Banjalučani zadržali prvo mjesto u Drugoj ligi, grupa zapad

BANjALUKA - Fudbaleri banjalučkog Naprijeda zabilježili su prvu gostujuću pobjedu ove sezone u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa zapad pošto su u Hambarinama savladali Brdo sa 2:1.

Ovom pobjedom izabranici Nebojše Anđelića zadržali su prvo mjesto na tabeli i sada imaju dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirano Jedinstvo iz Žeravice. Banjalučani su poveli golom Darijana Dakića u 25. minutu, ali radost izabranika trenera Nebojše Anđelića je kratko trajala, jer je tri minuta kasnije izjednačio Manojlo Trkulja. Taj rezultat je važio sve do 63. minutu, kada je Ivan Brkić donio pobjedu Naprijedu. Od 83. minuta domaćin je igrao bez isključenog Nemanje Miljevića koji je zaradio drugi žuti karton.

Na stadionu “Mlakve” u Novom Gradu se i dalje nastavlja po onoj “obećanje, ludom radovanje”. Poslije četiri neodigrana susreta iz Slobode su stizala čvrsta uvjeravanja da će od petog kola konačno zaigrati, ali je meč protiv srbačke Sloge odgođen zbog navodnog virusa koji je zahvatio malobrojni kadar novogradskog drugoligaša. Dobro upućeni znaju da se taj “virus” zove činjenica da predsjednik kluba Mladen Bosančić i njegovi saradnici, ako ih uopšte više ima, na na raspolaganju ima samo sedam, osam igrača i nije spreman za start takmičenja, iako im je Fudbalski savez Republike Savez dao dodatne rokove da se konsoliduju, ali su i oni odavno probijeni.

Proleter je na stadionu “Radolinka” pobijedio trnsku Slogu sa 3:2. Prvo poluvrijeme je bilo kobno za goste, jer su u njemu primili sva tri pogotka, tako da im nisu vrijedjela ni dva gola koja su postigli u finišu susreta.

U grupi istok Drina HE ne popušta. Višegrađani i poslije pet mečeva imaju maksimalan učinak, a nova žrtva bilo je Jedinstvo iz Roćevića, koje je savladano sa 3:2.

Sutra će od 16 časova biti odigrane četiri odgođene utakmice iz ranijih kola: grupa zapad: 1. kolo: Crni Vrh - Polet 1926, grupa istok: četvrto kolo. Glasinac 1936 - Zadrugar (DC), Jedinstvo (R) - Mladost (R), peto kolo: Proleter (D) - Budućnost (P).

ČELINAC         0 (0)

Strijelci: 1:0 Kukić u 64, 2:0 Šavija u 69, 3:0 Grabovac u 82. minutu.

Stadion: Crnog vrha u Jaružanima.

Gledalaca: 200.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Cvijetić (Crni vrh), Ilić, Tomić, Materić, Dubravac, Bajić (Čelinac).

Igrač utakmice: Dragan Šavija (Crni vrh) 7,5.

CRNI VRH: Račić 7, Savičić 7, Šavija 7,5, Damjanić 7, Subić 7, Zelenika 7, Grujić 7, Grujić 7, Cvijetić 6,5 (od 38. minuta Vukosavljević 7), Kukić 7,5 (od 85. minuta Crnogaća -), Grabovac 7,5 (od 85. minuta Rogić -). Trener: Dalibor Balaban.

ČELINAC: Jović 5,5, Rađenović 6, Materić 6, Kutić 6 (od 87. minuta Suvajac -), Dubravac 6, D. Knežević 6 (od 71. minuta Jagodić -), Tomić 6, Jusić 6 (od 87. minuta Gavrić -), Ilić 6 (od 71. minuta Bajić -), Krminac 6, Babić 6 (od 64. minuta B. Knežević -). Trener: Borislav Vrhovac.

***

JEDINSTVO (Ž)        3 (1)

PROGRES           0 (0)

Strijelci: 1:0 Erceg u 39, 2:0 Đurđić u 55, 3:0 Knežić u 70. minutu.

Stadion: Sportski centar “Drago Kovačević” u Žeravici.

Gledalaca: 100.

Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor) 6,5.

Žuti karton: Aleksić (Progres).

