Isak poručio Karanu: Kroz BiH ne teče "Dodikovca" ili "Sinišica" na koju polažete pravo vlasništva

GS
Foto: Kliks

SARAJEVO - Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak oglasio se povodom izjava ministra unutrašnjih poslova Republike Srpske Siniše Karana koji je juče kazao da bi BiH mogla biti vraćena na "fabrička podešavanja".

Karan je uputio poruku Kristijanu Šmitu u kontekstu nametanja zakona o državnoj imovini.

"Gospodo, ne dirajte naše šume, rijeke, naša javna dobra, jer tako nas samo tjerate da vratimo BiH na 'fabrička podešavanja', tjerate nas na put samostalne Republike Srpske na kojoj nema tragova vaših pritisaka, ucjena, prijetnji, smjena, suspenzija, nametanja, zabrana i blokada", rekao je Karan u izjavi za Srnu.

Ramo Isak je poručio Karanu da SNSD ne polaže ekskluzivna prava vlasništva na imovinu u BiH.

"Kolega Karan, Vaše dugogodišnje članstvo u SNSD-u i servilno služenje režimu Milorada Dodika, od Vas je očito napravilo čovjeka koji javna dobra doživljava kao privatna. Možda niste svjesni, ali ne postoje 'vaše' šume, 'vaše' rijeke i 'vaša' javna dobra. Ja ne znam kolega Siniša da Bosnom i Hercegovinom teče ijedna rijeka imena 'Sinišica' ili 'Dodikovca' na koju Vi ili Vaš predsjednik polažete ekskluzivno pravo vlasništva. O tome da ste kojim slučajem pomislili da su šume, rijeke i javna dobra vlasništvo srpskog naroda ili Republike Srpske, neću uopšte da diskutujem", rekao je Isak.

Dodao je da je iznenađen stavom o vraćanju BiH na "tvorničke postavke" te kaže da nije bio upoznat s njegovim naporima da vrati ustav RBiH.

"Dobro znate da Bosna i Hercegovina, za razliku od njenih entiteta, jedina ima državno-pravni kontinuitet. Meni RS kao entitet u državi Bosni i Hercegovini ne smeta, ali u svakom slučaju kolega Karan pohvaljujem Vaše napore da napokon krenemo s ustavnim reformama i uspostavi Republike Bosne i Hercegovine u kojoj će jednaka prava imati svi njeni državljani", istakao je Ramo, prenosi Kliks.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana