Vučić zahvalio košarkašicama što su donijele medalju na Vidovdan

Srna

BEOGRAD - Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić primio je žensku košarkašku reprezentaciju Srbije koja je osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, čestitao im uspjehu i zahvalio što su donijele medalju baš na Vidovdan.

"Poštovana Marina, drage dame, ovo je ako se ne varam drugi put, a bila je i bronza u međuvremenu. Želim da vam čestitam i ne moram da govorim da ste celu Srbiju obradovali", rekao je Vučić.

On je košarkašicama poručio da pobjeđuju što je moguće više.

"Za vas je navijala Srbija i naš narod svuda u regionu", rekao je Vučić, prenose beogradski mediji.

Iz ženske košarkaške reprezentacije su Vučiću poklonili dres sa brojem jedan.

Vučić je košarkašice primio oko 19.00 časova u zgradi Generalnog sekretarijata predsjednika Republike, a svečani doček za prvakinje Evrope biće organizovan večeras od 20.00 časova ispred Starog dvora u Beogradu.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije je u finalu na Evropskom prvenstvu savladala Francusku rezultatom 64:53.