Najmlađi karatisti "Glasinca" donijeli devet medalja iz Bileće

Srna

SOKOLAC- Na Regionalnom karate prvenstvo u Bileći najmlađi članovi sokolačkog kluba "Glasinac" osvojili su ukupno devet medalja i obećeli dobar rezultat na predstojećem prvenstvu Republike Srpske koje će se održati u martu u Bijeljini.

Trener ovog kluba Miodrag Borovčanin rekao je Srni da su zlatne medalje osvojili Anja Koprivica, kate pojedinačno do 12 godina, Pavle Petrušić, borbe pojedinačno do 50 kilograma, Stefan Janjuš, borbe pojedinačno do 45 kilograma i Sara Pilindavić, borbe pojedinačno plus 54 kilograma.

Bronzane medalje pripale su Milici Mirović, kate pojedinačno 13 godina, Kristijanu Grujiću, borbe pojedinačno plus 52 kilograma, Damjanu Plakaloviću borbe pojedinačno plus 55 kilograma, Vasilu Vojinoviću, borbe pojedinačno do 50 kilograma.

Dječaci "Glasinca" u kategoriji 10 do 11 godina donijeli su klubu devetu medalju osvojivši u borbama ekipno treće mjesto, na Regionalnom karate prvenstvu za djecu do 13 godina.

Na ovom takmičenju, koje je "ulaznica" za Prvenstvo Republike Srpske 13. marta u Bijeljini, juče je učestovalo 12 klubova sa područja Hercegovine i Sarajevsko-romanijske regije.