Izabrani članovi radnih tijela parlamenta Srpske
BANjALUKA - Narodna skupština Republike Srpske sinoć je na četvrtoj posebnoj sjednici izabrala članove brojnih skupštinskih radnih tijela radi kompletnog i efikasnog funkcionisanja parlamenta u narednom periodu.
Izabrani su članovi Odbora za ustavna pitanja, Zakonodavnog odbora, Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu, Odbora za reviziju, Odbora za privredu, Odbora za finansije i budžet i Odbora za praćenje stanja u oblasti penzijsko-invalidskog osiguranja.
Izabrani su i članovi Odbora za zaštitu životne sredine, Odbora za evropske integracije i regionalnu saradnju, Odbora za bezbjednost, Odbora za obrazovanje, nauku, kulturu i informisanje i Odbora za predstavke, prijedloge i društveni nadzor.
Poslanici su izabrali i članove Odbora za zaštitu prava izbjeglica, raseljenih lica i povratnika, Odbora jednakih mogućnosti, Odbora za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu, Odbora za boračko-invalidsku zaštitu, Odbora za zdravstvo, rad i socijalnu politiku, Odbora za pitanja djece, mladih i sporta, Odbora za lokalnu samoupravu, te Odbora za trgovinu i turizam.
Izabrani su i članovi Zajedničke komisije Narodne skupštine Republike Srpske i Vijeća naroda Srpske za usaglašavanje zakona, propisa i ostalih akata, kao i Odbora za koordinaciju sa institucijama i organizacijama u vezi sa izgradnjom Memorijalnog centra “Gradina” i praćenjem usvajanja Deklaracije o genocidu NDH nad Srbima, Jevrejima i Romima tokom Drugog svjetskog rata, u parlamentima drugih država (Odbor za Donju Gradinu).
Poslanici su izabrali i članove Radnog tijela Narodne skupštine Republike Srpske koje vrši nadzor nad prikupljanjem i raspodjelom sredstava Fonda solidarnosti za dijagnostiku i liječenje oboljenja, stanja i povreda djece u inostranstvu.
Nakon glasanja o apsolviranom dnevnom redu, predsjednik Narodne skupštine Nenad Stevandić zaključio je četvrtu posebnu sjednicu parlamenta.
Za članove Odbora za ustavna pitanja izabrani su:
Nenad Stevandić, predsjednik – prijedlog Kluba Ujedinjena Srpska
Mladen Ilić, član – prijedlog Kluba SNSD
Denis Šulić, član – prijedlog Kluba SNSD
Damjan Škipina, član – prijedlog SNSD
Vukota Govedarica, član – prijedlog Kluba SDS
Tamara Evđić, član prijedlog Kluba SDS
Igor Crnadak, član – prijedlog Kluba PDP
Tamara Damjanović, član – prijedlog Poslanička grupa SPS
Milko Grmuša, spoljni član – prijedlog Kluba PDP
Mile Dmičić, spoljni član – prijedlog Kluba DEMOS
Darko Radić, spoljni član – prijedlog Kluba SNSD
Za članove Zakonodavnog odbora izabrani su:
Mladen Ilić, predsjednik – prijedlog Kluba SNSD
Damjan Škipina, član – prijedlog Kluba SNSD
Srđan Mazalica, član – prijedlog Kluba SNSD
Milan Kasapović, član – prijedlog Kluba SDS
Dragomir Vasić, član – prijedlog Kluba SDS
Diana Čekić, član – prijedlog Kluba PDP
Ognjen Kuljić, član – prijedlog Kluba SP
Nebojša Vukanović, član – prijedlog Kluba Za pravdu i red
Željko Dubravac, član – prijedlog Poslanička grupa DNS
Nebojša Pantić, spoljni član – prijedlog Kluba Ujedinjena Srpska
Dušica Šolaja – spoljni član – prijedlog Kluba SNSD
Za članove Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu izabrani su:
Milanko Mihajlica, predsjednik – prijedlog Kluba PDP
Igor Žunić, član – prijedlog Kluba SNSD
Ana Ljubojević, član – prijedlog Kluba SNSD
Želimir Nešković, član prijedlog Kluba SDS
Ognjen Kuljić, član – prijedlog Kluba SP
Đorđe Vučinić, član – prijedlog Kluba Za pravdu i red
Tamara Damjanović, član prijedlog Poslanička grupa SPS
Predrag Nešić, član – prijedlog Poslanička grupa DNS
Dragan Galić , član – prijedlog Kluba NPS
Za članove Odbora za reviziju izabrani su:
Mirjana Orašanin, predsjednik - prijedlog Kluba SDS
Biljana Petković, član – prijedlog Kluba SNSD
Srđan Mazalica, član – prijedlog Kluba SNSD
Strahinja Bašević, član – prijedlog Kluba SNSD
Srđan Todorović, član – prijedlog Kluba SP
Nebojša Vukanović, član – prijedlog Kluba Za pravdu i red
Dragan Galić, član – prijedlog Kluba NPS
Saša Grbić, član – prijedlog Kluba Pokret za državu
Predrag Nešić, član – prijedlog Poslanička grupa DNS
Za članove Odbora za privredu izabrani su:
Milan Trninić, predsjednik – prijedlog Kluba Ujedinjena Srpska
Denis Šulić, član – prijedlog Kluba SNSD
Radojica Vidović, član – prijedlog Kluba SNSD
Pero Đurić, član - prijedlog Kluba SDS
Nebojša Drinić, član – prijedlog Kluba PDP
Aco Stanišić, član – prijedlog Kluba DEMOS
Petko Rankić, član – prijedlog Kluba SP
Milan Milaković, član – prijedlog Poslanička grupa SPS
Pećanac Bojan, spoljni član – prijedlog Kluba SNSD
Slađana Nikolić, spoljni član prijedlog Kluba SDS
*Jedan član iz reda narodnih poslanika, biće naknadno predložen.
