Mitrović silovito udara, Oblak brani

GS

MINHEN- Fudbaleri Srbije igraju drugi meč grupne faze na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Poslije minimalnog poraza od Engleske u Gelzenkirhenu na otvaranju grupe C, ekipa Dragana Stojkovića Pikisija od 15.00 počela je susret sa Slovenijom, a rezultat poslije 45 minuta je 0:0.

Srbija je u finišu vršila presing i stvrala šanse, ali je Jan Oblak sačuvao mrežu Slovenije.

U istom ritmu počelo je i drugu poluvrijeme, kada je najbolju šansu imao Aleksandar Mitrović.

Sjajno je kombinovao sa Dušanom Tadićem, bio u neposrednoj prilici da postigne gol, ali je Oblak pokazao zašto slovi za jednog od najboljeg golmana svijeta.

Pokušao je Mitorivć loptu da provuče na bližoj stativi, ali ga je Oblak još jednom spriječio.