Portugalija lako u osminu finala

D.D.

DORTMUND - Reprezentacija Portugalije je treća selekcija koja se plasirala u osminu finala Evropskog prvenstva i to sa prve pozicije iz grupe F.

Portugalija je sigurno savladala Tursku 3:0 u meču u kojem su bili puno bolji i zasluženo su došli do tri boda, te su sa dvije pobjede na startu osigurali prvu poziciju.

Od starta su diktirali ritam, stvarali šanse i u 21.minutu su stigli do prednosti. Pogodio je Bernardo Silva.Nakon toga su usporili ritam i čekali novu priliku da ugroze rivala.

Umjesto toga došao im je neočekivani poklon u vidu autogola. Samet Akajdin je u 28.minutu nespretno vratio loptu svom golmanu i nije gledao gdje se on nalazi pa je ona na kraju završila u mreži.

Sve je bilo riješeno u 56.minutu. Portugalija je izvela sjajan kontranapad, Kristijano Ronaldo je bio nesebičan i uposlio je Brunu Fernandeša kojem nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu za 3:0. Ovom asistencijom Ronaldo je oborio rekord po broju asistencija na Evropskim prvenstvima.

INače bio je u centru pažnje kada je jedan dječak utrčao na teren da bi se uslikao sa svojim idolom.

U ovoj grupi Portugalija ima šest, Turska 3, a Češka i Gruzija po jedan bod.