac Milivoje Mrdak, a dva gola za Čakničane postigao je Viktor Racković.

DUBRAVE           0 (0)

Strijelci: 1:0 Nikolić u 16, 2:0 S. Kuzmanović u 29, 3:0 E. Osmić u 40, 4:0 E. Osmić 45+2, 5:0 Sekulić u 47. minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 100.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: E. Osmić (Proleter, T).

Igrač utakmice: Emir Osmić (Proleter, T) 8.

PROLETER (TESLIĆ): R. Hasić 7, S. Kuzmanović 7,5 (od 77. minuta Nesterović -), Jovanović 7, Vukmirović 7 (od 77. minuta Aleksić -), Ristić 7 (od 66. minuta Sekulić -), E. Osmić 8, T. Osmić 7, Nikolić 7, Jotanović 7, Sekulić 7 (od 84. minuta Prodanović -), B. Kuzmanović 7 (od 84. minuta S. Hasić -). Trener: Darjan Grbić.

DUBRAVE: Vasić 5, Lukajić 5, Sanjicki 5 (od 39. minuta Kvrgić 5), Savanović 5 (od 85. minuta Glamočić -), Tomičić 5, Radosavac 5, Grujić 5, Malešević 5 (od 61. minuta D. Kisin -), Šikuljak 5, B. Kisin 5, Malbašić 5. Trener: Siniša Đurić.

Sudija: Duško Puvača (Novi Grad) 6,5.

Žuti kartoni: Vukosavljević, Đukanović, Amidžić (Crni Vrh), Bajić (Čelinac).

Igrač utakmice: Dejan Diljević (Crni Vrh) 7,5.

CRNI VRH: Račić 7, Đukanović 6,5 (od 67. minuta Milaković -), Šavija 7, Damjanić 7, Subić 7, Zelenika 7, Grabovac 7, Cvijetić 7 (od 90+1. minuta Brdan -), Vukosavljević 6,5 (od 82. minuta Rogić -), Diljević 7,5 (od 82. minuta Mizdrak -), Amidžić 7. Trener: Dalibor Balaban.

ČELINAC: Jović 6,5, Rađenović 6, Amidžić 6 (od 73. minuta Krminac -), Dubravac 6, Kuzmanović 6, Tomić 6, Orašanin 6, Jusić 6, Bajić 6, Bosančić 6 (od 81. minuta Subić -), Babić 6. Trener: Danijel Peulić.

***

PROGRES 3 (1)

BORAC (Š)        2 (0)

Strijelci: 1:0 M. Budić u 13, 2:0 M. Budić u 46, 2:1 Arsenić u 63, 2:2 Mićić u 89, 3:2 P. Budić u 90+1. minutu

Stadion: Progresa u Kneževu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Filip Sredojević (Gradiška) 6,5

Žuti kartoni: Tepić, P. Budić (Progres), Dakić, trener Radović, Nišić, Mićić, Blagojević, (Borac, Š).

Igrač utakmice: Miljan Budić (Progres) 8.

PROGRES: Marković 6, Svjetlanović 7, Kutić 7, Trifković 7, M. Budić 8, P. Budić 7,5, Dukić 7, Aleksić 6,5 (od 81. minuta Marjanović -), Đukarić 7 (od 90+2. minuta Glamočić -), Barišić 7, Tepić 7 (od 90+2. minuta Vidović -). Trener: Stefan Marković.

BORAC (ŠAMAC): Stojičić 6, Nišić 6,5, Jaćimović 6,5, Dakić 6,5, Pavlović 6,5, Marčeta 6,5, Mićić 7, Sjenčić 6,5, Đurić 6 (od 46. minuta Arsenić 7), Pupčević 6,5, Blagojević 6,5. Trener: Mladen Radović.

***

SLOGA (S)         1 (0)

SLOGA (T)         2 (2)

Strijelci: 0:1 Gaćeša u 32, 0:2 Ni. Jokanović u 37, 1:2 Travar u 73. Minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Gledalaca: 70.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5

Žuti kartoni: Kondić, Travar, Zukanović (Sloga, S), Savić, Gaćeša (Sloga, T).

Igrač utakmice: Đorđe Gaćeša (Sloga, T) 7,5.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6, Zukanović 6, V. Nježić 6, Karamehić 6, Todorić 6,5, I. Nježić 6,5, Šervel 6 (od 65. minuta Cvijetić -), Remić 6, Travar 7, G. Zelenac 6,5, Kondić 6. Trener: Slavko Vujić.

