Gaga Antonijević skoro dva i po časa svjedočio o napadu Bjelogrlića

G.S.
Gaga Antonijević skoro dva i po časa svjedočio o napadu Bjelogrlića

Režiser Predrag Gaga Antonijević (62), koga je 23. avgusta u niškom hotelu "Ambasador" oko 4 časa poslije ponoći napao glumac Dragan Bjelogrlić (57), dao je danas iskaz u Osnovnom javnom tužilaštvu u Nišu o ovom incidentu.

Antonijević je u u 12 časova u pratnji advokata došao u niško tužilaštvo gdje je skoro dva i po časa davao iskaz o okonostima koje su prethodile prije i poslije napada Bjelogrlića na njega. Oko 14.30 časova Antonijević je izašao iz niške Palate pravde ali nije želio da govori o detaljima koje je iznio zamjeniku OJT u NIšu.

"Ne mogu da dajem izjave zaista, žurim", rekao je Antonijević novinaru "Blica". Njegov advokat, na pitanje Antonijeviću šta je rekao u OJT, kratko je dodao: "samo istinu, samo istinu".

Da podsjetimo, nakon napada na Antonijevića Bjelogrliću je bilo određeno zadržavanje do 48 časova zbog sumnje da je počinio nasilničko ponašanje, a sutradan je iz KP zavoda u Nišu gdje je prenoćio, priveden na saslušanje u Osnovno javno tužilaštvo u Nišu.

Nakon saslušanja na kojem je, kako je saopšteno, priznao da je nasrnuo na režisera i izrazio kajanje zbog toga, OJT je ukinulo mjeru zadržavanja i Bjelogrlić je pušten da se brani sa slobode, uz napomenu da se pretkrivični postupak protiv njega nastavlja.

Kako "Blic" saznaje, u daljem nastavku pretkrivičnog postupka biće saslušano još pet ili šest svjedoka koji su bili očevici tuče, nakon čega će tužilaštvo odlučiti o daljim potezima. Ko su svjedoci, zvanično nije saopšteno ali se na osnovu video snimka sa nadzornih kamera pretpostavlja da je Antonijević u momentu napada sedio u društvu scenariste i pisca Vladimira Kecmanovića, glumca Miljana Davidovića i glumice Jovane Stević. Za susjednim stolovima sjedili su, između ostalih, producent Maksa Ćatović i glumac Milan Gvero, a u blizini se navodno nalazila i glumica Katarina Radivojević.

Ukoliko nakon sprovedenog pretkrivičnog postupka glumac bude i optužen nasilničko ponašanje, najveća zaprećena kazna za to krivično djelo je tri godine zatvora, ali može biti i manja. Moguće je i da Bjelogrlić izbjegne vođenje klasičnog krivičnog postupka pred sudom tako što bi predložio sklapanje Sporazuma o priznanju krivičnog djela.

Ukoliko takav sporazum prihvate i tužilaštvo i sud, mogao bi da dobije blažu sankciju ukoliko ispuni određene uslove. Može mu biti naloeno da uplati određeni novčani iznos u humanitarne svrhe, što za ovo krivično djelo ne može biti manje od 100.000 dinara, mogao bi da dobije uslovnu kaznu koja bi bila zamijenjena zatvorskom samo ako u određenom kontrolnom periodu ponovi krivično djelo, ali je moguće i izricanje kazne kućnog zatvora ili rada u javnom interesu. Za sklapanje sporazuma, po zakonu nije potrebna saglasnost oštećenog.

Bjelogrlić i Antonijević su u zavadi već nekoliko godina, ali se ne zna šta je bio neposredni povod za ovaj napad.

Bjelogrlić je 24. avgusta nakon saslušanja i ukidanju mjere zadržavanja zahvalio tužilaštvu "što nisu podlegli pritiscima, što su profesionalno i ljudski uradili posao, i što su mu dali mogućnost da objasni šta se zaista desilo". On je rekao da "to što se zaista desilo nije ništa od onoga što su pisali režimski tabloidi". On je rekao da se uopšte nije uputio ka Antonijeviću već da je krenuo u WC a da je "reagovao" na njegovo dobacivanje.

"Žao mi je što sam naseo na grozne provokacije gospodina Antonijevića koje traju više od godinu i po dana. Žao mi je što se gospodin Antonijević pojavio, ne znam zašto, baš u trenutku kada sam imao dve veličanstvene premijere, žao mi je što nisam izdržao da ja dostojanstveno ignorišem te njegove grozne provokacije što sam dozvolio da ovo baci senku na ova dva bitna događaja koji su bili u Nišu. Žao mi je što sam to i uradio", rekao je Bjelogrlić u prvom obraćanju po izlasku iz tužilaštva.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana