Напици који ће вам помоћи да лакше поднесете мамурлук

GS
Foto: Facebook

Због континуираног (и често прекомјерног) уноса алкохолних пића главобоља и мамурлук су у већини случајева неизбјежни и потпуно кваре све наредне нерадне дане.

Срећом, постоје напици који могу бити од помоћи у тренуцима када се тијело бори са посљедицама бурних празника.

Чај од ђумбира

Иако га многи не воле због његовог горко-љуткастог укуса, чај од ђумбира је одличан савезник у борби са мамурлуком и главобољама. Захваљујући својим антиинфламанторним дејствима он умањује упалне процесе подстакнуте прекомјерном конзумацијом алкохола, а у комбинацији са мљевеном куркумом и црним бибером помаже и у процесу детоксикације јетре.

Вода са краставцима и наном

Вода са додатком насјецканих краставаца и листова нане је одлична за освјежења и хидратацију, а осим тога има и умирујуће дејство на желудац. Најбоље би било попити је на празан стомак како би се стимулисало варење и након тога доручковати како би се у организам унијела потребна количина нутријената.

Сок од цвекле

Цвекла садржи бројна једињења која имају позитиван учинак на наш организам: она поспјешује проток кисеоника крвним судовима, помаже у процесу детоксикације јетре и подстиче елиминацију нуспродуката алкохола из тијела. Препорука је да се сок од цвекле попије одмах након буђења, како би се мозак и ткива нахранила кисеоником, а самим тим предупредиле и главобоље и осјећај малаксалости.

Вода са лимуном

Вода са  додатком лимуновог сока се такође препоручује када је ријеч о мамурлуку јер је богата лимунском киселином која има алкализирајући ефекат на организам. Захваљујући томе она помаже у одвођењу токсина из тијела и успостављању пХ равнотеже, чиме се поспјешује опоравак, преноси портал Хелт Шотс.

Шта би требало избјегавати у стању мамурлука

Иако се приликом мамурлука увијек напомиње да је потребно уносити што више течности, треба водити рачуна о томе да није свака течност добра за нас. Примјера ради, напитке са кофеином, као и заслађена пића треба избјегавати у широком луку јер могу довести до још веће дехидрираности организма.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана