Borac na Farska Ostrva ide sa dva gola prednosti

MODRIČA - Fudbaleri Borca savladali su sa 2:0 u Modriči B36 Toršavn sa Farskih Ostrva u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Konferencije.

Banjalučani su poveli u 37. minutu kada je Benjamin Tatar sjajno reagovao i poslije gužve u šesnaestercu Farana glavom lobovao golmana Matijasa Lamhaugea. Konačan rezultat postavljen je u 84. minutu kada je poslije centaršuta  Aleksandra Subića Nedeljko Piščević glavom pogodio pravo mjesto.

Borac je bio mnogo bolji rival sa Farskih Ostrva. Da su imali malo više sreće, mogli su Banjalučani slaviti i ubjedljiviju pobjedu.  Najbliži pogotku bili su u 21. minutu kada je sjajan šut Piščevića završio "na prečki", dok je Jovo Lukić odbijenu loptu poslao pravo u golmana Lamhaugea. Banjalučani su imali veliku podršku sa tribina stadiona "Dr Milan Jelić" na kojem je bilo više od 2.000 gledalaca.

Revanš utakmica igra se 14. jula u Toršavnu.