Za članove Odbora za finansije i budžet izabrani su:
Milutin Tasovac, predsjednik- prijedlog Kluba SNSD
Dražen Vrhovac, član – prijedlog Kluba SNSD
Milan Radović, član – prijedlog Kluba SDS
Mirjana Orašanin, član – prijedlog Kluba SDS
Diana Čekić, član – prijedlog Kluba PDP
Milan Trninić, član – prijedlog Kluba Ujedinjena Srpska
Velibor Stanić, član – prijedlog Kluba SP
Mirsad Duratović, član – prijedlog Kluba Pokret za državu
Tamara Damjanović, član – prijedlog Poslanička grupa SPS
Radmila Stojnić, spoljni član - prijedlog Kluba SNSD
*Jedan spoljni član, biće naknadno predložen.
Za članove Odbora za praćenje stanja u oblasti penzijsko-invalidskog osiguranja izabrani su:
Dragomir Vasić, predsjednik - prijedlog Kluba SDS
Nataša Radulović, član – prijedlog Kluba SNSD
Aleksandar Subotić, član – prijedlog Kluba SNSD
Aleksandra Stupar Radić, član – prijedlog Kluba SNSD
Slaviša Marković, član – prijedlog Kluba PDP
Andrea Gajić, član – prijedlog Kluba Pokret za državu
Željko Dubravac, član - prijedlog Poslanička grupa DNS
*Dva spoljna člana na prijedlog udruženja penzionera, biće naknadno predložena.
Za članove Odbora za zaštitu životne sredine izabrani su:
Maksim Skoko, predsjednik – prijedlog Poslanička grupa SPS
Nina Bukejlović, član – prijedlog Kluba SNSD
Boris Pašalić, član – prijedlog Kluba SNSD
Denis Pijetlović, član – prijedlog Kluba SNSD
Nataša Radulović, član – prijedlog Kluba SNSD
Tamara Evđić, član prijedlog Kluba SDS
Milanko Mihajlica, član – prijedlog Kluba PDP
Siniša Mijatović, član – prijedlog Kluba DEMOS
Ramiz Salkić, član – prijedlog Kluba Pokret za državu
Za članove Odbora za evropske integracije i regionalnu saradnju izabrani su:
Slaviša Marković, predsjednik – prijedlog Kluba PDP
Vlado Đajić, član – prijedlog Kluba SNSD
Srđan Mazalica, član – prijedlog Kluba SNSD
Slavenko Ristić, član – prijedlog Kluba SNSD
Darko Berjan, član - prijedlog Kluba SDS
Siniša Mijatović, član – prijedlog Kluba DEMOS
Darko Banjac, član – prijedlog Kluba NPS
Milan Zečević, spoljni član – prijedlog Kluba SNSD
Stevan Salatić, spoljni član - prijedlog Kluba SDS
Za članove Odbora za bezbjednost izabrani su:
Vukota Govedarica, predsjednik - prijedlog Kluba SDS
Ilija Taminidžija, član – prijedlog Kluba SNSD
Zoran Stevanović, član – prijedlog Kluba SNSD
Milanko Mihajlica, član – prijedlog Kluba PDP
Milan Dakić, član – prijedlog Kluba DEMOS
Srđan Todorović, član – prijedlog Kluba SP
Dragan Galić, član – prijedlog Kluba NPS
Za članove Odbora za obrazovanje, nauku, kulturu i informisanje izabrani su:
Ranka Perić Romić, predsjednik – prijedlog Kluba SNSD
Nataša Radulović, član – prijedlog Kluba SNSD
Maja Dragojević Stojić, član- prijedlog Kluba SDS
Mirjana Orašanin, član - prijedlog Kluba SDS
Tanja Vukomanović, član – prijedlog Kluba PDP
Aco Stanišić, član – prijedlog Kluba DEMOS
Mirela Kajkut Zeljković, član – prijedlog Kluba Ujedinjena Srpska
Ramiz Salkić, član – prijedlog Kluba Pokret za državu
Bobana Ćibić, član – prijedlog Kluba NPS
