Dan pun iznenađenja: Misteriozni Lukaku "pogurao" Slovake ka pobjedi

Dejan Kondić

FRANKFURT - Nakon Rumunije, i Slovačka je napravila iznenađenje savladavši Belgiju sa 1:0.

Strijelac jedinog gola za tim koji sa klupe vodi italijanski stručnjak Frančesko Kalcona, bio je Ivan Šranc.

Nevjerovatno će zvučati da je čovjeka koji je riješio utakmicu zasjenio tragičar, Romelu Lukaku. Dugo će se prepričavati šta je promašio i šta se dešavalo gorostasnom golgeteru u ovom susretu.

U prvom dijelu Lukaku je promašio u 3. i 41. minutu.

Drugo poluvrijeme je donijelo nove glavobolje "desetki" Belgije. Prvo mu je VAR poništio gol zbog nekoliko centimetara, koliko se našao u ofsajdu. Potom je i dva minuta kasnije bio neprecizan.

Video tehnologija je i u 86. minutu poništila gol Lukakuu. Ovaj put nije bilo ofsajda, ali je Luj Openda u začetku akcije igrao rukom. Misteriozno!

U posljednjem susretu dana od 21 čas igraju Francuska i Austrija.