Borac ostvario drugu prvenstvenu pobjedu

Darko Dragičević

BANjALUKA - Fudbaleri Borca u pretposljednjoj utakmici petog kola Premijer lige odigranoj na Gradskom stadionu pred nešto više od 2.000 gledalaca savladali su GOŠK iz Gabele sa 3:0.

Poslije prvog poluvremena koje će biti brzo zaboravljeno domaći su slomili otpor rivala na početku drugog dijela susreta.

Prvo je u 54. minutu Dino Skorup postigao vodeći pogodak, da bi već u 56. kapiten Srđan Grahovac povisio na 2:0. U 73. minutu u strijelce se upisao i Enver Kulašin za 3:0.

Treba dodati da su gosti od 66. minuta imali igrača manje na terenu, jer je zbog drugog žutog kartona prije vremena u svlačionicu morao David Martić.

Poslije dva odigrana meča Banjalučani imaju maksimalnih šest bodova, dok GOŠK iz pet susreta nije osvojio nijedan.

Fudbaleri Borca u šestom kolu Premijer lige, koje se igra 14. i 15. septembra, gostuju u Mostaru kod Zrinjskog.

Prije toga bi u odgođenoj utakmici prvog kola 11. septembra na Gradskom stadionu u Banjaluci trebali biti domaćini mostarskom Veležu.