Gordana Dukić, spoljni član – prijedlog Kluba SNSD
Dalibor Stević, spoljni član – prijedlog Kluba SP
Za članove Odbora za predstavke, prijedloge i društveni nadzor izabrani su:
Zagorka Grahovac, predsjednik -prijedlog Kluba Za pravdu i red
Anja Ljubojević, član – prijedlog Kluba SNSD
Milutin Tasovac, član – prijedlog Kluba SNSD
Mladen Ilić, član – prijedlog Kluba SNSD
Milan Radović, član - prijedlog Kluba SDS
Milan Dakić, član – prijedlog Kluba DEMOS
Andrea Gajić, član – prijedlog Kluba Pokret za državu
Za članove Odbora za zaštitu prava izbjeglica, raseljenih lica i povratnika izabrani su:
Srđan Todorović, predsjednik – prijedlog Kluba SP
Ranka Perić Romić, član – prijedlog Kluba SNSD
Aleksandra Stupar Radić, član – prijedlog Kluba SNSD
Denis Pijetlović, član – prijedlog Kluba SNSD
Dragomir Vasić, član - prijedlog Kluba SDS
Milan Savanović, član – prijedlog Kluba Za pravdu i red
Mirsad Duratović, član – prijedlog Kluba Pokret za državu
Za članove Odbora jednakih mogućnosti izabrani su:
Nataša Radulović, predsjednik – prijedlog Kluba SNSD
Nina Bukejlović, član – prijedlog Kluba SNSD
Milica Ijačić, član – prijedlog Kluba SNSD
Maja Dragojević Stojić, član - prijedlog Kluba SDS
Tanja Vukomanović, član – prijedlog Kluba PDP
Andrea Gajić, član – prijedlog Kluba Pokret za državu
Nikolina Šljivić, član – prijedlog Poslanička grupa DNS
Za članove Odbora za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu izabrani su:
Boris Pašalić, predsjednik – prijedlog Kluba SNSD
Strahinja Bašović, član – prijedlog Kluba SNSD
Milan Kasapović, član - prijedlog Kluba SDS
Radislav Dončić, član – prijedlog Kluba PDP
Mirela Kajkut Zeljković, član – prijedlog Kluba Ujedinjena Srpska
Velibor Stanić, član – prijedlog Kluba SP
Dragan Brdar, član – prijedlog Kluba NPS
Vesna Jungić, spoljni član – prijedlog Kluba SNSD
Dino Hotić, spoljni član – prijedlog Kluba Pokret za državu
Za članove Odbora za boračko-invalidsku zaštitu izabrani su:
Željko Dubravac, predsjednik – prijedlog Poslanička grupa DNS
Radojica Vidović, član – prijedlog Kluba SNSD
Danijel Jošić, član – prijedlog Kluba SNSD
Pero Đurić, član - prijedlog Kluba SDS
Radislav Dončić, član – prijedlog Kluba PDP
Petko Rankić, član – prijedlog Kluba SP
Milan Dakić, član -prijedlog Kluba DEMOS
*Dva člana na prijedlog udruženja od javnog interesa iz oblasti boračko-invalidske zaštite biće naknadno predložena.
Za članove Odbora za zdravstvo, rad i socijalnu politiku izabrani su:
Aleksandar Subotić, predsjednik – prijedlog Kluba SNSD
Vlado Đajić, član – prijedlog Kluba SNSD
Nenad Lalović, član – prijedlog Kluba SNSD
Ognjen Bodiroga, član prijedlog Kluba SDS
Maja Dragojević Stojić, član - prijedlog Kluba SDS
Mirna Savić Banjac, član – prijedlog Kluba PDP
Kostadin Vasić, član – prijedlog Kluba Ujedinjena Srpska
Dragan Brdar, član – prijedlog Kluba NPS
Zoran Aleksić, spoljni član – prijedlog Kluba SNSD
Slobodan Stanić, spoljni član - prijedlog Kluba SDS
*Jedan član iz reda narodnih poslanika, biće naknadno predložen.
