Al Hilal osvojio Kup i duplu krunu: Mitrović strijelac, Bonu heroj, Ronaldo u suzama

Tanjug

DžEDA - Fudbaleri Al Hilala osvojili su duplu krunu u Saudijskoj Arabiji, pošto su večeras u finalu Kupa savladali An Nasr rezultatom 1:1 - penalima 5:4.

Aleksandar Mitrović doveo je Al Hilal u vođstvo u sedmom minutu, 40. golom u sezoni, a izjednačio je Ajman Jahija u 88. minutu.

Al Hilal je meč završio sa devet igrača (isključeni Ali Al-Bulahi i Kalidu Kulibali), a Al Nasr sa 10 jer je crveni karton dobio golman David Ospina.

Mitrović je pogodio i u penal seriji, a junak je bio marokanski golman Junis Bonu, koji je odbranio tri penala.

Kristijano Ronaldo je na taj način završio sezonu bez trofeja i rasplakao se poslije meča.

Sergej Milinković-Savić nije igrao zbog crvenog kartona u polufinalu.