SLOGA (TRN): Gašić 6,5, Grozdanić 7, Javorac 7, Stanković 7, Kuruzović 6,5 (od 49. minuta Milinović 6,5), Ni. Jokanović 7,5 (od 88. minuta Todorić -), Ivić 7, Domuzin 7, Savić 7 (od 75. minuta Kobas -), Gaćeša 7,5, Ne. Jokanović 7. Trener: Predrag Majkić.

***

BSK           2 (1)

UKRINA   0 (0)

Strijelci: 1:0 Pušić u 21, 2:0 Jović u 89. minutu.

Stadion: “Čaire” u Banjaluci.

Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Trivan (BSK), Vrhovac (Ukrina).

Igrač utakmice: Đorđe Jović (BSK) 7,5.

BSK: Gojić 7, Pušić 7,5 (od 56. minuta Babić 7), Rosić 7 (od 90. minuta Lemić 7), Mikić 7 (od 90. minuta Čekić -), Milosavljević 7, Dragoljić 7 (od 56. minuta Trivan 7), Trninić 7, Jović 7,5, Dojčinović 7 (od 56. minuta Stojičić 7), Gračanin 7, Šteković 7. Trener: Željko Vranješ.

UKRINA: Ninković 6, B. Vučić 6, Rajak 6, Radoja 6 (od 87. minuta Petrović -), Kulaga 6 (od 80. minuta Pejičić -), Hadžikadunić 6, D. Vučić 6 (od 46. minuta Jugović 6), Tatić 6, Ilić 6, Bosić 6, Vrhovac 6. Trener: Milivoje Vidović.

***

BORAC (KD)      2 (1)

GORICA   1 (0)

Strijelci: 1:0 Tomaš u 20, 1:1 Malinović u 75, 2:1 Pralica iz penala u 90+4. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 500.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6.

Žuti kartoni: Janković (Borac, KD), Mitrić, Peno, Malinović, Sakan, R. Jović, Bogosavljević, Čišija (Gorica).

Crveni karton: Branko Peno (Gorica) u 44. minutu.

Igrač utakmice: Stefan Tomaš (Borac, KD) 7,5.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Sebastian Valensija 6,5, Bunić 7, Serhio Valensija 6 (od 83. minuta Kampaz -), Pejičić 7, Blagojević 7, Tomaš 7,5, Hinestroza 7, Pekić 6 (od 56. minuta Jaćimović 7), Gavrić 7 (od 74 minuta. Pralica 7,5), Zec 7, Janković 7. Trener: Rade Drvenica.

GORICA: Ilić 6,5, Peno 5, Mitrić 6,5, Sakan 7, Sivonjić 6,5, Čišija 6,5, R. Jović 6 (od 64. minuta Džafer -), Malinović 7, Perak 6,5 (od 72. Halaba -), Bogosavljević 6,5, M. Jović 6,5. Trener: Duško Sakan.

***

POLET 1926               0

JEDINSTVO (Ž)       0

Stadion: Gradski u Brodu.

Gledalaca: 40.

Sudija: Petar Tepić (Čelinac) 6,5.

Žuti kartoni: S. Grozdanić (Polet 1926), Knežić, Đogić (Jedinstvo, Ž).

Igrač utakmice: Predrag Bekić (Jedinstvo, Ž).

POLET 1926: Vukičević 7, Petrić 6,5, M. Grozdanić 6,5, Đekanović 6 (od 83. minuta P. Bardak -), S. Grozdanić 6,5, Lekić 6,5, Milošević 6,5, Marinković 6 (od 75. minuta Milićević -), S. Bardak 6, Milovac 6, Žarić 6. Trener: Mirun Jokanović.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Bekić 7, Đogić 6,5, Petrović 6,5, Đ. Nišić 6,5, Budimović 6,5, Knežić 6 (od 62. minuta Hajdarević -), L. Nišić 6,5, Petković 6, Knežević 6, Delibašić 6 (od 53. minuta Vranić-Budimović 6), Hamzić 6. Trener: Velimir Stojnić.

***

VELEŽ (N)        8 (3)

RUDAR 1925       0 (0)

Strijelci: 1:0 G. Prodanović u 11, 2:0 Drašković u 17, 3:0 Petković u 33. 4:0 Petković u 50, 5:0 Kljakić u 52, 6:0 S. Prodanović u 63, 7:0 Kljakić u 73, 8:0 S. Prodanović u 78. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 150.

Sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad) 6,5.

