BSK u derbiju 19. kola prvoligaškog karavana došao do tri boda

BANjALUKA - Igrači BSK-a u derbiju 19. kola Prve lige Republike Srpske savladali su Laktaše sa 1:0 i tako omogućili jesenjem šampionu, bijeljinskom Radniku, da poslije ove prvenstvene runde ima šest bodova prednosti.

“Romantičari” su do trijumfa nad drugoplasiranom ekipom šampionata stigli pogotkom u 53. minutu, kada je Miloš Perović sa nekih 17 metara snažno šutirao u desni ugao Vanje Kneževića, koji je samo dodirnuo loptu, ali nije uspio i da je zaustavi. Pomalo neočekivano izabranici Bojana Puzigaće dominirali smo većim dijelom utakmice, pogotovo su bili bolji akter u prvih 45 minuta.

- Svojim fudbalerima moram da čestitam na jako dobroj prezentaciji. Dobro smo odradili pripremu utakmice, skautirali rivala i našem trijumfu stvarno nema šta da se zamjeri. Šteta što u prvom dijelu utakmice, kada smo bili daleko dominantniji, nismo uspjeli da dođemo do gola, jer bi tada naša pobjeda sigurno bila još ubjedljivija. Iako u ovom susretu nisu bili na nivou igara iz ove sezone, Laktaše i dalje uz Radnik i Rudar Prijedor smatram najkvalitetnijim ekipama u Ligi i vjerujem da su i dalje jedan od favorita da se do kraja sezone bore za titulu i povratak među premijerligaše - rekao je Puzigaća.

Šef stručnog štaba Miljan Bajić je naglasio da se pobjedi “romantičara” nema šta zamjeriti.

- Trijumf rivala je čist kao suza. U prvih 45 minuta jednostavno se nismo mogli prepoznati. Ušli smo beskrvno u meč i bilo je evidentno da domaćin želi više pobjedu. Tek u nastavku susreta smo se malo pribrali, ali onda je presudio individualni kvalitet Perovića, koji je pogodio našu mrežu i još jednom pokazao zašto je jedan od najboljih igrača u Ligi. Imali smo na kraju i mi svoje šanse, ali nismo uspjeli da ih iskoristimo. Izgubili smo priključak za Bijeljincima, ali i dalje ćemo se boriti da ostanemo u borbi za najviši plasman i prvenstvenu trku do kraja sezone učinimo što zanimljivijom - istakao je Bajić.

***

BSK                     1 (0)

LAKTAŠI                  0 (0)

Strijelac: 1:0 Perović u 53. minutu.

Stadion: Gradski u Banjaluci.

Gledalaca: 400.

Sudija: Dragan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Radović, Radulović, Samardžija (BSK).

Igrač utakmice: Miloš Perović (BSK) 7.

BSK: Modić 6,5, Radović 6,5, Radulović 7 (od 89. minuta Erić -), Jagodić 6,5,

Samardžija 6,5, Đorđević 6,5 (od 66. minuta Stojičić -), Perović 7, Savanović 7, D. Petrović 6,5, Kujundžić 6,5, Runić 7. Trener: Bojan Puzigaća.

LAKTAŠI: Knežević 6,5, Milić 6,5, Ćebić 6,5, Šikanjić 6,5 (od 65. minuta

Marković -), Škorić 6,5 (od 76. minuta Rosić -), A. Petrović 6,5 (od 65. minuta Milojević -), Turanjanin 6,5, Babić 6,5, Bosančić 6,5, Tešić 6,5, Dojčinović 6,5 (od 88. minuta Gavrić -). Trener: Miljan Bajić.

Žuti kartoni: Sedlar (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Slaven Stjepanović (Radnik) 7.

RADNIK: Lakić 6,5, Josipović 6,5, Došlo 6,5 (od 63. minuta Stevanović 7),

Stjepanović 7 (od 74. minuta Krepaldi -), Cucin 6,5, Živković 6,5, Albijanić 6,5 (od 63. minuta Vasić -), Perišić 6,5 (od 87. minuta Veljkić -), Amidžić 6,5, Ristanović 6,5 (od 87. minuta Baštić -), Gavrić 6,5. Trener: Velibor Đurić.

