Samsung planira da ovako dođe do „slijedeće velike stvari

Businessinsider
Samsung planira da ovako dođe do „slijedeće velike stvari

Samsung se sprema da otvori nov centar za istraživanje i razvoj u Silicijumskoj dolini vrijedan 300 miliona dolara do ljeta 2015. godine pritom "kao lud" zapošljavajući nov talenat kako bi to ostvario.

„Samsung je strateški utvrdio da se najveći talenat u SAD nalazi u Silicijumskoj dolini. Otkrili smo da je investiranje u ovoj oblasti donijelo neočekivanu i jedinstvenu vrednost našem poslu", izjavio je Bob Brenana, stariji potpredsjednik Memory System Applocation laboratorije.

Blizina nekim od najinteresantnijih startapa i svim velikim mušterijama učinio je Silicijumsku dolinu idealnom lokacijom za Samsungov novi istraživački centar.

Brenan ističe da ova neposredna blizina može dovesti do više saradnji i novih i boljih ideja.

„To nam omogućava da sintetišemo rješenja koja su inovativnija i znatno prijemčivija nego što bismo to inače mogli da postignemo", tvrdi on.

Iako on nije napomenuo koliko tačno ljudi će biti zaposleno u novom centru, ipak je nagovjestio da se kompanija sprema da kupuje talenat u velikom broju.

„Znam da u poslu memorije zapošljavam kao lud – vrhunske stručnjake i najtalentovanije ljude, i to najbrže što mogu", izjavio je Brenan.

On je takođe napomenuo da Samsung sve vrijeme razgovara sa ljudima iza startapa i da uvijek postoji mogućnost kupovine ukoliko kompanija pronađe ono što joj odgovara i uklapa se u njene planove.

„Jedan veliki dio naše kulture odnosi se na međusobni napredak. Zaista vjerujemo u zajednički rad sa partnerima. Zato je Samsung toliko uspješan na velikom broju tržišta", dodao je.

Novi istraživački centar je samo dio kompanijinog neprekidnog rada na pronalaženju „slijedeće velike stvari".

Uslijed porasta konkurencije i tržišta smartfona koje polako dostiže svoju zrelost, Samsungu su očajnički potrebne nove tehnologije koje bi „potpalile" dalji rast.

Zapravo, Samsung je prošle godine na istraživanje potrošio više novca od bilo koje druge tehnološke firme, ali i dalje zaostaje iza kompanija kao što su Apple i Google.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana