Зашто нови Голф ГТИ није понуђен као хибрид?

ГС
Зашто нови Голф ГТИ није понуђен као хибрид?

Многи ентузијасти држе ГТИ светим гралом, па дизајнирање новог модела захтијева побољшање без задирања у уобичајено што се очекује од таквог производа.

 

Тако се ствара богата баштина. Након што се осврнете на седам генерација Голфа ГТИ имате добру представу о томе како би требао изгледати дизајн насљедника.

Нови Волксwаген Голф ГТИ требао је бити једна од звијезда отказаног Салона аутомобила у Женеви 2020. године.

Дефинисање особина попут црвених нагласака изнутра и извана, карираних пресвлака на сједалима и ручице у облику лоптице за ручни мјењач, све је то присутно у новом моделу. То не значи да је то стара школа, попут новог Голфа на којем се заснива, много је дигиталнији од свог претходника. Екрани на примјер, на инструмент табли заузимају више простора него на почетном моделу.

Покреће га 2,0-литарски четвероцилиндрични мотор (245 КС, прије 228 КС), али гласине које су тврдиле како ће добити благу хибридну (милд хyбрид) технологију биле су лажне. Многи ће се запитати зашто, али има разлога за такву одлуку. ГТИ заправо не треба додатни окретни момент електричног мотора, а према стручњацима ВW-а купци којима такво нешто фали нека се окрену плуг-ин хибридном ГТЕ (1,4 турбо 150КС + електромотор 85 кW = 245 КС), који нуди исту количину коњских снага као ГТИ, али више окретног момента. Уосталом ту је и Голф ГТД за љубитеље спортског дизела.

Погон на предње точкове и шестостепени мјењач стандардно су доступни, а уз доплату нуди се и седмоступањски аутоматски мјењач. Занимљив је податак који долази с тржишта, јер што је већа снага, мања је потражња за ручним мјењачем. Али, у случају Голфа ГТИ још увијек је већи захтјев возача и купаца за ручним мјењачем.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана