Evo šta je direktorka Ribnikara svjedočila o ponašanju dječaka ubice

GS
Foto: os-ribnikar.edu.rs

U Višem sudu u Beogradu danas je saslušanjem nekadašnje direktorke škole Snežane Knežević nastavljen parnični postupak protiv porodice Kecmanović čiji je sin 3. maja u školi Vladislav Ribnikar ubio devetoro djece i čuvara škole.

Danas je trebalo da bude saslušanje Miljane Kecmanović koja nije došla i čija je punomoćnica pojasnila da ona ne želi da svjedoči zbog krivičnog postupka u kojem još nije ispitana kao optužena. Vladimir Kecmanović je danas doveden u sud ali je zbog zdravstvenih razloga odmah i vraćen.

Direktorka je danas navela da je K. K. bio dobar učenik, da je išao na takmičenja i dodala da ona tokom masakra nije bila u školi. Govoreći o disciplinskim postupcima protiv zaposlenih, Knežević je navela da su u radu sekretara, pedagoga i psihologa te škole utvrđeni propusti.

Tokom svjedočenja koje je trajalo tri sata ona je pričala o roditeljima dječaka, o uređenju škole i zaštiti od vršnjačkog nasilja. Pitanja su direktorki postavljali i oštećeni, odnosno roditelji ubijene djece, dok je Branko Anđelković pitao da li je tačno da je ona na poruku zabrinutog roditelja jer je mlađa sestra K. K. sipala na rekreativnoj nastavi vršnjacima u bočice s vodom deterdžent, kako on tvrdi, odgovorila “da li vi znate ko su njeni roditelji”.

Direktorka je negirala da je to rekla.

Nakon pauze ostali zaposleni koji su danas pozvani će svedočiti.

Ovom tužbom je, pored Miljane i Vladimira Kecmanovića, obuhvaćen i njihov sin maloletnik koji je počinio masakr. Sud će odlučivati o tužbi i tek po okončanju parničnog postupka donijeće odluku da li u potpunosti ili delimično prihvata tužbeni zahtjev porodica ili ga eventualno odbija.

Tužba je podnijeta u parničnom postupku zbog naknade nematerijalne štete za pretrpljene duševne bolove usljed smrti bliskog lica, kao i na ime pretrpljenog straha. Pred ovim sudom vodi se i krivični postupak protiv oca i majke dečaka, kao i vlasnika i instruktora streljačkog kluba u kojem je, kako se sumnja, K. K. učio da puca, dok je maloljetnik krivično neodgovoran jer u trenutku masakra nije navršio 14 godina.

Sud je u ovom slučaju prihvatio prijedlog Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i zatvorio suđenje za javnost. Protiv Kecmanovića se vode tri parnična postupka, dok je ukupno podneto pet tužbi, a podneli su ih maloljetnici i nastavnica istorije koji su tada teško ranjeni, prenosi K1info.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana