Lobjanidze promašio istoriju, Gruziji samo bod

Dejan Kondić

HAMBURG - Fudbaleri Češke i Gruzije podijelili su bodove odigravši neriješeno 1:1 u prvom susretu drugog kola, Grupe F na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Česi su silovito ušli u meč. Postigli su gol preko Adama Hložeka u 23. minutu, ali je VAR isti poništio zbog igranja rukom.

Konsolidovali su se potom Gruzijci i došli do penala u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Defanzivac Čeha, Robin Hranač je igrao rukom. Siguran sa bijele tačke bio je Žorž Mikautdze.

Gruzijci su na talasu vodećeg gola još jače ušli u drugo poluvrijeme. Ipak, u jeku njihove inicijative Česi su došli do izjednačenja. Patrik Šik je pogodio nakon kornera za 1:1! Lopta je prvo pogodila stativu, a Šik je poslao fudbal u mrežu.

Veliku priliku za veliki trijumf imali su Gruzijci u sudijskoj nadoknadi utakmice. Saba Lobjanidze je promašio istoriju nakon kontre tri na jedan, izašao je sam na golmana i šutirao preko gola.