Borac izborio evropsku jesen! (UŽIVO)

Glas Srpske

BANjALUKA - Fudbaleri Borca iz Banjaluke večeras su pobijedili u revanš utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope ekipu Ki Klaksvika sa Farskih ostrva.

Banjalučani su slavili rezultatom 3:1. U prvoj utakmici ekipa Ki Klaksvika slavila je na domaćem terenu rezultatom 2:1.

Gol za crveno-plave je u 17. minutu postigao Nikola Srećković.

A group of men playing footballDescription automatically generated

Farani su izjednačili u 53. minutu. Strijelac - Deni Pavlović.

U 57. minuti Srećković je opet pogodio mrežu Farana, ali nakon intervencije iz VAR sobe, gol Borca je poništen.

Stefan Savić u 82. minutu ponovo donosi Banjalučanima prednost.

A football player sitting on the ground with a football ballDescription automatically generated

Bert Majers povećava u 93. minutu na 3:1, rezultat koji odgovara fudbalerima Borca.

Pobjednik ide u plej-of Lige Evrope i ima zagarantovano mjesto uz grupnoj fazi Lige konferencije, što bi Banjalučanima donijelo ne samo evropsko ljeto ove sezone, već i evropsku jesen. Uz sve to i značajno popravilo klupsku kasu.

A crowd of people in a stadiumDescription automatically generated

Večerašnjoj utakmici na Gradskom stadionu prosustvuje i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.