Igrač utakmice: Miloš Đurđić (Jedinstvo, Žeravica) 7,5.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vojvodić -, Đogić 7, Vranić-Budimović 7, Hamzić 7, Budimović 7 (od 61. minuta Hajdarević -), Knežić 7,5 (od 81. minuta Delibašić -), Erceg 7,5 (od 81. minuta Ilišević -), Diljević 7, Petković 7, Đurđić 7,5, Ćetojević 7. Trener: Velimir Stojnić.

PROGRES: Zeljković 5,5, Halaba 6, Trifković 6, M. Đuranović 6, S. Glamočić 6 (od 65. minuta Veleušić -), Kahrić 6, Nikić 6 (od 84. minuta Lj. Đuranović -), P. Budić 6, Vasiljević 6, Aleksić 6, Vučić 6 (od 85. minuta I. Glamočić -). Trener: Stefan Marković.

***

BRDO                  1 (1)

NAPRIJED        2 (1)

Strijelci: 0:1 Dakić u 25, 1:1 Trkulja u 28, 1:2 Brkić u 63. minutu.

Stadion: “Vedro polje” u Hambarinama.

Gledalaca: 60.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 7.

Žuti kartoni: Harambašić, Isaković, Miljević, Krneta, Bundalo, Dedić (Brdo), Janjić, Savić (Naprijed).

Crveni karton: Nemanja Miljević (OFK Brdo) u 83. minutu.

Igrač utakmice: Ivan Brkić (Naprijed).

BRDO: Vidović 6, Trkulja 7, Harambašić 6,5, Karupović 6,5, Isaković 6 (od 67. minuta Dedić -), Miodragović 6,5, Marmat 6,5, D. Kuridža 6 (od 78. minuta Vojniković -), Bundalo 6,5, Miljević 5, Krneta 6,5. Trener: Mirza Alkić.

NAPRIJED: Dobrijević 6,5, Kremenović 7, Bundalo 7, Dakić 7,5 (od 80. minuta Ljubičić -), Grujić 7 (od 90+3. minuta Bojinović -), Savić 7, Gojić - (od 16. minuta Jarić 7), Janjić 7, Trninić 7, Brkić 7,5, Vuklišević 7. Trener: Nebojša Anđelić.

***

PROLETER (T)  3 (3)

SLOGA (T)                   2 (0)

Strijelci: 1:0 Aleksić u 16, 2:0 B. Kuzmanović u 31, 3:0 E. Osmić u 39, 3:1 Domuzin u 82, 3:2 Hasić (autogol) u 88. Minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 150.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Aleksić, Nikolić (Proleter, Teslić), Tomičić, Domuzin, Jokić, Gaćeša (Sloga, Trn).

Crveni karton: Želimir Nikolić (Proleter, Teslić) u 90+3. minutu.

Igrač utakmice: Božo Kuzmanović (Proleter, Teslić) 7,5.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić 6, Jovanović 7 (od 69. minuta Karabegović -), Nikolić 7, E. Osmić 7,5, Sekulić 7, T. Osmić 7, Aleksić 7,5 (od 47. minuta Ostojić 6), Radešić 7, Stanković 7 (od 69. minuta Simić -), S. Kuzmanović 7, B. Kuzmanović 7,5. Trener: Darjan Grbić,

SLOGA (TRN): Delić 6, Grozdanić 6, Marjanović 6 (od 46. minuta Savanović 7), Tučić 6 (od 46. minuta Šteković 7), Janković 6,5, Domuzin 7, Ni. Jokanović 6,5, Ivić 6 (od 82. minuta Savić -), Pilipović 6,5, Tomičić 6 (od 67. minuta Milinović -), Gaćeša 6 (od 71. minuta Golić -). Trener: Dragan Marković.

***

GORICA   0

POLET 1926      0

Stadion: Gorice u Šipovu.

Gledalaca: 250.

Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Gračanin (Gorica), Đorđević, Gligić, M. Grozdanić (Polet 1926).

Igrač utakmice: Johan Sebastian Pamplona Valensija (Polet 1926) 7,5.

GORICA: Ilić 7, Peno 6,5, Gračanin 6 (od 83. minuta Jakšić -), Mitrić 6,5, Sakan 6,5, Perak 6,5, Šobić 6 (od 65. minuta Rakita -), Prole 6 (od 46. minuta Mešić 6), Dojčinović 6, Jović 6, Grahovac 6 (od 46. minuta Pastir 6). Trener: Duško Sakan.