Za članove Odbora za pitanja djece, mladih i sporta izabrani su:
Danijel Jošić, predsjednik – prijedlog Kluba SNSD
Milica Ijačić, član – prijedlog Kluba SNSD
Ognjen Bodiroga, član - prijedlog Kluba SDS
Mirna Savić Banjac, član – prijedlog Kluba PDP
Milan Milaković, član -prijedlog Poslanička grupa SPS
Nikolina Šljivić, član – prijedlog Poslanička grupa DNS
*Jedan član iz reda narodnih poslanika i dva spoljna člana na prijedlog Omladinskog savjeta Republike Srpske biće nanknadno predloženi.
Za članove Odbora za lokalnu samoupravu izabrani su:
Bobana Ćibić, predsjednik – prijedlog Kluba NPS
Mladen Ilić, član – prijedlog Kluba SNSD
Damjan Škipina, član – prijedlog Kluba SNSD
Aleksandar Krsmanović, član – prijedlog Kluba SNSD
Želimir Nešković, član - prijedlog Kluba SDS
Darko Berjan, član - prijedlog Kluba SDS
Nebojša Drinić, član – prijedlog Kluba PDP
Suzana Gašić, član – prijedlog Kluba DEMOS
*Spoljni član na prijedlog Saveza opština i gradova, biće naknadno predložen.
Za članove Odbora za trgovinu i turizam izabrani su:
Saša Grbić, predsjednik – prijedlog Kluba Pokret za državu
Biljana Petković, član – prijedlog Kluba SNSD
Aleksandar Krsmanović, član – prijedlog Kluba SNSD
Strahinja Bašević, član – prijedlog Kluba SNSD
Ognjen Bodiroga, član - prijedlog Kluba SDS
Suzana Gašić, član – prijedlog Kluba DEMOS
Zagorka Grahovac, član – prijedlog Kluba Za pravdu i red
Helena Kerkez, spoljni član - prijedlog Poslanička grupa SPS
Biljana Rađenović, spoljni član -prijedlog Kluba PDP
Za članove Zajedničke komisije Narodne skupštine Republike Srpske i Vijeća naroda Republike Srpske za usaglašavanje zakona, propisa i ostalih akata izabrani su:
Nenad Stevandić – prijedlog Kluba Ujedinjena Srpska
Anja Ljubojević – prijedlog Kluba SNSD
Nataša Radulović - prijedlog Kluba SNSD
Denis Šulić - prijedlog Kluba SNSD
Aleksandar Trninić – prijedlog Kluba SDS
Za članove Odbora za koordinaciju sa institucijama i organizacijama u vezi sa izgradnjom Memorijalnog centra „Gradina“ i praćenjem usvajanja Deklaracije o genocidu Nezavisne države Hrvatske nad Srbima, Jevrejima i Romima tokom Drugog svjetskog rata, u parlamentima drugih država (Odbor za Donju Gradinu) izabrani su:
Igor Žunić, predsjednik – prijedlog Kluba SNSD
Dražen Vrhovac, član – prijedlog Kluba SNSD
Denis Šulić, član – prijedlog Kluba SNSD
Milan Petrović, član – prijedlog Kluba SDS
Spomenka Stevanović, član – prijedlog Kluba DEMOS
Radislav Dončić - prijedlog Kluba PDP
Bobana Ćibić - prijedlog Kluba NPS
Željko Dubravac - prijedlog Poslanička grupa DNS
* Tri spoljna člana biće naknadno predložena. Spoljne članove predlaže Predsjednik Republike Srpske, predsjednik Vlade Republike Srpske i Javna ustanova Spomen područja Donja Gradina.
Za članove Radnog tijela Narodne skupštine Republike Srpske koje vrši nadzor nad prikupljanjem i raspodjelom sredstava Fonda solidarnosti za dijagnostiku i liječenje oboljenja, stanja i povreda djece u inostranstvu izabrani su:
Maja Dragojević Stojić, predsjednik – prijedlog Kluba SDS
Aleksandra Stupar Radić, član – prijedlog Kluba SNSD
Milan Trninić, član – prijedlog Kluba Ujedinjena Srpska
Milan Milaković, član Poslanička grupa SPS
Diana Čekić, član Kluba PDP
*Spoljni članovi koje čine dva predstavnika Glavne služba za reviziju javnog sektora Republike Srpske, biće naknadno predloženi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.