Судија, дај му црвени

Глас Српске

Дуел осмине финала Копа Судамерике између Санта Феа и Ботафога био је у другом полувремену прекинут на добре три минуте због доласка непозваног госта.

При резултату 4:0 за домаћи тим, када је утакмица била лишена резултатске неизвјесности, домаће навијаче, ионако добро расположене због повољног резултата, додатно је орасположио пас који је три минуте весело трчкарао по терену и вјешто заобилазио све препреке у виду људи који су га покушали зауставити. Неколико играча имало је слабашне покушаје намамљивања, али пас се није дао преварити. Један је редар, као у кориди, покушао намамити пса и потјерати га ван терена са црвеном врећицом. Чинило се у почетку да је и успио, али пас је опет био лукавији. Дотрчао је само до руба терена, а онда се опет вратио. И тако два пута. На крају, као да му је игра ипак већ досадила, пас је дотрчао до трибина и заузео мјесто на њима.