Kvržić riješio derbi

Darko Dragičević

BANjALUKA - Zoran Kvržić je svojim golom riješio derbi između Borca i Željezničara.

Banjalučani su pobjedom 1:0 na najbolji način najavili drugo kolo Lige konferencije i gostovanje kod Apoela.

Borac je dominirao u prvom dijelu. Banjalučani su u potpunosti kontrolisali igru i stvarali šanse. Već u petom minutu dobru šansu je imao Boban Nikolov koji je šutirao pored gola. Deset minuta kasnije velika gužva pred golom gostiju.

Pokušavali su Sandi Ogrinec čiji pokušaj je izblokiran da bi u nastavku akcije Nikolov opet bio neprecizan iz izgledne šanse.

Golman Željezničara Vedad Muftić se istakao u 24. minutu kad je odbranio pokušaj Sebastijana Erere. Nakon toga je Ogrinec ubacio ali je lopta bila previsoka za Kvržića.

Pritisak domaćih se isplatio u 35.minutu. Erera je ubacio a odlično je loptu ispratio Zoran Kvržić i poslao u mrežu.
Željezničar je zaprijetio  finišu prvog dijela preko Cvetanovskog.

U nastavku je tempo pao . Trener Denis Ćorić je izmjenama unio živost u igru svog tima pa je Željezničar bio opasniji u ofanzivi. Na teren se vratio i Đorđe Despotović.

Borac je nakon toga zatvorio sve prilaze svom golu, dok Željezničar nije uspio da opasnije zaprijeti do kraja.