Borac bolji od UTA Arada

Darko Pašagić

ROGLA - Fudbaleri Borca u drugoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Sloveniji savladali su rumunskog prvoligaša UTA Arad sa 2:1.

U osmom minutu šutirao je iskosa sa nekih 15 metara Sebastijan Erera, ali je lopta otišla pokraj gola.

Borac je poveo u 37. minutu. Slobodan udarac sa lijeve strane izveo je Erera, a neopreznost odbrane rumunske ekipe iskoristio je Stojan Vranješ i glavom poslao loptu u mrežu.

U 48. minutu Banjalučana su udvostručili prednost. Damir Hrelja je dodao loptu do Pavla Đajića, koji je snažno šutirao sa nekih 18 metara, a lopta se od prečke odbila u mrežu. U 60. minutu dosuđen je penal za UTA Arad, koji je u gol pretvorio Ezekiel Imo.

Borac je prvo poluvrijeme igrao u sastavu: Milićević, Kvržić, Ćelić, Karolina, Erera, Grahovac, Vranješ, Kulašin, Đajić, Vuković, Lukić.

U nastavku su još igrali: Grujić, Hrelja, Pihler, Hasukić, Majers, Keranović, Račić, Čavić, Marčetić, Šušić, Pejović.

Posljednju provjeru u Sloveniji Borac će imati u četvrtak kada igra protiv rumunskog drugoligaša Korvinul Hunedoare, koja je u nedavno završenoj sezoni neočekivano osvojila Kup ove zemlje i izborila plasman na evropsku scenu.