Три напитка која помажу код регулисања хормона

magazin novosti
Foto: pixabay

​Тема уравнотеженог хормонског здравља с годинама постаје све актуелнија.

Долазе на ред скупи лијекови и бескрајне консултације с докторима. Покушајте да спријечите потребу за лијековима који регулишу хормонске промјене, до којих долази временом.

Топла вода с лимуном

Топла вода с лимуном доприноси смањивању тежине, уклања токсине из организма, побољшава имунитет, стање коже и варење. Разлог томе је што лимун утиче на хормон ситости - лептин. Уколико лептин није у равнотежи, тијело почиње да ствара масне наслаге. Лимун помаже да се избјегне дехидратација и побољшава варење.

Рецепт је веома једноставан: исциједите сок од пола лимуна у чашу топле воде и испијте одједном. Јутро ће вам боље почети уз овај напитак.

Чај од листова малине

Листови малине се од давнина користи за ојачавање мишића материце. Научна истраживања потврдила су да ова биљка благотворно утиче на рад хормона. Жене које пију овај чај током трудноће, немају тешкоћа приликом порођаја.

Рецепт је такође једноставан: прелијте једну супену кашику листова малине (могу се користити и осушени) са 200 мл кључале воде и оставите да одстоји 10 минута. Овај чај немојте пити пред спавање, већ боље током дана.

Златно млијеко

Златно млијеко побољшава имунитет и доводи у равнотежу ниво хормона у организму. Овај напитак загријева, освјежава и умирује. Састоји се од куркуме, кокосовог уља и заслађивача, који чине корисну комбинацију за регулисање хормона и уопште благотворно утиче на организам.

Ајурведа сматра куркуму активним зачином, који побољшава циркулацију и метаболизам естрогена.

Рецепт: у 200 мл врућег млијека додати пола кафене кашичице куркуме и кашичицу кокосовог уља. Можете додати и мед, по укусу. Овај напитак је боље пити увече.

Препоручујемо да јутро започнете топлом водом с лимуном, чај од малине пијете у току дана, а пред спавање се почастите топлим златним млијеком

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана