Bajić nadmudrio Vojvodića

LAKTAŠI - Fudbaleri Laktaša u derbiju 20. kola Prve lige Republike Srpske savladali su Famos sa 3:1 i tako je duel nedavno nagrađenih trenera pripao onom iz domaćeg tima, Miljanu Bajiću, koji je nadmudrio mnogo iskusnijeg Darka Vojvodića.

Laktašani su do prednosti došli u 36. minutu, kada je iskusni Ognjen Škorić pogodio pravo mjesto. Već u 49. minutu Milan Šikanjić je povisio na 2:0 i činilo se da je pobjednik već tada odlučen. Međutim, "motoristi" nisu odustajali i posredstvom "rezerviste" Luke Asentića u 59. minutu su smanjili na 1:2. U jeku napada gostiju domaći su stigli i do trećeg gola, koji je postigao novajlija Nikola Turanjanin.

- Zasluženo smo došli do pobjede, mada je Famos još jednom potvrdio da se radi o veoma dobroj ekipi. Nisu odustajali ni kod minusa od dva gola. Vratili su se na 1:2, bili u igri i pritiskali, ali smo uspjeli da postignemo i treći pogodak i tako dođemo do trijumfa, koji smo mogli obezbijediti i ranije. Imali smo još nekoliko veoma izglednih prilika za postizanje gola, ali je Škorić pogađao prečku, pa stativu, a Nebojša Babić prečku - naglasio je Bajić.

Ovom pobjedom Laktašani su nastavili potjeru za vodećim Radnikom.

- U svaki naredni susret ulazimo sa željom da dođemo do tri boda i da se nadamo kiksu Bijeljinaca. Iznenađenja su uvijek moguća, to su pokazali i fudbaleri Romanije u ovom kolu koji su protiv Rudar Prijedora kao gosti odigrali neriješeno, 1:1. Sigurno je da će do kraja sezone biti još neočekivanih rezultata - dodao je Bajić.

Šef stručnog štaba Famosa Darko Vojvodić je prije susreta istakao da Laktaši imaju možda i najbolju ekipu u ligi.

- To je ova utakmica i pokazala, iako smo pružili više nego dobar otpor. Međutim, individualni kvalitet pojedinaca je na bio na strani domaćina i tu je bilo jako teško parirati. Ostaje da iz ovog meča izvučemo pouke, te da u narednim susretima nastavimo bitku za opstanak u gornjem dijelu tabele - rekao je Vojvodić.

FAMOS    1 (0)

Strijelci: 1:0 Škorić u 36, 2:0 Šikanjić u 49, 2:1 Asentić u 59, 3:1 Turanjanin u 71. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 150.

Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Keleman (Laktaši), Marković, Šarić, Vranešić (Famos).

Igrač utakmice:  Milan Šikanjić (Laktaši) 7,5.

LAKTAŠI: Knežević 7 (od 64. minuta Nikolić -), Milić 7, Šikanjić 7,5 (od 72. minuta Marković -), Škorić 7,5 (od 80. minuta Gavrić -), Trivić 7, Turanjanin 7,5, Babić 7, Bosančić 7, Tešić 7 (od 46. minuta Ćebić 7), Keleman 7 (od 72. minuta Petrović -), Dojčinović 7. Trener: Miljan Bajić.

FAMOS: Terzić 6, Abrego 6 (od 46. minuta Perović 6), Tiro 6, Šarić 6 (od 46. minuta Vranešić 6), Stjepanović 6 (od 46. minuta Asentić 6,5), Hrkalo 6, Tešanović 6, Lazić 6, Pirt 6 (od 51. minuta Kuljanin 6), Blažić 6, Marković - (od 25. minuta Škrba 6). Trener: Darko Vojvodić.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6.

Žuti kartoni: Zekanović, Danilović (Sloboda, Mrkonjić Grad), Jagodić, Moconja (BSK).

Igrač utakmice: Vukan Đorđević (BSK) 7,5.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Vuković 6,5, Bobić 6,5, Lazendić 6 (od 87. minuta Živković -), Zekanović 6,5, Nikodinović 6,5 (od 76. minuta Jotić -), Luis 6 (od 64. minuta Radaković -), Danilović 6,5, Mitrić 6, Fontemaki 6, Radić 6 (od 46. minuta Soldat 6), Nenad 6. Trener: Marko Tešić.

BSK: Modić 7, Radović 6,5, Jagodić 7, Moconja 6,5, Samardžija 6,5 (od 69. minuta Stojičić -), Đorđević 7,5 (od 86. minuta Erić -), Perović 7, Savanović 7, Petrović 6,5, Kujundžić 7, Runić 7. Trener: Bojan  Puzigaća.

***

BORAC (KD)                2 (0)

ŽELjEZNIČAR ST    0 (0)

Strijelci: 1:0 Hinestroza u 52, 2:0 Perić u 69. minutu.

Stadion: "Đolovi" u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 200.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Zgonjanin; Krneta, Burazor, Pekić (Borac, Kozarska Dubica), Popara, Sladojević, Đogić (Željezničar Sport tim).

Crveni karton: Nikola Popara (Željezničar Sport tim) u 82. minutu.

Igrač utakmice: Davor Perić (Borac, Kozarska Dubica) 7,5.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Zeljković 7, S. Pekić 7, Mitrović 7, Burazor 7 (od 88. minuta Govedarica -), Kampanja 7,5 (od 67. minuta N. Gavrić -), Krneta 7 (od 88. minuta Kovačević -), Tomaš 7 (od 71. minuta D. Gavrić -), Zgonjanin 7, N. Pekić 7, Božić 7, Perić 7,5. Trener: Slobodan Starčević.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 6, Čolić 6, Sladojević 6 (od 90. minuta Predragović -), Blanuša 6, Đogić 6,5, Ivić 6 (od 67. minuta Slankamenac -), Popara 5, Janković 6 (od 59. minuta Sukara 6), Šuput 6, Vintonji 6,5, Kerezović 6,5. Trener: Danijel Majkić.

***

KOZARA    2 (2)

RADNIK   3 (3)

Strijelci: 0:1 Josipović u 3, 1:1 Pepić u 14, 2:1 Vasić (autogol) u 17, 2:2 Stevanović u 23, 2:3 Stevanović u 45. minutu.

Stadion: "Velimir Sombolac" u Gradišci.

Gledalaca: 250.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Glišić (Kozara), Josipović, Ristanović, Došlo (Radnik).

Igrač utakmice: Uglješa Stevanović (Radnik) 8.

KOZARA: Glišić 6,5, Tešić 6,5, Modić 6,5 (od 46. minuta Sadiković 6,5), Rastoka 7, Jandrić 6,5 (od 84. minuta Petković -), Rudan 6,5, Divljan 6,5 (od 46. minuta Bokić 6,5), Mensah 6,5, Pljevaljčić 6,5 (od 58. minuta Sarajlić 6,5, od 90+1. minuta Beuk -), Pepić 7, Glišić 6,5. Trener: Rade Drvenica.

RADNIK: Lakić 7, Josipović 7,5, Vasić 6,5, Krepaldi 7 (od 89. minuta Stjepanović -), Stevanović 8 (od 89. minuta Došlo -), Živković 6,5 (od 75. minuta Alvarez -), Albijanić 6,5, Perišić 6,5 (od 82. minuta Despotović -), Amidžić 7, Ristanović 7 (od 82. minuta Veljkić -), Gavrić 6,5. Trener: Velibor Đurić.

***

SLAVIJA 2 (0)

VELEŽ (N)        0 (0)

Strijelci: 1:0 Erić u 62, 2:0 Arbinja u 75. minutu.

Stadion: SRC "Slavija" u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 300.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Mandić, Bjeloš, Čvoro (Slavija).

Crveni karton: Miloš Zurovac (Velež, Nevesinje) u 85. minutu.

Igrač utakmice: Danijel Erić (Slavija) 7,5.

SLAVIJA: Sirćo 7, Medić 7, Gojković 7, Beširević 7, Dabić 7 (od 72. minuta Alešević -), Križevac 7, Arbinja 7,5 (od 87. minuta Čvoro -), Vučinić 7 (od 87. minuta Avdalović -), Mandić 7, Erić 7,5, Govedarica 7 (od 58. minuta Bjeloš 7). Trener: Bojan Regoje.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 5, Botić 6, Petković 6, Anđelović 6,5, G. Prodanović 6,5 (od 77. minuta Živković -), Mikulić 6 (od 87. minuta Drljan -), Sekulović 6 (od 72. minuta Trebović -), Drašković 6, S. Prodanović 6,5, Gutić 6, Repović 6,5. Trener: Marko Jovanović.

***

RUDAR PRIJEDOR    1 (0)

ROMANIJA                1 (0)

Strijelci: 1:0 Pekija u 47, 1:1 Hodžić u 60. minutu

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 6,5.

Žuti kartoni: Milaković (Rudar Prijedor), Oheda, Milošević (Romanija).

Igrač utakmice: Hamza Hodžić (Romanija) 7.

RUDAR PRIJEDOR: Trišić 6,5, Pekija 7, Salčin 6,5, Kesić 6,5 (od 65. minuta Gbegbe -), Milaković 6,5, Marić 6,5 (od 65. minuta Njamculović -), Bekić 6,5 (od 65. minuta Samardžić -), Raković 6,5, Amoa 6,5 (od 65. minuta Kovačević -), Bilbija 6,5 (od 82. minuta Marković -), Paulo 6,5. Trener: Vule Trivunović.

ROMANIJA: Milošević 6,5, Rizvanović 6,5, Kosorić 7, Babić 6,5, Simanić 6,5 (od 61. minuta Vuković -), Radosavljević 6,5, Cicović 6,5, Pekić 6,5, Hodžić 7 (od 80. minuta Bogučanin -), Oheda 6,5, Virekoh 6,5 (od 80. minuta Radović -). Trener: Milan Gutović.

***

ALFA MODRIČA      0

LjUBIĆ              0

Stadion: "Dr Milan Jelić" u Modriči.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: trener Stokić, Karić (Alfa Modriča), Stamenković, Bosnić (Ljubić),

Igrač utakmice: Aleksa Stupar (Ljubić) 6,5

ALFA MODRIČA: Krnetić 6,5, Pljevaljčić 6,5, Jolović 6,5, Kušljić 6 (od 72. minuta Hasegava -), Sedlar 6 (od 46. minuta Disubi 6), Šoškić 6,5, Prljeta 6, Numanović 6 (od 50. minuta Marić 6), Trifković 6, Ofosu 6,5, Karić 6. Trener: Joco Stokić.

LjUBIĆ: A. Stupar 6,5, Radaković 6,5, Mišić 6, Stamenković 6,5 (od 81. minuta Mitrović -), Jugović 6, Subić 6,5 (od 89. minuta B. Žižak -), Grahovac 6, Banjac 6 (od 86. minuta Kovačević -), Bosnić 6,5, M. Stupar 6,5, Vidović 6,5. Trener: Vladanko Komlenović.