POLET 1926: Valensija 7,5, Pejičić 6,5, Petrić 6,5, M. Grozdanić 6,5, Jovičić 6,5, Gligić 6,5, S. Grozdanić 6,5, Lekić 6,5, Eskaraga 6,5, Marinković 6 (od 72. minuta Đorđević -), Mišić 6,5. Trener: Bojan Petrić.

***

TEKSTILAC    2 (1)

DUBRAVE 0 (0)

Strijelci: 1:0 Trivan u 8, 2:0 Duspara u 87. minutu.

Stadion: Gradski u Derventi.

Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu) 6,5.

Žuti kartoni: Sedlar, Dragoljić (Tekstilac), Velagić, Sikimić, D. Kisin (Dubrave).

Crveni karton: Ognjen Blagojević (Tekstilac) u 58. minutu.

Igrač utakmice: Stefan Trivan (Tekstilac) 7,5.

TEKSTILAC: Blagojević 5, Marić 7, Aleksić 7, Trninić 7, Mitrović 7 (od 54. minuta Stojčić -, od 62. minuta Plisnić -), Duspara 7,5 (od 90+1. minuta Knežević -), Trivan 7,5, Slijepčević 7, Dragoljić 7, Mišić 7 (od 46. minuta Ignjić -), Sedlar 7. Trener: Zoran Bujić.

DUBRAVE: Dobraš 6, D. Kisin 6, Velagić 6 (od 56. minuta Brkić 6), Borković 6, Kvrgić 6 (od 72. minuta Čehajić -), Matić 6 (od 85. minuta Men. Demo -), Mer. Demo 6, Sikimić 6, V. Kisin 6 (od 85. minuta Turanović -), Nikić 6, Malbašić 6 (od 72. Perić -). Trener: Igor Miljević.

***

FSA PRIJEDOR        3 (1)

BORAC (Š)                  0 (0)

Strijelac: 1:0 V. Mršić u 6, 2:0 V. Mršić u 73, 3:0 V. Mršić u 86. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Gledalaca: 50.

Sudija: Milan Radulović (Prnjavor) 7.

Žuti kartoni: Žuti kartoni: Despot, Golić (FSA Prijedor), Nišić, Ćosović, Bijelić, Jaćimović (Borac, Šamac).

Crveni karton: Damjan Ćosović (Borac, Šamac) u 89. minutu.

Igrač utakmice: Vedran Mršić (FSA Prijedor) 8,5.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 7, Rečević 7, Rudak 7 (od 46. minuta Dobrijević 7), Despot 7, Golić 7, Sadžak 7, B. Mikić 7 (od 81. minuta S. Mikić -), V. Mršić 8,5 (od 87. minuta Damjanović -), Crnobrnja 7, Knežević 7 (od 87. minuta Radulović -), Pavlović 7 (od 87. minuta Grbić -). Trener: Nenad Bašić.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 5,5, Nišić 5,5 (od 65. minuta Majić -), Petrović 5,5, Jaćimović 5,5, Popović 5,5, Ignjatović 5,5, Marčeta 5,5, Ćosović 5,5, Arsenić 5,5 (od 74. minuta Pupčević -), Ignjatović 5,5 (od 83. minuta Đurić -), Bijelić 5,5. Trener: Mladen Radović.

***

MLADOST (R)   1 (0)

JEDINSTVO (BR)       3 (0)

Strijelci: 0:1 Marić u 53, 0:2 Marić u 74, 0:3 Lazić u 83, 1:3 Maljukan iz penala u 85. minutu.

Stadion: SRC “9. januar” Rogatici.

Sudija: Luka Kovačević (Foča) 6.