Igrač utakmice: Miljan Petković (Velež, N) 8,5.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac -, Gutić 7,5, Popović 7,5 (od 57. minuta Pantić 7,5), Petković 8,5 (od 82. minuta Jeremić -), Šiljegović 7,5, G. Prodanović 8 (od 71. minuta Vukosav -), Kljakić 8,5 (od 82. minuta Bratić -), Repović 7,5, Drašković 8, Vujičić 7,5 (od 71. minuta Milošević -), S. Prodanović 8,5. Trener: Mijat Mišeljić.

RUDAR 1925: Stevanović 5 (od 46. minuta Vidojević 5), Cvijić 5, Mitrović 5, Arsenović 5, Davidović 5, Koprivica 5 (od 65. minuta Stanojević -), Stević 5, Bekić 5, Lazić 5, Marković 5, Jović 5 (od 46. minuta Đurić 5). Trener: Goran Ljubojević.

***

HERCEGOVAC  1 (0)

BUDUĆNOST (P)       1 (1)

Strijelci: 0:1 Stjepanović u 16, 1:1 Vujović u 66. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Gledalaca: 160.

Sudija: Vladimir Bujak (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Đorđić, Komnenić, Dangubić, Sudžum, Popadić (Hercegovac), Milovanović, Radovanović (Budućnost, P).

Igrač utakmice: Ognjen Stjepanović (Budućnost, P) 7.

HERCEGOVAC: Biberdžić 6,5, Begenišić 6,5, Andrić 6,5, Popadić 6,5, Vujović 7, Đorđić 6,5 (od 80. minuta Vučković -) , Mrkaić 6,5 (od 63. minuta Jokanović -), Milidragović 6,5, Ilić 6,5 (od 63. minuta Dangubić -), Sudžum 6,5, Komnenić 6,5. Trener: Rajko Milenić.

BUDUĆNOST (PILICA): Radovanović 6,5, Savić 6,5, Marković 6,5, Stjepanović 7, Lukić 6,5, Ristić 6,5, Radić 6,5, Josipović 6,5, Ivanović 6,5, Milovanović 6,5, Krezović 6,5. Trener: Dalibor Krezović.

***

JEDINSTVO (BR)      1 (1)

MLADOST (G)   0 (0)

Strijelac: 1:0 Tomić u 15. minutu.

Stadion: Jedinstva u Brodcu.

Gledalaca: 30.

Sudija: Čedomir Milošević (Zvornik) 6,5.

Žuti karton: Đorđić (Jedinstvo, Br)

Igrač utakmice: Vladan Tomić (Jedinstvo, Br) 7.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 6,5, Jevtić 6,5, Stevanović 6,5, Račanović 6,5, Šikuljak 6,5, Tomić 7, Ružičić 6,5, Vasilić 6,5, Kalajdžić 6,5, Dukić 6,5 (od 59. minuta Gvozdenac 6,5), Krsmanović 6,5. Trener: Milorad Savić.

MLADOST (GACKO): Miljanić 6,5, Avdalović 6,5, Mrković 6, Kandić 6, Goranović 6,5, Slijepčević 6, Ćeranić 6, Nikolić 6, Šarenac 6, Sudžum 6 (od 64. minuta Zirojević -), Tepavčević 6 Trener: Veselin Slijepčević.

***

STAKORINA    5 (4)

VLASENICA   2 (0)

Strijelci: 1:0 Racković u 14, 2:0 Mrdak u 15, 3:0 Mrdak u 17, 4:0 Racković u 40, 4:1 Stupar u 73, 4:2 Matić u 86, 5:2 Mrdak u 89. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Gledalaca: 200.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6,5.

Žuti karton: Milovanović (Stakorina).

Igrač utakmice: Milivoje Mrdak (Stakorina) 8,5.

STAKORINA: Bojanović 7, Jovanović 7, Racković 8 (od 66. minuta Dačević -), Mrdak 8,5, Milović 7, Ristanović 7, T. Tadić 7, Milovanović 7, D. Simović 7 (od 60. minuta Popović 7), Nešković 7, N. Simović 7. Trener: Igor Joksimović.

VLASENICA: Drakulić 6, Petrović 6 (od 86. minuta Vuković -), Matić 6,5, Mitrović 6, Stupar 6,5, N. Kovačević 6, Fehratović 6, Mijatović 6, Vidović 6, Krsmanović 6 (od 42. minuta Tešić -), M. Kovačević 6. Trener: Pavle Golijan.

***

MLADOST (R)   3 (3)

ILIĆKA 01                1 (0)

Strijelci: 1:0 Đorem u 24, 2:0 Ćaćić u 28, 3:0 Ćaćić u 36, 3:1 Tomić u 65. minutu.