ALFA MODRIČA: Krnetić 6, Pljevaljčić 6, Jolović 6, Kušljić 6 (od 87. minuta Limić -), Sedlar 6 (od 70. minuta Prljeta -), Numanović 6, Trifković 6, Hasegava 6, Disubi 6, Karić 6, Marić 6 (od 64. minuta Šoškić -). Trener: Joco Stokić.

***

ŽELjEZNIČAR ST    2 (0)

KOZARA              0 (0)

Strijelci: 1:0 Janković u 61, 2:0 Jević u 72. minutu.

Stadion: “Predgrađe” u Banjaluci.

Gledalaca: 60.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Jević, trener Krunić, Kalabić, Kerezović (Željezničar Sport tim), Veljkić, Petković, trener Medović (Kozara).

Igrač utakmice: Đorđe Janković (Željezničar Sport tim) 7.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 6,5, Čolić 6,5 (od 89. minuta Trivunović -), Blanuša 6,5, Đogić 6,5, Popara 6,5, Šuput 6,5 (od 46. minuta Janković 7), Vintonji 6,5, Kerezović 6,5 (od 80. minuta Sukara -), Kalabić 6,5 (od 89. minuta Ivić -), Bijelić 6,5, Jević 7. Trener: Branislav Krunić.

KOZARA: Kačavenda 6, Bokić 6, Petković 6 (od 60. minuta Delić 6), Rastoka 6, Jandrić 6, Divjan 6, Veljkić 6 (od 76. minuta Bubić -), Sadiković 6 (od 76. minuta Sadiković -), Pljevaljčić 6, Pepić 6, Glišić 6 (od 58. minuta Mensah 6). Trener: Alen Medović.

***

SUTJESKA                  0 (0)

BORAC (KD)                1 (1)

Strijelac: 0:1 Samardžić (autogol) u 7. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Gledalaca: 100.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Milutinović, Ristović, Mihajlović, Đorđević (Sutjeska), Božić (Borac, Kozarska Dubica).

Crveni karton: Bojan Mihajlović (Sutjeska) u 85. minutu.

Igrač utakmice: Ognjen Krneta (Borac, Kozarska Dubica) 6,5.

SUTJESKA: Dabić 6, Ivanović 6, Dačević 6, D. Mojović 6 (od 89. minuta Dragičević -), Sekulić 6 (od 46. minuta Radović 6), Milutinović 6, Mihajlović 6, Mitrašinović 6 (od 46. minuta Ivanović 6), Đorđević 6, Samardžić 5,5, Ristović 5,5. Trener: Zlatko Radović.

***

FAMOS               2 (1)

LEOTAR              0 (0)

Strijelci: 1:0 Stjepanović iz penala u 18, 2:0 Šarić u 57. minutu.

Stadion: SRC “Famos-Vojkovići” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 150.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Perović, Vranešić (Famos), Kolak, Milić (Leotar).

Igrač utakmice: Alonzo Pirt (Famos) 7.

FAMOS: Terzić 6,5, Abrego 6,5, Tiro 6,5, Šarić 7 (od 85. minuta Vranešić -), Stjepanović 7 (od 81. minuta Kuljanin -), Pirt 7 (od 66. minuta Perović -), Marković 6,5, Lazić 6,5, Blažić 6,5, Danilović 6,5, Hrkalo 6,5 (od 85. minuta Škrba -). Trener: Darko Vojvodić.

LEOTAR: Vidaković 6, Babić 6, Đuderija 6 (od 70. minuta Pandžić -), Begić 6, Kolak 6 (od 70. minuta Glogovac -), Leko 6, Tatar 6, Šušnjar 6 (od 62. minuta Paranos -), Vasiljević 6, Milić 6, Maksić 6 (od 74. minuta Kapor -). Trener: Oleg Ćurić.