Žuti kartoni: Maljukan (Mladost, Rogativa) Račanović, Blagojević, Krsmanović (Jedinstvo, Brodac)

Igrač utakmice: Nemanja Marić (Jedinstvo,. Brodac) 8.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 6, Elek 5,5, Maljukan 6, Tomić 5,5, Ćaćić 6, V. Marijanović 5,5, Kušić 5,5 (od 68. minuta Mihajlović -) D. Obradović 5,5, Božović 5,5, Košarac 5,5, Minić 5,5. Trener: Dragan Jovanović.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 7, Blagojević 6,5, Vasilić 6,5, Račanović 7,5, Perković 7, Pavlović 7, Kalajdžić 6,5, Simić 6,5 (od 90+4. minuta Božić -), Krsmanović 7, Lazić 7,5 (od 86. minuta Mionić -) Marić 8. Trener: Zoran Stajić.

***

DRINA HE                   3 (3)

JEDINSTVO (R)         2 (0)

Strijelci: 1:0 Marković u 11, 2:0 Marković u 13, 3:0 Damjanović u 30, 3:1 Blagojević u 86, 3:2 Mičić u 90+2. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Stanojčić, Marković, Šimšić (Drina HE) Dan. Pisić, Blagojević, Vidaković Mičić (Jedinstvo, Roćević)

Igrač utakmice: Bojan Marković (Drina HE) 8.

DRINA HE: Vilaret 6,5, Stanojčić 6,5, Damjanović 7,5 (od 77. minuta Andre Meurer -) Marković 8, Sekulić 7, Okuka 6,5 (od 46. minuta Eduardo Konberger 7) Lozo 6,5 (od 65. minuta Ristanović -) Grujić 7, Leonardo Silva 7 (od 65. minuta Vulević -), Todorović 7, Šimšić 7 (od 75. minuta Pljevaljčić -). Trener: Dragan Vulević.

JEDINSTVO (ROĆEVIĆ): Lakić 6, Dan. Pisić 6 (od 65. minuta Dar. Pisić -) M. Pisić 6, Ristić 6, Rosić 6 (od 82. minuta S. Pisić -) Blagojević 6,5, Milošević 6, Vidaković 5,5 (od 46. minuta Mičić 6,5) Drašković 6 (od 65. minuta Alempić -) Milošević 5,5 (od 46. minuta Kostić -) Damjanović 6. Trener: Goran Škiljević.

***

VLASENICA    4 (0)

STAKORINA    1 (0)

Strijelci: 1:0 N. Kovačević u 51, 2:0 Stupar u 59, 3:0 Matić u 69, 3:1 Milović u 77, 4:1 Matić u 80. minutu.

Stadion: Gradski u Vlasenici.

Sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad) 6,5.

Žuti kartoni: Mijatović, Mitrović (Vlasenica), Gigović (Stakorina).

Igrač utakmice: Danijel Matić (Vlasenica) 8.

VLASENICA: Drakulić 7, Petrović 7 (od 46. minuta Janjušević 7), Fehratović 7 (od 83. minuta Gadžunović -), Mitrović 7, N. Kovačević 7,5, Stupar 7,5, Majstorović - (od 19. minuta Matić 8), M. Kovačević 7 (od 70. minuta Tomić -), Mijatović 7, Vidović 7, Tešić 7. Trener: Pavle Golijan.

STAKORINA: Bojanović 5,5, Racković 5,5 (od 71. minuta Gigović -), Milović 6,5, Lukić 5,5 (od 63. minuta T. Tadić –), Simović 5,5, Miličević 5,5 (od 87. minuta D. Tadić -), Nešković 5,5, Katana 5,5 (od 46. minuta Popović 5,5), Jovamović 5,5, Kajević 5,5, Mrdak 5,5. Trener: Konstantin Katana.

***

GUBER                          3 (0)

HERCEGOVAC  0 (0)

Strijelci: 1:0 A. Smajilović iz penala u 57, 2:0 Zekić u 73, 3:0 Andrić u 80. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Gledalaca: 70.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Andrić (Guber), Dželatović, Đorđić (Hercegovac)

Igrač utakmice: Vanja Zekić (Guber) 7,5.

GUBER: Bodiroga 7, Zekić 7,5, Avramović 7 (od 83. minuta Novaković -), Marinković 7 (od 65. minuta O. Smajilović -), Petrović 7, A. Smajilović 7,5, Bogičević 7, Jašarević 7, Kosanić 7 (od 83. minuta Kosanić -), Grujičić 7, Andrić 7,5. Trener: Milorad Kosanić.

