Borac hrli ka šampionskoj tituli

Fudbalski klub Borac nastavio je pohod na šampionsku titulu na gostovanju Zvijezdi 09, gdje je upisao pobjedu rezultatom 2:1, četvrtu u nizu u Premijer ligi.

Dugo je domaćin dobro branio napade banjalučkog kluba, ali je onda jedna greška donijela prednost Banjalučanima. U 44. minuti Marko Jevremović je ostavio samog Zorana Kvržića u petercu nakon kornera, a nekadašnji reprezentativac BiH lako pogađa za vodstvo rezultatom 1:0.

Banjalučani su prednost udvostručili golom Davida Čavića u 56. minuti. Činilo se tada da Zvijezda 09 nema odgovor.

Ipak, u 75. minuti Josip Ivančić pogađa za smanjenje zaostatka nakon što je loše reagovao mladi reprezentativac BiH Savo Šušić u odbrani Borca. Ipak, ostalo je 2:1 u korist gostiju.

Borac je ovom pobjedom stekao dvocifrenu prednost u odnosu na rivale i ima 10 bodova više od Zrinjskog i Veleža te 12 više od Sarajeva. Banjalučani imaju utakmicu više u odnosu na Zrinjski i Sarajevo.

U narednom kolu Borac gostuje Posušju, dok će Zvijezda 09 dočekati Široki Brijeg.