Španci “razbili” Hrvatsku za poluvrijeme

G.S.

Fudbaleri Španije sjajno su započeli nastup na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

“Crvena furija” opravdava nadimak protiv Hrvatske jer u prvom dijelu meča na Olimpijskom stadionu u Berlinu vode rezultatom 3:0.

Španci su poveli u 29. minuti kada je Rodri fantastično proigrao Alvara Moratu, a kapiten tima lijevom nogom matira Dominika Livakovića.

Naše komšije se nisu oporavile od prvog, a za tri minute su primile već drugi gol.

Fabijan Ruiz je dobio loptu na rubu šesnaesterca, dva puta sjajno fintirao rivale i onda pogodio u donji ugao Livakovićevog gola.

Pred sami odlazak na pauzu Španije je došla do novog gola, a ovog puta strijelac je bio Realov junak iz Lige prvaka Dani Karvahal.

Španci su izveli kratak korner, a na kraju je Lamine Jamal ubacio loptu u šesnaesterac Hrvatske, a u mrežu je skrenuo Karvahal.

Poluvrijeme: Španija - Hrvatska 3:0 (Morata 29', Ruiz 32', Karvahal 45+2')