HERCEGOVAC: Dželatović 5,5, Kešeljević 5,5, Komnenić 6, Đorđić 5,5, Aćimović 5,5, Vujović 5,5, Ilić 5,5 (od 85. minuta Stajić -),, Vuković 5,5, Milojević 5,5 (od 79. minuta Albijanić -), Jokanović 6, Sudžum 5,5. Trener. Rajko Milenić.

***

PODRINjE (J)    1 (1)

ILIĆKA 01                1 (0)

Strijelci: 1:0 Jovičić u 35, 1:1 Krsmanović u 78. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 300.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Mehanović (Podrinje, Janja), Arsić, Bojić, Mićanović, Trivunović, Krsmanović (Ilićka 01).

Crveni kartoni: Adel Jahić (Podrinje, Janja) u 83. minutu, Slobodan Zimonjić (Ilićka 01) u 83. minutu.

Igrač utakmice: Miloš Krsmanović (Ilićka 01) 7.

PODRINjE (JANjA): Ružić 6,5, Vujić 6,5 (od 86. minuta Jašarević -), Jovanović 6,5, Mehanović 6,5 (od 66. minuta Stankić -), Sušić 6,5, Jovičić 7, Stevanović 6,5, Jahić 5, Arifović 6,5, Mehmedović 6,5, Mitrović 6,5. Trener: Nebojša Gligić.

ILIĆKA 01: Mićanović 6,5, Antunović 6,5, Zimonjić 5, Ristić 6,5, Stankić 6,5, Todorović 6,5, Arsić 6,5, Krsmanović 7, Krstić 6,5 (od 52. minuta Božić 6,5), Trivunović 6,5, Bojić 6,5. Trener: Radivoje Nikolić.

***

ZADRUGAR (DC) 2 (1)

MLADOST (G)   1 (1)

Strijelci: 0:1 Tepavčević u 16, 1:1 Matović u 28, 2:1 Karaman u 90. minutu.

Stadion: “Bunkovača” u Donjem Crnjelovu.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Jelić, Matović, Vićić (Zadrugar, Donje Crnjelovo), Žarković, Elek, Mirković, Ćeranić (Mladost, Gacko).

Igrač utakmice: Mlađan Karaman (Zadrugar, Donje Crnjelovo) 7,5.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): Đokić 7, Marković 7, Matović 7,5, Bajić 7, Jelić 7, Đokić 7, Mitrović 7, Marko Maksimović 7, Mario Maksimović 7 (od 90+5. minuta Jović -), Todorović 7 (od 72. minuta Vićić -), Karaman 7,5. Trener: Velibor Vujić.

MLADOST (GACKO): Miljanić 6,5, Avdalović 6,5, Žarković 6,5 (od 46. minuta Zirojević 6,5), Mrković 6,5, Kandić 6,5 (od 46. minuta Šarenac 6,5), Nerić 6,5, Elek 6,5, Ćeranić 6,5, Pušara 6,5 (od 85. minuta Krstojević -), Sudžum 6,5, Tepavčević 7. Trener: Velibor Vasiljević.

***

RUDAR 1925                 1 (0)

GLASINAC 1936       6 (2)

Strijelci: 0:1 Šuka u 22, 0:2 Šuka u 38, 0:3 L. Novosel u 53, 0:4 Šuka iz penala u 61, 0:5, Škobo u 68, 0:6 Vuković u 73, 1:6 Mićo Gajić u 80. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 40.

Sudija: Ljubomir Gajić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Marković, Bumbić (Rudar 1925), Lončarević, Vuković, S. Novosel (Glasinac 1936).

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Glasinac 1936) 8,5.

RUDAR 1925: Vidojević - (od 28. minuta Stevanović 5), Bumbić 5, Božić 5, Mišo Gajić 5, Marković 5, Cvijetinović 5, Arsenović 5, Mićo Gajić 5,5, Đurić 5 (od 46. minuta Mitrović 5), Radovanović 5, Vidaković 5. Trener: Nenad Stevanović.

GLASINAC 1936: Krunić 7, Čortan 7 (od 46. minuta Gladanac -), Vuković 7,5, Deurić 7, S. Novosel 7 (od 48. minuta Marić 7), L. Novosel 7,5, Škobo 7,5, Šuka 8,5, Lizdek 7, Mi. Vujičić 7, Lončarević 7. Trener: Ognjen Kreštalica.