Stadion: SC “9. januar” u Rogatici.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Popovac, Miličević (Mladost, R), Tomić (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Nemanja Ćaćić (Mladost, R) 8.

MLADOST (ROGATICA): Kojić 7, Nešković 7 (od 69. minuta Kušić -), Ćaćić 8, Obradović 7, Tomić 7, Spajić 7, Miličević 7 (od 87. minuta Krsmanović -), Đorem 7,5, Božović 7, Popovac 7, Nikolić 7 (od 76. minuta Marijanović -). Trener: Dragan Jovanović.

ILIĆKA 01: Mićanović 6,5, Čelik 6,5, Topalović 6,5, Ristić 6,5, Antunović 6,5, Krsmanović 6,5, Dobrijević 6,5, Tomić 7, Petrović 6,5, Krstić 6,5, Dragić 6,5 (od 55. minuta Marijanac 6,5). Trener: Radivoje Nikolić.

***

GUBER                2 (1)

DRINA HE         1 (0)

Strijelci: 1:0 Smajilović u 33, 2:0 Se. Lozo iz penala u 69, 2:1 Petrović u 75. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Gledalaca: 60.

Sudija: Igor Ilić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Grujičić, Popadić, Ćirković, Petrović (Guber), trener Janjić, Simić (Drina HE).

Crveni karton: Dušan Ćirković (Guber) u 87. minutu.

Igrač utakmice: Predrag Petrović (Guber) 7,5.

GUBER: Popadić 7, Avramović 7, Petrović 7,5, Maksimović 7, Smajilović 7,5, Jašarević 7, Lemez 7, Kosanić 7, Ćirković 5, Grujičić 7, Čirak 7. Trener: Davor Krsmanović.

DRINA HE: Tomić 6,5, Ristivojević 6,5, Pljevaljčić 6,5, Stanojčić 6,5 (od 84. minuta Terzić -), Damjanović 6,5 (od 53. minuta Vrećo 7), Marković 6,5, Sekulić 6,5, Se. Lozo 7, Pejović 6,5, Grujić 6,5 (od 46. minuta Sa. Lozo 7), Simić 6,5. Trener: Jadranko Janjić.

***

ROMANIJA                3 (0)

GLASINAC 1936       1 (1)

Strijelci: 0:1 L. Novosel u 33, 1:1 Simanić iz penala u 54, 2:1 Cicović u 73, 3:1 Blagojević u 83. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti karton: Košarac (Romanija).

Igrač utakmice: Borislav Cicović (Romanija) 7,5.

ROMANIJA: Lučić 7, Koroman 7, Maljukan 7 (od 54. minuta Blagojević 7,5), Košarac 7, Simanić 7,5, Lukić 7 (od 56. minuta Trobok 7), Cicović 7,5, Elek 7, Simić 7, Đ. Stupar 7 (od 62. minuta N. Stupar -), Gluhović 7. Trener: Sretko Vuksanović.

GLASINAC 1936: Krunić 6, Marić 6, Deurić 6 (od 56. minuta Kosorić 6), S. Novosel 6 (od 50. minuta Pajić 6), Ninković 6, Škobo 6 (od 46. minuta Debelnogić 6), L. Novosel 6,5, Lizdek 6, Mi. Vujičić 6, Lončarević 6, A. Pejanović 6. Trener: Ognjen Kreštalica.

***

PROLETER (D)  2 (0)

PODRINjE (T)   0 (0)

Strijelci: 1:0 Jović u 69, 2:0 S. Rakić u 77. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: S. Aćimović, Krstić (Podrinje, T).

Igrač utakmice: Danijel Jović (Proleter, D) 7.

PROLETER (DVOROVI): Ilić 6,5, Sekulić 6,5, Jović 7, Mrkajić 6,5, Vasić 6,5 (od 79. minuta Barjaktarević -), N. Rakić 6,5 (od 85. minuta Lalić -), Arnautović 6,5, S. Rakić 7, Magazin 6,5 (od 66. minuta Dupor -), Odžaklić 6,5, Maksimović 6,5 (od 46. minuta Matijević 6,5). Trener: Dragan Matić.

PODRINjE (TRŠIĆ): Petrović 6, Tešić 6, Krstić 6, Fetahović 6 (od 55. minuta Josipović 6), G. Aćimović 6, Hasanović 6, S. Aćimović 6 (od 46. minuta Katić 6), D. Aćimović 6 (od 85. minuta Jovanović -), Novaković 6, Huskić 6 (od 82. minuta Matić -), M. Aćimović 6. Trener: Milan Stevanović.